karadeniz teknikte hukuk okumak mı yoksa ege ünide pdr mi?

sinsirose

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2015
8
0
25
sevgili arkadaşlar... ben bu sene lysye girdim ve tm3 sıralamam 22bin geldi. daha iyi bir sonucum olsaydı hukuk yazacaktım. hala da hukuk yazma şansım var. karadeniz teknikte tutuyor. ama trabzonda okumayı hiç istemiyorum. hem şehir hayatı hem de ktü hakkındaki yorumlar açıkçası beni korkuttu. ktü hukuk eğitimi hakkında bir arkadaşımdan bilgi aldım. fazla iyi olmadığını söyledi. hatta benim ders notlarımı görsen hukuk okuduğuma inanmazsın dedi... açıkçası vasat bir hukuk eğitimi için trabzonda kalmayı içim yemiyor. onun yerine ege ünide pdr yazmayı düşündüm. eğitimi hakkında yapılan yorumlar iyi. akademik kadrosu da iyi gerçekten. üzerine bir de izmirde okumak var... açıkçası çok muallaktayım. ben hep hukuk istemiştim. acaba şehri, üniyi umursamadan hukuk mu okuyayım yoksa kaliteli bir pdr eğitimi mi alayım? lütfen cevaplayın :))

Bu tamamen senin isteğine göre şekillenebilir, hukuku o kadar aşkla isteseydin KTÜ MTÜ dinlemez giderdin, kaldı ki hala öyleyse git ama sonucunu iyi araştır, kendini geliştirmiceksen hiç hukuk deme derim yani asgari ile çalışıyolar vs vs araştır kısacası ben psikolojiye olumlu bakarken araştırmalarım sonucunda soğudum :) S sinsirose

açıkçası benim hedefimde iyi bir hukuk fakültesi vardı. vasat bir hukuk fakültesinde kendimi geliştireceğime pek inanmıyorum. çok fazla mezun var. aralarından sıyrılmak için iyi eğitim şart bana göre. akademik kadrosundan üniversite ortamına kadar, öğrenci profilinden şehir hayatına kadar nerdeyse her şeyini araştırdım. ve beni tatmin etmedi açıkçası

açıkçası benim hedefimde iyi bir hukuk fakültesi vardı. vasat bir hukuk fakültesinde kendimi geliştireceğime pek inanmıyorum. çok fazla mezun var. aralarından sıyrılmak için iyi eğitim şart bana göre. akademik kadrosundan üniversite ortamına kadar, öğrenci profilinden şehir hayatına kadar nerdeyse her şeyini araştırdım. ve beni tatmin etmedi açıkçası

İçine sinmediyse gitme derim, ama sen gerçekten seviyor istiyorsan bölümü severek çalışcağın için öne geçiceksindir öyle düşünme, hocalarım hukuku nerde okicağın önemli değil derlerdi, bence de öyle. Avukatlık için belki evet ama kendini geliştirirsen bi çok kişiyi geride bırakırsın ama iş hakimlik savcılıksa hiiiç önemi olmaz tabiki üni nin ki bence hukuk okuyosan hakim savcı olmak için oku, avukatlıkta zor kendini kanıtlayabilmen :)

haklısın... üniversite önemli değilmiş ben de yeni yeni anlıyorum. tanıdığımız avukatlar vardı onlara sordum. hem de en iyi fakültelerden mezun olmuşlar ama bi önemi yok dediler. sanırım bu yüzden hukuk yazacağım... sana da ayrıca teşekkür ederim yorumun için :)

Hangi okuldan mezun olduğun ya da hangi hocadan ders aldığın önemli değil. Hukuk fakültesinden mezun olduğunda kendini geliştirmen çok daha önemli. Onca mezun var denmiş fakat bölümümüzün önü her zaman açık. Pdr de az mezun olduğunu mu sanıyorsunuz? Her iki bölümde güzel fakat iyi ki psikoloji yazmayıp hukuk okumuşum diyorum ben.

X