Kanser hastası Cinsel İsteksizlik

flower08

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2021
4
1
Merhaba, yaklaşık 1 sene önce kanser hastası olduğumu öğrendim. Tedavi sürecim başladı hala devam ediyor. Kemoterapilerim yeni bitti yakında ameliyat olacağım ama aldığım ilaçlar, kemoterapiler yüzünden cinsel isteksizlik mevcut. Cinsel istek, arzu aklıma gelmiyor, istemiyorum. Eşim saygı duydu; ‘İlaçlar yüzünden oluyor sen istemiyorsan beraber olmamızın bir anlamı yok’ dedi ama benim yüzümden böyle olması ister istemez kafaya takıyorum. Size sorum şu; benim gibi kemoterapi sonrası cinsel isteksizlik sorunu olan yada etrafınızda buna benzer sorun yaşayan oldu mu? Eğer benim gibi olan varsa kemoterapi sonrası ne kadar zaman sonra normale döndü? Kemoterapilerim bittiğine göre cinsel istek yada arzunun dönmesi ne kadar sürecek. İnternetten araştırdım bulamadım, başına gelen varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Geçmiş olsun inşallah tam anlamıyla sağlığınıza kavuşursunuz.
Sağlığınıza kavuşunca-ilaçları bırakınca otomatik hormonlarınızda sağlıklı düzenli çalışmaya başlayacaktır, o zman bence cinsel isteksizlik ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum.

Umarım, teşekkür ederim

Merhaba geçmiş olsun.. dönem dönem hepimizin başına geliyor ki siz tedavi süreci geçirmişsiniz.. nacizane tavsiyem internette de okumuştum nasıl bir bebek emdikçe beyine süt salgılama emri gidiyorsa bu konuda da aynıymıs ( isteksiz olduğum dönemler denedim ve bi iki ilişkiden sonra istek gelmeye başladı) isteksiz de olsanız ilişkiye girin... hatta eşinizi değil de beyninizi kandırın ve zevk alıyormuşssunuz gibi davranın gerçekten bi kaç kereden sonra düzelme olacak

Bunu duymamıştım ama mantıklı geldi. Deneyeceğim, tavsiyeniz için teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…