Karamsarlığa kapılıyorum bir daha anne olamiycakmışım gibi hissediyorum😔

Sena51

Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2022
323
63
23
Merhaba arkadaşlar benim gibi düşükler sonrası sağlıklı gebelik geçirenler lütfen bana umut olsun çok yorulmuş yıpranmış hissediyorum ilk gebeliğim dış gebelikte 2 doz iğneyle sonlandı ikincisi kimyasal 3 cusu kese gördük bir hafta sonra kanamayla attıldı 4 te yine kimyasal 2 sene içinde böyle süreçlerden geçtim genetiğimşzde bir şey çıkmadı 6 lı teste MTHFR(A1298C) HETEROZİGOT PAI-1(4G/5G) 4G/4G şeklinde çıktı gittiğim doktorların hiç biri düşükler bunun yüzünfen demedi iğneye gerek yok diyip yolladılar şu an elim kolum bağlı duruyorum tüp bebek yaptırıcak bir durumumuz da yok nasıl bir yol izlemeliyim lütfen bir akıl verin

Genetik test yaptırdınız mı? Yada kanda pıhtılaşma var mı yok mu biliyor musunuz, bunların bir sebebi olmalı

Eşiniz sperm testi verdi mi?
Yumurta kalitesine baktırdınız mı?

Genetik test yaptırdınız mı? Yada kanda pıhtılaşma var mı yok mu biliyor musunuz, bunların bir sebebi olmalı

Eşiniz sperm testi verdi mi?
Yumurta kalitesine baktırdınız mı?
Genetikte bir şey yok pıhtılaşma testinde de zaten iki gende var önemsiz dendi onun dişında yumurta kalitesine nerde ve hangi doktor bakıyor bildiğiniz iyi bir doktor var mı acaba

Merhabalar, umudunuzu kesmeyin. Ben bir dış gebelik, 2 düşük, bir kürtaj (bebeğimin kalbi durdu) yaşadım. Sonrasında üç tüp bebek (her iki embriyo da genetik bozukluk çıktığı için transfer edilmedi ilki), diğer iki tüp bebek de ise transfer edilen embriyolar gelişmedi, biri kimyasal gebelik oldu. Sebebleri bulunamadı. Bir sürü test yapıldı, hiçbir şey çıkmadı. Doktor düşüklerin yüzde yirmisi karanlık bilim de açıklayamıyor dedi. Sonrasında doğal yolla hamile kaldım. Bunu neden yazdım, çünkü aynı şeyi bende düşündüm. Hiç hamile kalamayacağımı, bana nasip olmayacağını düşündüm hep. Ama Allah nasip etti, kısmet olursa eylül de doğumum. Umudunuzu kesmeyin. Allah ol derse olur. O an insan bunu düşünemiyor, neden ben diyor ama emin olun doğru zamanda geliyorlar. Şurda her ne kadar bir kaç satıra sığdırdıysam da yaşadıklarım 2017’de başladı. 6 sene sonra doğal yolla hamile kaldım. Hiçbir şey imkansız değil. Sevgiyle kalın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…