Sivilceli Ciltler Kaplumbağa Yağı...?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

melis_560

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2012
1.703
30
Kızlar yıllar önce yanık tedavisi için kaplumbağa yağı almıştık.Bugün yanlışlıkla yoğurt maskesi karışımıma ondan da eklemiştim.Yüzümde maskeyi beklettikten 20 dk sonra yıkadım cildim bembeyaz olmuştu.Sıkıp kanattığım sivilce küçülüp kabuk bağlamıştı.Sonra internetten kaplumbağa yağının faydalarını araştırdım cilt için en önemli antioksidan,kırışıklıklara ve sivilcelere çok etkili olduğunu öğrendim.Yalnız bir korkum var biz bu yağı aldığımızda adam sakın bir yere dökmeyin kokusu geçmez demişti,gerçekten de kötü kokuyor.Bu yüzden bu yağı kullanan var mı gerçekten kokusu hiç geçmez mi öğrenmek istedim:44:

Kızlar kimse konuya bir cevap yazmamış.Ama ben 2 gündür kullanıyorum bu kaplumbağa yağını yüzüme.Kokusu hiç geçmez diye korkmuştum öyle bir şey olmadı.Sivilcelerim ve izlerim mucize gibi yokoldular.Çok az bir iz kaldı onlar da geçsin diye sürmeye devam ediyorum.Eğer sivilce sorunu yaşıyorsanız kaplumbağa yağını, bulamadığınız taktirde balık yağını öneriyorum.İçinde A vitamini olması nedeniyle deriye çok hızlı şekilde işliyor.Pazar günü sevgilimin yanına gidicektim bu yüzle nasıl giderim diye üzülüyordum şimdi ise çok mutluyum.Sivilce sorunu çeken arkadaşlara öneririm.:KK16:

Deniz Kaplumbağası Yağı
Meksika’da, Hint Okyanusunda, İran Hazar Denizi Kıyılarında avlanan dev deniz kapVİRÜSlumbağaları yağıdır. Bunlar tatlı su kaplumbağalarından farklıdır. Genellikle ağırlıkları 150 kg. civarındadır, insanları şaşırtacak kadar uzun yaşarlar. Ömürlerinin bu kadar uzun olması, yağların genital hormonİar yoluyla sindirilmesine bağlıdır. Bu yağ, karaciğerden ve genital organlardan elde edilir.

Kaplumbağa Yağı, daha önceleri Asya ve Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olan kullanımı, günümüzde Avrupa ve 3. Dünya ülkelerinde en çok tercih edilen doğal ürünlerin başında gelmektedir.

Bu yağda:
-oligo-maddeler;
-iyot;
-fosfor,
-kalsiyum,
-hormonlar,
-vitaminler (A,D ve F) bulunur.

A vitamini derinin gelişmesini sağlar ve derideki hastalıklarla savaşır. D vitamini dişler İçin çok yararlıdır ve kalsiyumun kemiklerde sabitleşmesini sağlar. Bu nedenle gelişme çağındaki bebek ve çocuklar üzerinde de etkileri müspettir. F vitamini ise ergenlik sivilceleriyle savaşır, bilindiği üzere sivilcelerin çoğalması ve ciltte yer edinmesinin başlıca nedeni deri altı mikroplarıdır kaplumbağa yağı bu mikropları yok edebilecek en doğal antioksidandır. Yüzün canlı ve taze kalmasını sağlar. Ayrıca Yıpranmış ve ölmeye yüz tutan hücreleri büyük bir hızla tedavi edici özelliği vardır.

” Deniz kaplumbağası yağı, her gece ciltlere krem şeklinde tatbik edilir; deriyi yumuşatır, alt derideki kasların elastikiyetlerini kaybetmeleri sonucu meydana gelen kırışıklıkları giderir, deriyi vitaminle besler, ona daha parlak ve kaygan bir görünüm kazandırır. Ayrıca da, birçok pekiştirici özellikleri vardır.”

Kaplumbağa Yağı Faydaları

* Kaplumbağa Yağı yüz ve cildin tamamında kullanılır.

* %100 Doğal Kaplumbağa yağı içerir.

* Sivilce Tedavisinde kullanılır.

* Kırışıklık tedavisinde kullanılır.

* Yaşlanmayı Geçiktirir.

* Ölü Hücre Yenileyici özelliği vardır.

iyiki konuyu açmışsın cnm denemekte fayda var

Son düzenleme:
Teşekkürler canım.Gerçekten cilt sorunlarıyla uğraşan arkadaşlara tavsiye ederim.Daha pazar günü küçük çocuk gibi ağlamıştım asla cildim düzelmicek diye.O günün akşamı limon yağı sanarken kaplumbağa yağını cildime sürmüşüm.Gerçekten mucize gibi bir şey oldu benim için.Umarım diğer arkadaşların da işine yarar.

ayy kızlar bunu okurken kaplumbağ yağı olur mu dedim hatta üzülüp minnoş kapluşuma baktım =) gerçkte böyle faydalrı var mı =)
ahh ahh siz kk hatunları ben yüzüüme kremlerimden başka şey sürmem diyorum ama burdak okuynca hemeen gidip alasım gelyor bunu da merak ettim şimdi =9

ayy kızlar bunu okurken kaplumbağ yağı olur mu dedim hatta üzülüp minnoş kapluşuma baktım =) gerçkte böyle faydalrı var mı =)
ahh ahh siz kk hatunları ben yüzüüme kremlerimden başka şey sürmem diyorum ama burdak okuynca hemeen gidip alasım gelyor bunu da merak ettim şimdi =9

Var canım biz balıkçılardan almıştık,aktarlarda var mıdır bilmiyorum.Ama hiç geçmeyen cilt problemlerin varsa mutlaka dene derim.Kaplumbağa yağı bulamayanlar da balık yağını denesinler.İçerdikleri hemen hemen aynı şeyler.Yanağımdaki kocaman ve simsiyah görünen sivilceyi kuruttu rengini açtı.Alnımda çıkan kocaman sivilce şuan da yok.Sivilceler için onca şey denedim ama en iyisi bu sanırım.:KK16:

Siyah noktalarada faydası var mı acaba ?
Maskede yoğurttan başka şeyler var mı ?

Yoğurt-kaplumbağa yağı üzerine de limon yağı dökmüştüm siyah noktalarım da kaybolmuştu.Ama şimdi sadece kaplumbağa yağını sürüyorum yüzüne.Siyah nokta için ayrıca yoğurt-limon maskesi yapıyorum.Öbür türlü çok kötü kokuyor.

Yoğurt-kaplumbağa yağı üzerine de limon yağı dökmüştüm siyah noktalarım da kaybolmuştu.Ama şimdi sadece kaplumbağa yağını sürüyorum yüzüne.Siyah nokta için ayrıca yoğurt-limon maskesi yapıyorum.Öbür türlü çok kötü kokuyor.

Bi kase yoğurda birer kaşık mı ekledin yağları ?
Ya da yağı sadece nasıl sürüyosun,cildin emmesini mi bekliyosun ?
Umarım bulabilirim bende yağı :KK50:

Bi kase yoğurda birer kaşık mı ekledin yağları ?
Ya da yağı sadece nasıl sürüyosun,cildin emmesini mi bekliyosun ?
Umarım bulabilirim bende yağı :KK50:

Bir kase değildi canım 3 çorba kaşığı yoğurda göz kararı dökmüştüm yağladı:26: 2 çay kaşığı kadar dökmüşümdür herhalde ikisinden de.Ama artık kaplumbağa yağını sade sürüyorum öyle daha etkili oldu gibi.Balıkçılarda iyice araştır biz de çok zor bulmuştuk bu yağı.Ama internetten iyice araştırdım bugün cilt problemlerinde en etkili şeymiş.Çoğu kremin içinde kaplumbağa yağı varmış zaten.Cildim de en az yarım saat beklettim bu arada canım.

Bir kase değildi canım 3 çorba kaşığı yoğurda göz kararı dökmüştüm yağladı:26: 2 çay kaşığı kadar dökmüşümdür herhalde ikisinden de.Ama artık kaplumbağa yağını sade sürüyorum öyle daha etkili oldu gibi.Balıkçılarda iyice araştır biz de çok zor bulmuştuk bu yağı.Ama internetten iyice araştırdım bugün cilt problemlerinde en etkili şeymiş.Çoğu kremin içinde kaplumbağa yağı varmış zaten.Cildim de en az yarım saat beklettim bu arada canım.

Cildinde beklettikten sonra temizleyici ile temizliyordun değil mi cildini ?
İnşallah bulabilirim,İstanbul gibi bi yerde bulamazsam başka biyerde de bulabileceğimi sanmıyorum zaten :KK50:
Balıkçı derken balık satan kişiden mi yoksa balığa çıkan kişiden mi buldunuz :44:
Sivilce lekelerim var inşallah geçer :31
:

İnşallah bulabilirim,İstanbul gibi bi yerde bulamazsam başka biyerde de bulabileceğimi sanmıyorum zaten :KK50:
Balıkçı derken balık satan kişiden mi yoksa balığa çıkan kişiden mi buldunuz :44:
:[/QUOT

Kayısı-kil sabunum var onunla temizliyorum canım.Balık satan kişilerden almıştık biz canım ama bir mevsimleri var onların yumurtlama dönemlerinde filan avlanmaları yasakmış o dönemlerde zor bulunurmuş yağları.

:[/QUOT

Kayısı-kil sabunum var onunla temizliyorum canım.Balık satan kişilerden almıştık biz canım ama bir mevsimleri var onların yumurtlama dönemlerinde filan avlanmaları yasakmış o dönemlerde zor bulunurmuş yağları.

Balıklar için av yasağı kalktı
Belki aynı dönemdedir,sorayım anca
İntenette falanda yok satışı,bulamadım :KK50:
Çok saol cevaplar için,bulabilirsem rahatsız ederim yine seni :KK17:

İstediğin zaman sorabilirsin canım.Balıklar için kalktıysa büyük ihtimal onların da kalkmıştır.İnşallah bulursun inşallah kurtuluruz bu cilt problemlerinden.

Bu arada internette satılmaz canım.Balıkçılarda olur ancak.Sakın internette denk gelirse filan da alma.Bazıları kaplumbağa diye balık yağı vermeye çalışıyor.Kaplumbağa daha farklı kokuyor daha pis kokuyor aklında olsun

Son düzenleme:
Yogurt-limon maskesini yaptıgımda yıkadıktan sonra yüzüm yogurttan cok yaglı olmustu ya o yüzden tekrar denemedim. Yogurt ile o yagı nasıl karıstırıyorsunuz? Direk o yagdan sürsek olmaz mı ki

Canım direk kaplumbağa yağını yüzüne sür.Ben yoğurt maskesini artık sadece limonla karıştırıp yüzüme o şekilde sürüyorum.Kaplumbağa yağını da gece yatmadan yarım saat önce filan sürüyorum.

Var canım biz balıkçılardan almıştık,aktarlarda var mıdır bilmiyorum.Ama hiç geçmeyen cilt problemlerin varsa mutlaka dene derim.Kaplumbağa yağı bulamayanlar da balık yağını denesinler.İçerdikleri hemen hemen aynı şeyler.Yanağımdaki kocaman ve simsiyah görünen sivilceyi kuruttu rengini açtı.Alnımda çıkan kocaman sivilce şuan da yok.Sivilceler için onca şey denedim ama en iyisi bu sanırım.:KK16:

tatlım benşm öyle aman aman sorunlarım yok da arada çıkan sivilcelerim üzerine sürebilirim diye düşndüm. çünkü benm çıkan sivilcelerim uç vermez genelde =) bende babama söylym de baksın bi balıkçılara gerçi bnm yüzüme ne sürsem tepki veriyo ama hadi bunu da deneyblrm blki =)

:KK1::KK1::KK1:
Niye çekindim canım.Olmassa babana filan söyle onlar alsınlar bu yağı.Benim babam almıştı balıkçıdan

Balıkçıya gidip kaplumbağa yağı var mı diye soralım :KK1:
Annemde unuttum ben hatırlatsaydın sorardım,ne olacak dedi zaten
Üniversiteye gideceğim ben önümüzdeki hafta annem buluruz,saklarız rahat ol falan diyo :KK1:

X