Kaplumbağamın Fotoları..

penbeli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
226
2
arkadaşlar 8 ay önce doğumgünümde bir kırmızıklı yanaklı su kaplumbağası sahibi oldum..gül gibi geçinip gidiyoruz fakat cinsiyetini ne alan biliyor ne de ben:)
fikir olan varmı acaba nasıl ayırt edeceğim???

Canım kaplumbağaların cinsiyeti yavruyken çok zor tespit edilir gözle görülen farklılıklar şunlardır.

Erkek kaplumbağaların tırnakları daha uzun olur, dişilerinki onlara nazaran daha kısa olur

erkek kaplumbağanın kuyruğu daha uzun olur birde. Ama bazen ayırt etmek zor olabiliyor

tşk canım ama bunun için 2 kaplumbağayı yan yana getirip kıyaslama yapmak gerekiyor sanırım:) da bende sadece 1 kaplumbağa var şimdilik boby ismiyle idare ederiz baktık kız oldu betty yaparız:)

Kaplumbağaların cinsiyeti 1 yaşından sonra net olarak belli olabilir.

Ayrıca dişi kaplumbağanın kabuğunun altı kısmı düz olur, erkek kaplumbağanın ise hafif içine göçük olur. Alt kabuğa bakarsın hafif içe dönük bir yapısı varsa erkektir.

Ayrıca kıyaslaman içinde

Erkek kapluşun tırnakları

Dişinin tırnakları gördüğün gibi daha kısa ve biraz kıvırktır

Bir süre sonra boby mi betty mi anlarsınızyerimseniben

ttalım çok teşekkür ederim benimki kırmızı yanaklı su kaplumbağası altıda desenli altı üstünden daha güsel:) ama altında çöküntü yok epğer 4 ay içinde de çöküntü olmazsa bety buarada tırnaklarıda kısa:)çok teşekkürler canım zahmet verdim sana

Rica ederim durumunu anlıyorum bende ilk aldığımda cinsiyeti öğrenmeyi çok istemiştim:) benimkiler daha 2.5 aylık ama belli ettiler kendilerini biri kız biri erkek sanırım:) Eminim aslında ama bellide olmaz:)

Emin olmamakla beraber bana dişi gibi geldi. Hatta benim kızımı andırıyor ama bu kapluş büyük biraz daha. Kapluşunla mutluluklar dilerim canım Allah ona uzun ömür versin.

Ayyy çok güzel nevbaharcım herşeyi anlatmışın bana bişey kalmamış pembeli hayırlı olsun uzun ömürler dilerim kapluşunla sana bu arada resimdeki kaplumbağa benim kapluşum adı safiş :sm_cool:

eyvah ki ne eyvah:) safişin anneside burdaymış meğer:) teşekkür ederim canım benim boby yada bety e en çok benzeen şahsiyet senin safişti onun resmini koymayı tercih ettim buarada ben fanusuna sadece kendisini örtecek kadar su koyuyorum sen ağzına kadar doldurmuşsun nerdeyse sence hangimiz yanlış yapıyor? ben henüz yeniyim bu konuda ama bana geldiğinde suyu ookadardı...

Reflex cim bu bahaneyle safişimizi birdaha görmüş olduk:)

Pembeli cim reflex doğru olanı yapıyor benimde akvaryumum şuan çok büyük değil ama suyu derin tutuyor. Kapluşlar dalmakten zevk alır hem onlara yüzebilecek derin ve geniş alan gerekir. Akvaryumunun genişliğini bilmiyorum ama 10-12 cm derinlik yapabilirsen onun için çok iyi olur canım.tabi birde kuruması için kaya unutmayalım

tamamdır canım önerilerin için tekrar teşekkürler zaten yeni akvaryum alma zamanıda geldi...

Allah aşkına bneim boby yüzmeyi bilmiyormu ne:)çok saf mı hayvan yaw suyu yükSek tuttum tepinip tepinip fanustan yukarı yukarı tırmAnıyor nefes almakta zorlanıyor tıPkı insanlar gibi:) hatta suyun üstünde durmayIdA becermiyor:) şimdi bide boby e yüzmemi öğreteceğim:)
ben anladım melez bu karada dAha başarılı:)kaçabiliyor saklanabiliyor takla atıyor iş su içine gelince olmuyor... ben yine azAlltım suyunu arkadaşlar...:

Canım alışır sürekli sığ suya alışkın olduğu için öyle olmuştur ama biraz sabır hemen yüzer. Ki yüzmek çok hoşuna gidecektir inan bana benimkler doğru düzgün durmuyolar maşallah olimpiyatlara katılacaklar yakında:)

Desene Tekrar Dolduracağiz Suyu Evdekiler Benim Kafami Içine Sokacaklar Diye üzülüyorum:) Zavalli Hayvaniöyle Görenler Bana Yükleniyor..

arkadaşlar benim boby meğer bety miş:) geeçenlerde petshopa gittim ve kaplumbağama eş almak istediğmi söyledim kadında bana anlattı bende sizinle paylaşmak istedim eğer kaplumbağanın kabuğunun tam kuyruğunun üstüne gelen kısm aşağı eğikse bety normalse boby:) böylelikle herkes kaptuşunun cinsiyetini bilsin istedim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…