Kapluşuma bakın

çok tatlı benimde var kaplumbağam 5 yıl olacak ocakta alalı...çok fazla büyümedi ama...

aman yarebbim yesinler senin kaplumbağanı

evet çok az büyüdü...çok yedirmemişim onu o yüzdenmiş evet ilk aldığım zamanlar yedirmedim onu pek ama şimdi bakıyorumda bayağı büyümüş ve birden büyüdü...

evet çok az büyüdü...çok yedirmemişim onu o yüzdenmiş evet ilk aldığım zamanlar yedirmedim onu pek ama şimdi bakıyorumda bayağı büyümüş ve birden büyüdü...

Benimki maşallahh doymak bilmiyorum küçüklüğünden berii ben :))çok besliyordum hııı demek beslenme ile alakalıymış duymamıştım

benim de kapluşlarım var...kış uykusu olayını biliyo musunuz... :1rolleyes:

balim bu büyümüs masallah..kaydirigubbakcemile3
ama bak bende senin evine gelen misafirler gibiyim.. bende korkarim..
hos ben insan haric hareket eden her tür canlidan korkarim ya..
-tatlicadiarzu-

asıl insan dan korkmalı insan..eğer bir insan bir insana hayvanlık yapıyosa hayvan insandan daha üstündür...eğer bir insan bir hayvana hayvanlık yapmazsa hayvanda insana hayvanlık yapmak yerine bizden de fazla insanlık göstertir...bir insan diğer insana bile insanlık yapamazken bir hayvan bir hayvana insanlık yapıyor...demem o ki insan insanlığını hayvanda hayvanlığını bilmelivereliniortak

ay kaplumbağanızda pek güzelmişa.s.

benimkide bu cins çok seviyorum kaplumbağmı bnim için çok önemli aşkmın hediyesi
benimkide azcık büyüdü bize gelenlerde korkuyo ıyy vıyy ettiklerinde hele gıcık oluyorum
ninja kaplumba diyorum ben çünkü boyundan 3 kat fazla olan yuvasından atlayıp kaçmayı başarıyo ve kendisini saatlerce aratıyo
sen akvaryumda bakıyosun peki o su ona fazla değilmi onların kendilerini kurutması için yuvalarında yüksek bi yerin olması gerekliymiş ama

kendimi mantık desinde gibi hissettim
hangi önerme yanlıştır kaydirigubbakcemile3

maşallah canım
çokk şeker bişi yaa korkulur mu hiç bundan :asigim:

benimde vardı geçen sene 3 tane birden o kadar çok seviyor ve elimden geleni yapıyordum ama çok yaşamadılar.kışın kış uykusuna girdiler hep uyuşuktular.bi sabah olduğu yerde donmuş kalmış çok üzüldüm..bi tanesi desen çok hareketliydi.bahçeye çıkarıdım bazen güneşlensin diye..ama firar etti.aradım taradım saattlerce bulamadım ya

Benim kapluşş bu ara delürdü :))maşallahh diyim kaydirigubbakcemile3

maşşalah çok güzelmiş sevimli şey benimde kaplumbağam var hüsnü adı ama rengi açık seninki nie koyu cinsimi deişik yoksa büyüdükçe benim yavrumda koyulaşıcakmı merak ettim hakkaten opuyorumnanaktan

kız benim tospişimin amca kızı olmasın senin ki... delikafadulden tospişim pc nin yanındaydı..resimler açılınca monitöre saldırdı hehe..

:asigim: Hüsnü çok güzell isim çok hoşuma gitti :lepi: seninkinin rengi açık yeşilmi canım benimk, aldıgımda o çok açık yeşillerden değildi biraz koyuluk vardı ama bu kadar değil tabi.Belli olmaz canım büyüyünce kabuk rengi devamlı değişiyorrr :asigim:
.
Bu eklenen resimde küçük hali

Eklentiler

• $SP_A0053.jpg
    47,2 KB · Görüntüleme: 45
kız benim tospişimin amca kızı olmasın senin ki... delikafadulden tospişim pc nin yanındaydı..resimler açılınca monitöre saldırdı hehe..

Amca kızımı sırnaşık şey ılerleyen sayfalara bakmadınmı erkek oladuğuna dair resimler eklemiştimmm :jeyyar: :)seninki kızmı -erkekmiii acaba ekranda görünce aşıkmı olduki :asigim:

sağol cnm benim hüsnümü beğendiğin için opuyorumnanaktan benimki aldığımda açık yeşildi halada öyle yanlız biraz büyüdü büyüyünce kabuğundaki çizgiler koyulaştı sadece hatları belli oldu onun dışında bi değişik yok her su değişiminde kabuk sertleştirici sürüyorum belkide ilaçtan oldu oda bilmiyorum:sm_confused: ama hüsnümü çok seviyorum evin maskotu :asigim:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…