kanda gebelik değerime bakar mısınız ?????

ceylin33

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2010
3.901
0
merhaba arkadaşlar kısaca özet geçeyim son adetim 14 kasım klomen kullandım ve 19. günümde yumurtam 16 mm oldu doktorum o gün yumurtlama olacak mı bakmak için e2 ve progesteron testi istedi sonuca 22. günü baktı olmamış dedi ama usg de yumurtalarıma bakmadı 2 gün sonra falanda akıntım oldu yumurtlamaya benzer sanırım oldu bu ay hamiş kaldım dedim ve adetim bu gün 43 gün oldu geçeli bende 40. gün kan verdim ve sonucu 1 çıktı gebelik yok denildi ama hala adette olmadım ..

yani yumurtlama gerçekleştiyse gebe değilsem adet olmam gerekmez mi ??
2. olarak da gebelik yeni oluştuysa bu değere göre gebelik var diyebilir miyiz ??

yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar

iyi akşamlar arkadaşım,
yumurta çatlaması için yapılan iğneler kanda beta hcg yi yükseltiyor. o nedenle bu değerler seni yanıltmasın. en emin sonuca ikinci bir kan testi ile ulaşırsın. değerin en az 5 olması gerekiyor diye biliyorum.

canım çatlatma iğnesi olmadım doktorum sadece kan sonuçlarına bakarak yumurtlama olmaz dedi o yüzden gebelik değeri pek inandırıcı gelmedi ...

o zaman doktoruna tekrar gitmelisin bence. hamileysen sorun yok ama değilsen de neden geciktiğine bakması gerek. yumurta çatlamadığı için gecikme olmuştur. ama neden çatlatma iğnesi yapılmadı ki? benim de ilk dr um yaptırmamıştı, sonra değiştirdim ben onu.

yumurtanın çatladığını doktor söylemediyse akıntıyla tespit etmek çok kolay değil.benim hiiiiç akıntım yokken çatlamıştı...ve bir tecrube; klomen kullandığım ay benim de gecikmem olmuştu, kist oluşmuş meğer...

X