Karar vermeme yardım edin

Ö

özlemmm

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi özlemmm
kızlar lütfen mutlaka bişey yazın ve de bugün yazın.Çok kararsız kaldığım bir konu var gündemimde,ama öyle böyle değil,genel olarak kararsızın tekiyim ama bu sefer içinden çıkılmaz birşeylerin içindeyim,sorunun kendisinden ziyade bu kararsızlık beni mahvediyor çok uzun süredir ve bugün artık bir karar vermek istiyorum bu konuda.
dediğim gibi meselenin kendisi değil mesele,o yüzden konuyu anlatmayacağım.
biraz havada kalmış gibi olacak ama şöyle anlatayım.ortada hayati önem taşıyan diyebileceğimiz bir sorun var,bütün çözümleri eledim ve tam 3 adet çözüm kaldı.
1.si beni çok büyük bir maddi yükten kurtaracak ve manevi olarak da kısmen fayda sağlayacak bir çözüm.
2.si maddi olarak çok ağır,fakat manevi olarak asıl istediğim sanırım bu,ki bundan da tam emin değilim.
3.sü orta halli bir maddi yük getirecek bana,fakat manevi olarak ne getirip ne götürecek pek belli değil.

şimdi bunlar benim öngörüm sadece,çok belirsiz herşey,bunları kısa vadede bu şekilde öngörüyorum.
uzun vadeye gelince;
1.şık şöyle bi sonuç doğurabilir bir gün:bugün maddi olarak kolaya kaçtığım için,sırf bu sebepten bir gün daha fazlasını yüklenmek zorunda kalabilirim belli değil,manevi olarak da belki hiç tahmin etmediğim bir şekilde daha zor durumda kalıcam,kısmi fayda sağlayacağımı sadece hislerim söylüyo.
2.şık büyük risk şu an,çok güçlü davranmam gerekiyo bunu seçersem,mutlu olucam belki ama güçlü davranamazsam tepetaklak olucam,ki gücümden emin değilim.
3.şıkkın beni mutlu edip etmeyeceği ise en belirsiz durum,daha önce yapmadığım yeni çok yeni birşey benim için,mutlu da olabilirim kafayı da yiyebilirim.üstüne de dediğim gibi bir miktar maddi yükü var ki o yükü almama değecek mi onu kestiremiyorum.

kızlar bilmece gibi oldu ama ben çook yerlere danıştım ve en son olarak size de danışmadan karar vermek istemedim,veremiyorum da zaten bi türlü.Konunun ne olduğunu bilmeden de bana yardımcı olabilecek fikirler çıkacağına inanıyorum,ki asıl konu kararsızlığım,3 belirsiz ve kötü alternatiften iyisinin hangisi olabileceğine nasıl karar verebilirim,artık dua eder hale geldim nolur bana rüyamda gitmem gereken yolu göster diye.
mantığımı mı dinleyeyim,hislerimi mi,sezgilerimi mi,3.ü de birbirinden riskli 3 zor yol.

• Konu Sahibi özlemmm
keske konuyu anlatsan canım.. boyle gercekten bilmece gibi.hayır ben sana 1,2, veya 3 te diyebilirim ama konuyu bilmeden bu sıklardan birine onay vermek dogru değil benim acımdan...

• Konu Sahibi özlemmm
bu sorununu iş değişikliği gibi düşündüm ben,
bunlardan birini seçmem gerekirse,sanıyorum ben 1ci şıkkı seçerdim...

hayatta her kolayın mutlaka zor yanı vardır...
hakkında hayırlısı olsun canım...a.s

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi özlemmm
konunun ayrıntısına girmesende ne ile ilgili olduğundsn bahsedebilirsin duruma göre değişiklik gösterir. mesela konu evlenip kayınvalidnle oturup oturmama olabilir. bunda tavsiyem ne kadar maddi yük olsada mümkün olduğunca uzak bir yerde yaşaman olurdu. :)) konu iş girişimi yada ortaklık olabilir böyle kriz ortamında en yüksek maddi getiri sağlayacak birşey tavsiye ederdim. patronunun sana çıkma teklifi değerlendiriyor olabilirsin aşk mwşk işine karışmam :)) böyle devam eder.. en azından konu başlığı...

• Konu Sahibi özlemmm
gerçekten bilmece gibi olmuş....konuyu bilmeden bişey söylemek doğru olmaz kanaatindeyim bende....

şimdi böyle senin verdiğin 3 şıkka bakınca 1.si diyor insan ama soru ne bilmiyoruz....soruyu görmeden cevabını vermek saçma olur değil mi?:nazar:

• Konu Sahibi özlemmm
sağolun kızlar,şimdiden faydalı oldunuz bile,zihnim açıldı sanki bu konuyu buraya açınca.kendiliğinden daha bi netleşti bişeyler,kafamdaki dağınıklığı toparlayıp yazdığım için belki de.
beni mutlu edecek olan 2.si,diğer ikisine nazaran.
1.ve 2.nin ne büyük manevi sorunlara yol açacağını kestiremiyorum,1.sinin iyi şeylere sebebiyet vermesini umut ediyorum ama tam tersi de olabilir,bitmek bilmez manevi sorunlarla boğuşmak zorunda kalabilirim,kumar gibi.

• Konu Sahibi özlemmm
pardon 1 ve 3 demek istedim,kendi kafam karıştı :)

• Konu Sahibi özlemmm
aslında böyle karar vermekte zorlandığınız ve hayati önem taşıyan durumlarda ne yapmak lazım,nasıl bi yol izlemeli onu söyleseniz o bile yeter,kendimden şüphe etmeye başladım artık.

• Konu Sahibi özlemmm
kararsızlık kötü bişey bilirim....ben bunu 1,5 yıl yaşadım...konu farklıdır muhakkak ama ne yapacağımı bilemedim,herkese sordum ettim aylarca düşündüm....kafayı yedim resmen.....

istihareye bile yattım....sonunda hem benim içime doğan yönde hemde sorduğum 100 kişiden 90 nın dediği yönde karar aldım....ha çok istediğim bir karar değildi ama mantığımı dinlemek zorundaydım....

öncelikle sana tavsiyem bütün alternatiflerin eksi ve artılarını çıkar hatta bir kağıda yaz...iyice irdele....mantığını dinle....ve en azından denge kurmaya çalış...yani bir tarafın maddisi diğerinin manevisimi iyi artık bilmiyorum sen orta yolu bulmaya çalış....

ve en önemlisi iç sesine kulak ver.....mutlaka biri daha ağır basar yeterki o iç sesi iyi dinle.....yerimseniben

sağol beyaz kelebek,peki istihareden bir sonuç alınıyor mu herzamn,sen aldın mı ya da,biraz garip oldu böyle sormam ama:)
benim içimdeki ses 1. yoldan git diyo,o yoldan şüphe etmemin sebebi bunu zayıflık ve kolaya kaçmak olarak görüyo olmam,ruhuma iyi gelecek gibi hissediyorum yine de fakat işte emin değilim ne sorunlar çıkacak.
sorduğum insanlar 2.sini seçmem konusunda çok ısrar ediyorlar,ya beni çok güçlü zannediyorlar bilmiyorum öyle miyim,zayıfım belki ve yanlışlıkla öyle güçlü bi imaj çizdim,kendimden de şüpheliyim çok fazla.yani güçlü olmadığım halde beni güçlü sanıp bana o yolu tavsiye ediyor da olabilirler,yani güçlü müyüm değil miyim orası muallakta,şüpheliyim kendimden.2.yi seç diyenler genellikle bana dost olan insanlar.
3.yü seç diyenler de genellikle konuya biraz lakayt yaklaşanlar oldu.ya da yeninin her koşulda en iyi çözüm olduğunu düşünen karakterdeki arkadaşlarım oldu.

1.si beni çok büyük bir maddi yükten kurtaracak ve manevi olarak da kısmen fayda sağlayacak bir çözüm.
2.si maddi olarak çok ağır,fakat manevi olarak asıl istediğim sanırım bu,ki bundan da tam emin değilim.
3.sü orta halli bir maddi yük getirecek bana,fakat manevi olarak ne getirip ne götürecek pek belli değil.

istihare aslına bakarsan bana fayda sağladı gibi....yani benim olay zordu baya karar vermesi...rüyamdada gerçekteki gibi muallaktaydı bazı şeyler aslında...şöyleki istiharede bu iş benim için hayırlı olacakmı diye yatıyorsun....yani onumu yapayım bunumu şeklinde değil...bendede hem ahyırlı olacak hem olmayacak gibi bişey gördüm....

senin şıklara bakarsak 3.şık zaten oldukça belirsiz o yüzden ben onu eledim...çünkü belirsizlikten nefret ederim....kendimi senin yerine koyarak düşündüğüm içinde 3.yü eledim belirsiz olduğundan.....

1 ve 2 arasında bir karar vermek gerekirsede 1.daha cazip görünüyor...maddi olarak seni yükten kurtaıyor hemde manevi fayda sağlıyor kısmende olsa....o nedenle 1.si cazip....

yalnız dediğim gibi konuyu bilmediğim için sadece senin anlatmana göre yorum yapıyorum.....belkide konuyu bilsem tamamen farklı bir cevap vericem....
burda anlatamayacağın bişeymi bu? kısaca bahsetsen canımfisfisfis

1.in manevi fayda getirceğini sadece hislerim söylüyo,tam tersi bi sonuçla karşılaşma ihtimalim çok yüksek.
peki istihareye nasıl yatılıyor,duyuyorum ama tam olarak bilmiyorum yapılışını.

bende bilmiyordum hayatımda ilk defa yaptım kitap vardı bizde ordan....

onun duası namazı falan var....boy abdesti alıyorsun önce sonra namazını kılıyorsun duasını okuyorsun ve kıbleye dönük yatıyorsun....abdest aldıktan sonra kimseyle konuşmuyorsun direk namaz dua ve yatacaksın....

internettende bulabilirsin duasını falan....işte rüyanda yeşil ve beyaz görürsen hayır kırmızı ve siyah görürsen şer oluyor....

senin sanırım gönlün 2.den yana daha çok...eğer manevi olarak tam tersi bir sonuç yaşayabileceğini düşünüyorsan yapma....insan manevi olarak rahat ve mutlu olmadığı sürece gerisi boş...

içinden geçen 2.ise ki bence öyle ağır basan o gibi geldi bana ,onu yap canım.....

güzelim bence sen bu kadar şey yazacağına konuyu anlatsa idin daha iyi olurdu..o zaman daha iyi fikir verebilirdik..böyle olmaz ki bu..istihare falan demişsin,bunu netten öğrenebilirsin..

beni kararsız kalmak oldukça gerginleştirir
ve yorar.malesef ki sıkça da yaşadığım birşeydir bu.
konunun içeriğini bilmeden yorum yapmak oldukça zor ama
çok özel değilse bence anlatın.
KK dan gerçekten çok doğru kararlar çıktığına inanıyorum zaman zaman.
bence uzun vadede mantıklı olan önemlidir
ama içsesinize tamamen aykırı olmadıkça.
belirsizlik beni belki de hayatta en çıldırtan şeydir.size de kolay gelsin..
ben yine de anlatmayı bir düşünün derim.

Ben eğer gücüme inanıyorsam ve istediğime eminsem o şıkta olacak şeyi 2.şıkkı tercih ederdim,maddi olarak biraz zorlansam da iç huzurum yerinde olduktan sonra,altından kalkardım,3.şıkkı direkt eledim,1.şık en mantıklısı gibi duruyor ama orta-uzun vadede daha fazla yük getirebilir diyosun, bu 1.dezavantajı. Benim anladığım kadarıyla bu da birilerine istemediğin halde minnet duymanı ve bunun altında kalman gibi bir durum hissettirdi,manevi anlamda daha çok yoracağını düşünüyorum bunun ,bu da 2.dezavantajı.

kızlar lütfen mutlaka bişey yazın ve de bugün yazın.Çok kararsız kaldığım bir konu var gündemimde,ama öyle böyle değil,genel olarak kararsızın tekiyim ama bu sefer içinden çıkılmaz birşeylerin içindeyim,sorunun kendisinden ziyade bu kararsızlık beni mahvediyor çok uzun süredir ve bugün artık bir karar vermek istiyorum bu konuda.
dediğim gibi meselenin kendisi değil mesele,o yüzden konuyu anlatmayacağım.
biraz havada kalmış gibi olacak ama şöyle anlatayım.ortada hayati önem taşıyan diyebileceğimiz bir sorun var,bütün çözümleri eledim ve tam 3 adet çözüm kaldı.

şimdi bunlar benim öngörüm sadece,çok belirsiz herşey,bunları kısa vadede bu şekilde öngörüyorum.
uzun vadeye gelince;
1.şık şöyle bi sonuç doğurabilir bir gün:bugün maddi olarak kolaya kaçtığım için,sırf bu sebepten bir gün daha fazlasını yüklenmek zorunda kalabilirim belli değil,manevi olarak da belki hiç tahmin etmediğim bir şekilde daha zor durumda kalıcam,kısmi fayda sağlayacağımı sadece hislerim söylüyo.
2.şık büyük risk şu an,çok güçlü davranmam gerekiyo bunu seçersem,mutlu olucam belki ama güçlü davranamazsam tepetaklak olucam,ki gücümden emin değilim.
3.şıkkın beni mutlu edip etmeyeceği ise en belirsiz durum,daha önce yapmadığım yeni çok yeni birşey benim için,mutlu da olabilirim kafayı da yiyebilirim.üstüne de dediğim gibi bir miktar maddi yükü var ki o yükü almama değecek mi onu kestiremiyorum.

kızlar bilmece gibi oldu ama ben çook yerlere danıştım ve en son olarak size de danışmadan karar vermek istemedim,veremiyorum da zaten bi türlü.Konunun ne olduğunu bilmeden de bana yardımcı olabilecek fikirler çıkacağına inanıyorum,ki asıl konu kararsızlığım,3 belirsiz ve kötü alternatiften iyisinin hangisi olabileceğine nasıl karar verebilirim,artık dua eder hale geldim nolur bana rüyamda gitmem gereken yolu göster diye.
mantığımı mı dinleyeyim,hislerimi mi,sezgilerimi mi,3.ü de birbirinden riskli 3 zor yol.

bu şekilde size nasıl yardımcı olabiliriz ki... matemetik sorusu,3 bilinmeyenli denklem gibi olmuş. bencesorunu yazın.. böyle olmaz...

Son düzenleyen: Moderatör:
okadar yüzeysel ki yorum yapmam imkansız

benim tahminim 3 ayrı damat adayı var sanırım...
ve siz bunlardan birini seçmek için fikir danışıyorsunuz???

X