Aile Planlaması Kanda negatif çıkıp adet görüp aynı zamanda hamile olduğunu öğrenen varmı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Kediperi

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2016
19
11
38
Merhaba yeni katıldım aranıza sorum şu ben 7 aylık evliyim 5 ay önce düşük yaptım 5 haftalık tı tutunamadığı için düştüğünü söylediler 3 ay korunduk ve şimdi 3 aydır da Korunmuyoruz ama olmuyo bebek. Bu ay adetim iki gün önce oldu ve ben adetime 3 gün kala bhcg yaptırdım 0.100 çıktı şuan sanki hamileyim gibi hissediyorum adet görmeme rağmen kasıklarım da ağrı oluyo ve araa ara batmalar oluyo yani kısacası kanda negatif çıkıp adet olduğu halde hamile olma olasılığı varmı bide aranızda böyle bişey yaşayanlar varsa yardımcı olurmusunuz

Merhaba yeni katıldım aranıza sorum şu ben 7 aylık evliyim 5 ay önce düşük yaptım 5 haftalık tı tutunamadığı için düştüğünü söylediler 3 ay korunduk ve şimdi 3 aydır da Korunmuyoruz ama olmuyo bebek. Bu ay adetim iki gün önce oldu ve ben adetime 3 gün kala bhcg yaptırdım 0.100 çıktı şuan sanki hamileyim gibi hissediyorum adet görmeme rağmen kasıklarım da ağrı oluyo ve araa ara batmalar oluyo yani kısacası kanda negatif çıkıp adet olduğu halde hamile olma olasılığı varmı bide aranızda böyle bişey yaşayanlar varsa yardımcı olurmusunuz
ben hamile kalmak istemedigim icin spiral taktrmistim kaymis hamile olabilirsin demsti doktor kan testi yaptilar 0.100 cikti degilsin dedi ordan biliyoru. negatif canini sikmak gbi olmasin da adet te gormussun hamile degilsindir ben iki tane test yaptrmstim ikiside negatifti ve adet gormedim hala da gormuyorum ama cok sukur hamile degilim Allah isteyen herkese versin

vucuttaki bazi hormonlar da bhcg salgiliyormus sadece hamilelikte olmuyo yani bncede seninki psikolojik insallah Rabbim.hayirli evlat nasip etsin sana ve tum isteyenlere

Benim durumuma benzemis sizin durumunuz. .
bende adetime bikaç gün kala agrilarim var bu farklı bi ağrı kesin hamileyim bu kez oldu garanti hamileyim piskolojisine girdim. .
2 ay adetim gelmedi. . beyinden gelen bir sinyal varmış doktorum öyle dedi hamileyim hamileyim diye diye beyin ona inanıyor ve adetini getirmiyor ilginç ama gerçek. . adı yalanci gebelikmis. .
sonra kan testi yaptı doktorum bikaç kez sürekli negatif olunca adet söktürücü verdi. bidaha da öyle bir şey yaşamadım. .. herşey piskolojik. ..
Allah sanada banada hayırlı sağlıklı bebis nasip etsin inşallah. ..

Bu arada bir de dis gebelik varsa o zaman da agri olur. Kanama da olur. Eger bebek
tuplerine takilip rahmine inemediyse mesela... yani soyle: dollenme tupte olup rahme inmezse bebek, bebek orda buyumeye baslar. Bu dis gebeliktir. Boyle durumda bebegi alirlar cunku bebek buyudukce tupu catlatir ve anneye zarar verir bu durum. Zaten kanama da olur bu durumda. Ilk kanamalarda dusuk yapiyorsun diye anlasilmayabilir de bir iki gun sonra bebegi hala uterus da goremezse doktor dis gebelik olabilecegini anlar. Bu durumda apar topar bebegin alinmasi gerekir. Umarim dis gebelik degildir.

bende adetime bikaç gün kala agrilarim var bu farklı bi ağrı kesin hamileyim bu kez oldu garanti hamileyim piskolojisine girdim. .
2 ay adetim gelmedi. . beyinden gelen bir sinyal varmış doktorum öyle dedi hamileyim hamileyim diye diye beyin ona inanıyor ve adetini getirmiyor ilginç ama gerçek. . adı yalanci gebelikmis. .
sonra kan testi yaptı doktorum bikaç kez sürekli negatif olunca adet söktürücü verdi. bidaha da öyle bir şey yaşamadım. .. herşey piskolojik. ..

Benim adetim oldu adet günümden iki gün önce oldu hemde ama herkes geç döllenme olmuş olabilir diyo beynim de bi durmuyo aslında hamile değilim biliyorum ama ya varsa diye habire beynim allak bullak ediyo beni çok istediğim için oluyo sanırım

Canım benim öncelikle çok teşekkür ederim benim adetim oldu bu ay hemde gününden iki gün önce oldu daha önce düşük yaptım o yüzden hamile değilim çünkü biliyorum aslında ama çok istediğim için beynim e hakim olamıyorum bide kafama taktığı m için sanırım üç aydır korunmadığımız halde olmuyo

Cok fazla takmissiniz siz. Bu sekilde git gide paikolojiniz bozulur ama.

Ben de iki sene cocuk icin bekledim ve kafama takmadigim ilk ay hamile kaldim.

Canım benim öncelikle çok teşekkür ederim benim adetim oldu bu ay hemde gününden iki gün önce oldu daha önce düşük yaptım o yüzden hamile değilim çünkü biliyorum aslında ama çok istediğim için beynim e hakim olamıyorum bide kafama taktığı m için sanırım üç aydır korunmadığımız halde olmuyo
3 ayda böyle kafaya takarsan,seneler geçse ne yapacaksın kimbilir.

Benim kanda negatif çıktı nasıl oldu anlamadım ama kanda negatifti. Onbeş gün sonra beş haftalık hamile olduğumu öğrendim dış gebelik şüphesi vardı. Şimdi iyi çok şükür herşey

Bende sizin gibi cok cocuk istiyordum 6 ay korunmadik benim hormonlarda sorun varmis gittigim dr sizi vakit kaybetmeden tup bebek merkezine yonlendiricem dedi sonra baska bir dr gittim oda ona benzer seyler soyledi ama daha ilimli konustu eylul de baslarsiniz tedaviye onumuz yaz kafani bir rahatlat oyle basla dedi peki dedim bu konusmalarin uzerinden 1 ay gecti kasik agrisi ile gece acile gittim belim cok agriyordu ve kasiklarim kan tahliline bakti doktor hamilesiniz dedi ben agliyorum esim guluyor gece saat 1 anneme gittim sarildik aglastik sabah doktorumu aradim dedim durum bu muayneye gelin bir dedi kan tahlili yaptirdi ama bebegin kesesini goremedi :KK43: kimyasal gebelik bu dedi sakin kendini kasma bir kac gune adet kanamasi gibi olacak dedi bu durumu adetnolarak gör lutfen ve uzulme dedi eve gelir gelmez kanamam oldu :KK43: sonraki ay adetim yine gecikti aa baktim iki cizgi kan tahlili yaptik hamileyim :) mevlam oll demeden hic birsey olmuyor ve evet herseyin bir vakti saati var caninizi sıkmayin insallah sizinde mis kokulu kuzunuz olacak Allahin izniyle

X