Karaman hakkında bilgi

elif32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2008
194
2
47
arkadaşlar eşimin tayini karamana çıktı biz ankarada yaşıyoruz karaman hakkında hiçbir bilgim yok bilgisi olan varsa lütfen söylesin merak ediyorum hamile olduğum için endişeleniyorumda doğum orda olacak teşekkür ederrim

canım ben karamana 2 kere iş için gittim günü birlik , yani nasıl desem karamanlı arkadaşlar yanlış anlamasın ama ankaraya göre çok küçük ve çorak bir şehir , en iyi tarafı konya'ya bir saat uzaklıkta olması , konya güzel bir şehir doğumunu da orda yaparsın diye düşünüyorum..bir saat nedir ki ben evden işe 1.5 saatte gidiyorum o yüzden uzak bir mesafe diil zaten il olmadan önce konya'nın ilçesiydi..

ben canım gittim ama hiç güzel bir anım yok kaza yaptık orada çok kötü arabamız haşat oldu kıbrıstan dönerken orda çok kötü kaza geçirdik aklıma geldik çe tüylerim diken diken oluyor ufak yer ama gelişmiş yer eşin ne asker felanmı

eşim asker beni teselli etmeye çalışıyor daha kötü bir yer olabilirdi diye ama 3 aylık hamileyim ve annem hasta özellikle o çok üzülecek diye üzülüyorum bende

Oyle uzulecek aglanacak gibi bir durum yok.
Karaman kuçucuk Ankara'ya gore evet bu dogru...ama gelismis, buyudu, guzel yerleri var, fakat buyuk sehirden gidince tabi sok oluyor insan.
Ben seviyorum Karamani...
Konya ya 1 saat, dogum yapacak olursan konyada yapabilirsin.
Guzel kuçuk bir sehir iste...

iklimi insanları sosyal olanakların nasıl merak ediyorum ankara gibi bir yerden gidecek olmak düşündürüyor beni

15 sene önce orda oturduk.. cok severdim nedense orayı.. biraz corak kırsal diye hatırlıyorum. cok iyi aile dostlarımızın arkadaslarımın oldugunu hatırlıyorum.. babam bizi hep çiçek toplamaya götürürdü.. bide acayip yemekler yapardı komsularımız... biz o zamanlar mniyet müdürlügünün (yeri degişmediyse) orada otururduk.. ailemde cok severdi orayı.. cok rahat bir yasantımız vardı.. cocukluk anıları gibi oldu.. ama yardımcı olursa ne ala..

ıçerik nedeniyle konunuz ”Hemşerim memleket nire ? “Bölümüne taşınmıştır

Editör arkadaşımın da bilgisine

konu uzmanı yada editör arkadaşım ben dört gözle karaman hakkında bilgi vermek isteyen arkadaşlardan mesaj beklerken günaydın bende karamanlıyım oraları çok özledim mesajlarının içinde buldum konumu,benim derdim bu değilki kim okuyup cevap verecek buna bu benim için çok ciddi bir sorun oysa internettende araştırıp öğrenirim karamanı ama oraya gidip görenlerden fikir almak başka tabi,hamileyim ve tüm dikkatim şimdi karaman nasıl bir yer ona yoğunlaştı lütfen yardımcı olun bana burdan cevap gelmez çünkü

ben de bayağı bir bilgi sahibi oldum karaman hakkında.. bi kere açık söyleyeyim, moralin bozulacak gidince.. şimdi ne kafdar iyi hoş desek de gözünle göreceksin nasılsa.. sorun küçük yer olması değil, aktivite olmaması.. sosyal yaşam adına çok bişey yok.. yazın yine gurbetçiler filan bayağı akın ediyor da nüfus artıyor, hareket geliyor biraz.. kışın hepten sessiz.. bu insanlar evlerinden mi çıkmıyor yoksa yakın yerlere gezmeye mi gidiyorlar ben anlayamadım.. neyse sinema filan var allahtan, sıkı bir sinema takipçisi olursun sen orda :)
ulaşım ankaraya göre daha kolay tabi ki, iki tur attın mı şehir biter.. şöyle bir kahve içeyim, gelen geçeni seyredeyim diye düşünürsen ehh bikaç kafe var işte iyi kötü.. allahtan bir alışveriş merkezi var da oraya girince vakit geçiyor.. şimdi bir go kart pisti yapılacakmış, gerçi sen hamilesin fazla hareketli olur sana :)
tayin dediğine göre 2 yıl filan kalacaksınız.. ama iyi tarafları da var tabii,, mesela konya ya yakın bayağı, isterseniz rahatça gidebilirsiniz.. şehir ufak olduğundan dolayı çevre illere gitmek çok kolay..
ha bir iyi yön daha, evler bayağı büyük.. kocaman mutfakları var ya ben görünce çok şaşırmıştım, bizdeki oturma odası kadar.. belki de bana öle denk geldi tabi bilemiorum..
başka sorun varsa sor, ister burdan ister özelden..

iklimi insanları sosyal olanakların nasıl merak ediyorum ankara gibi bir yerden gidecek olmak düşündürüyor beni

slm canım iklimi karasal,insanları sıcak kanlıdır , sosyal hayat pek yoktur ama yaşanacak yerdir lafa söze fazla karışmazsan iyidir yani Karaman HA BU ARADA DIŞARDAN GELENLER EPEY BİR MAL SAHİBİ OLUP ÖYLE AYRILIRKAR Karamandan 4-5 aile dostumuz oldu öyle emniyetten ordudam maliyeden iyidir yani karaman:)

karaman benim memleketim her sene gideriz.yazın yurt dışında yaşayanar geldiği için çok hareketli oluyor.fuarlar fln oluyo.bi alışveriş merkezi var.bi çok bisküvi bulgur fabrikaları ordadır.çocukların eğlenmesi için lunapark var vs.ev fiyatları çok uygundur.200tl ye bi ay oturulabilir.evler büyüktür gerçekten de.özellikle de mutfaklar.çünkü yemeye içmeye düşkündürler :) meyve sofrasında salatalık sık karşılaşılan bi durum oldugundan dolayı kendini hazırlaman lazım :) komşuluk ilişkileri ölmemiştir.yabancılık çekmezsin eminim ki.orda yaşayanlara konya ya gitmek büyük bi iş gibi görünse de büyük şehirlerden gelenlere çocuk oyuncagı gelir.ben istanbulda yaşayan biri olarak karamanda çok sıkılıyorum.öyle zorlukları da vardır.ama temiz bi yer hiç olmazsa insanları bakımından korkma.karaman 82.yıldevlet hastanesini görmüş biriyim.orası da temizdi.açılalı bi kaç sene oldu yeni bi yer.doğumu da orda yaparsın sanırım.başka sorun olurs seve seve yardım etmek isterim

Son düzenleme:
Karaman'a ilk başta alışamayabilirsiniz fakat sonradan rahat edeceğinizi düşünüyorum. Yaklaşık 13 yıldır Karaman'da ikamet ediyorum alıştım artık :)

Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

karaman gayet gelısmıs guzel bır yer zorluk cekecegınızı sanmıyorum ))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…