Mutfak Dekorasyonu Karaca Granit Tencere

nurummm

Oğlum Abii oluyor!!! Karnıma Mutluluk Kondu :)
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2010
1.972
155
Arkadaşlar dert değil ama yardımlarınıza ihtiyacım var.
Malesef ki çok kararsız bir yapım var. Dün akşam seramik tencere almaya gittim.
Karaca Granit tencere takımı gördüm.
Taş oldugu için çizilme yapmıyormuş geç ve lezzetli pişiriyor yemekleri güveç mantıgı.
5 yıl garantili.
Teflon gibi çizildiğinde kanserojen madde üretmiyormuş.
Yada seramil gibi çizildiğinde yapışmaz özelliğini kaybetmiyormuş.
Çelik gibi saglıklı teflon ve seramik gibi yapıştırmıyormuş.
Varmı kullanıp memnun kalan.
Biraz pahalı ama sağlık söz konusu olunca almaya karar verdim.
Nedir fikirleriniz. Lütfen yardımmm.

Ben mevcut borcumu bitirince taksitle almayi dusunuyordum, ihtiyacim da var ama gec pisirdigini bilmiyordum. Benim icin olumsuz bi ozellik.
Kullanan deneyen olursa onlardan fikir almayi bekleyecegim sanirim.

Ben mevcut borcumu bitirince taksitle almayi dusunuyordum, ihtiyacim da var ama gec pisirdigini bilmiyordum. Benim icin olumsuz bi ozellik.
Çok geç değil ama çelikler gibide çabuk pişirmez.

pişirme süresinde bir gecikme olmaz sadece ısınma süresi geç olur

ben de almak istiyorum:KK3:

ocakta tava tencere artık hangisiyse onu biraz ısıtıp öyle koymak gerekiyormuş yemeği biraz araştırmıştım

Bende almayı düşünüyordum, yengem aldı gün.. Bu hafta denemeler yapıp bana bilgi vericek. Çok geç pişirirse istemem ama onun dışında sağlıklı

Granitte yüksek miktarda radyasyon varmış dikkat edin.

Ben aldım dün hometime ürünü özdilekle indirim var bir tencere alana bir tencere bedava hemen gelince eve kullandım harika çok beğendim hem Türk malı biraz geç ısındığı doğru ama o kadar aman aman bir durum yok hatta eşim hazırmı yemek diye şaşırdı. Bu arada karcanın ürünlerini baya incelemiştim kaliteli görünüyorlardı dün aldıklarım da onlar kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum ve çok uygun fiyata geldi almayı düşünüyorsanız ben tavsiye ediyorum arkadaşlar.

hanımlar bende karacadan komple çeyiz takımı aldım fakat yemek takımında tencere setinde sorun yaşadım aldığım güne lanet ettim yemek takımının deseni çıktı tencere setinin kulpları yandı ne yapsam dibine tuttu,düdüklüsünün kapağı bozuldu bayiiden parça istiyoruz gelmiyor sürekli sıkıntı yaşadım o yüzden tavsiye etmiyorum..

Yaklaşık 3-4 ay önce Karaca'nın Bio Stone Granit Tava'sından aldım. Bir hafta sonra leke tutmaya başladı. İçinde ne pişirirseniz pişirin, hiçbir şekilde temizlenmiyor ve temizlemeye çalıştıkça çiziliyor. Pişirdiğiniz şeyin rengini ve kokusunu alıyor. Lekeler hiçbir şekilde temizlenmediği için her kullanışta daha da kararıyor ve iyice içine işliyor. Bir noktadan sonra bulaşık deterjanının da kokusu sinmeye başlıyor ve içinde pişirdiğiniz her şey deterjan kokuyor. Ürünü satarken söyledikleri hiçbir şey gerçeği yansıtmıyor. Buna sözde 5 yıl garantisi de dahil.

Tava artık simsiyah bir hal aldığı için bugün aldığım yere götürdüm. Satış temsilcisi kadın, çok bilmiş bir tavırla bakar bakmaz bunun 'kullanıcı hatası' olduğunu söyleyip yanındaki diğer satış temsilcisi hanımlara da onaylattı. Ben orada mağdur bir müşteri olarak bana yardımcı olmasını beklerken, bir teknik servis elemanı edasıyla, "istediğiniz kadar servise götürün, %100 kullanıcı hatası diyeceklerdir." diye buyurdu. Hatta servise gönderirken kargo parasını da ben ödeyecekmişim. 'Kullanıcı hatası' kapsamının ne olduğunu sorduğumda, en ufak bir çiziğin dahi bu kapsama girdiğini öğrendim. Şaşkınlığım daha da arttı.

İnsanlara "çatal bıçak dahi kullanabilirsiniz" diye sattıkları tava öyle dandik ki daha ilk haftasında çiziliyor. Beş yıl garantisi var. Ama sakın kanmayın. Böyle rezalet bir müşteri hizmeti verilecekse, müşteri daha mağazaya girerken susturulup hiçbir şekilde hakkını savunmasına izin verilmeyecekse, sanki hayatında ilk defa tava kullanmış gibi bir de beceriksizlikle suçlanacaksa, 5 değil, 35 yıl bile garanti verilebilir.

Ben bu tavada asfalt ya da kömür pişirmedim. Asitle temizlemeye çalışmadım. Her makul insan ne yemek yapıyorsa onu pişirdim. Hayatımda ilk defa da tava kullanmıyorum. Karaca insanlarla göz göre göre dalga geçiyor...

Arkadaşlar karaca hiç bir zaman bana güven vermemiştir zaten. Görümcem kullanıyor o granitten memnun olduğunu söylüyor. Ama ben okadar çok araştırdım ki en son bernardo'nun tek tek satılan granit temceresinden 3 tane aldım. Evet pahalı ama iyiki de almışım. Öncelikle geç ısınma sorunu yok çok çabuk pişiriyor. normal seramik teflon çelik hepsinden çabuk pişiriyor . İkincisi çok kolay temizleniyor. İnanılır gibi değil. Dibi tutmuş yanık lekesi olmuş şey bile tek bir sünger hareketiyle temizleniyor. Vede makinada yıkanma özelliği var . Ben çok memnun kaldım . Bu kadar kullanışlı olacağını düşünmemiştim. Tek sorun saplarıda granit olduğu için çok ısınıyor. Ama benim için hiç önemli değil. Tavsiye ederim.

Umarım bende bakmıştım çok kararsız kalmıştım tantitonide internette yorumları okuyca vazgeçmiştim. Ama herkese aynısı olucak diye birşey yok umarım memnun kalırsınız.

Granit almak istiyorum ne alcam hofffff.
Emsan aliym baari .Normal tencerelerimden çooook memnunum .15 yıldır kullanıyorum.
Emsan granit ,seramik kullanan varmı ki.

Karaca bio granit aldım bende çok memnunum çok güzeller kime sorsan bir markası kötülüyor ama biraz şans işi biraz da kullanmayla alakalı sanırım bunlar ..

Fiyat korkun olmasın. Bu sitede korkmaz tencere ve korkmaz tost makinesi nde % 20 ye varan indirimler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
X