Kanda bilirubin sarılık..... :(

Byzay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
140
32
Iyi aksamlar arkadaslar.
Bebegim bugun 39 gunluk kan verdik kontrol icin.
Bilirubin total 6.6
Bilirubin direkt 0.53
Gozlerinde sarilik var ve hafif bir sekulde yuzundede. Endiselenmeli muyim ? Cikmayan kan sonuclari var doktor haftaya gelin dedi endiselendim acikcasi. Bilgisi olan paylasabilir mi lütfen

Yani bu deger coook cok az her bebekte bu kadar olur zaten niye endiselendiniz anlamadim. Bizimki 1. Haftadinda 22 ile hastaneye yatmisti… uzulecek endiselenecek bi durum yok

Bu değer çok düşük ki zaten Dr da önemsememiş. Bizim 19 ile yatisimiz yapılmıştı.
Bol bol emzirin, mama alıyorsa mama verin. Uzun saatler uyumasına izin vermeyin, uyandırıp emzirin.

Yani bu deger coook cok az her bebekte bu kadar olur zaten niye endiselendiniz anlamadim. Bizimki 1. Haftadinda 22 ile hastaneye yatmisti… uzulecek endiselenecek bi durum yok
Deger sonucunu doktor gormedi henuz ve ilk defa kan aldilar. Kan almadan once doktor muayene ederken 39 gunluk olmus gecmesi gerekiyodu uzamis dedi. Bende degerler hakkinda bilgim olmadigi icin evhamlandim.
Sizin bebeginizede cok.cok gecmis oldun rabbim acil sifa verdin bir an once atlatsin kuzucuk insallah.
Yorumunuz verdiginiz bilgi ve oneri icinde cok tesekkur ederim saolun

Bu değer çok düşük ki zaten Dr da önemsememiş. Bizim 19 ile yatisimiz yapılmıştı.
Bol bol emzirin, mama alıyorsa mama verin. Uzun saatler uyumasına izin vermeyin, uyandırıp emzirin.
Bebeginize cok gecmis olsun. Dedigim gibi degerleri bilmiyorum ilk defa kan aldilar. Dojtorun konusmasina yonelik endiselenmistim ben. Birde internete bakinca 5den yuksek olunca soyle boyle bir cok yazi okudum. O yuzden telaslandim. Bilmeyince insan telaslaniyo ister istemez. Yorumun bilgi paylasiminiz icin cok tesekkur ederim

Çabucak atlatır umarım bebişiniz, merak etmeyin korkulacak bir değer değil. 14 ün üzerinde olursa yatış veriyordu bizim doktorumuz, 12 vs olursa bol emzirme önerip eve gönderiyordu.
Uzun süreli uyumasına engel olun, eğer saatlerce uyuyorsa değer artmış demektir. Bol bol emzirin, günlük d vitamini vermeyi unutmayın

Tamam çok tesekkur ederim icimi rahatlattiniz Allah razi olsun saolun

Oğlumda da vardı. Bizim doktorumuz çok iyiydi. Direk bizi rahatlattı. Ve ne yapmamız gerektiğini anlattı.
Bebeğinizi sabahleyin erken saatlerde, akşamleyin geç saatlerde güneş batmadan önce. Soyuyorsunuz sadece bezi üstünde kalsın. Ve kapalı camın önünde 10-15 dakika tutuyorsunuz. Başı güneş görmeyecek şekilde. Çünkü küçük bebeğin gözler henüz çok hassas. Güneşten zarar görebilirler. Cam da mutlaka kapalı, ceyran olmasın.
Ben 4 gün bunu yaptım ve tekrar thlil normal çıktı. Sarılık D vitamini eksikliği. Ve 15 günlük bebekler anca verilebiliyor Muş D vitamini. Anne sütü de D vitamini içermiyor.
Ve doktorun dediğine göre, eğer talil iyi cikmasaydi, uygulanacak prosedür, bebeği solaryuma yatirilmasi.

Bir arkadasim benle aynı zamanda bebek doğurmuş. Başka bir hastanede. Ona doktor sarılık geçmezse hastaneye yatiracaklari söylemiş. Kız çok ağladı. Ben de onu bizim doktorumuza yönlendirdim. Onun bebeği de iyi olmuş tez zamanda.
Geçmiş olsun.

Evet bunu internette okumustum gunes isiginin iyi geldigini ama denememistim acikcasi bugun deniycem insallah ise yarar bizdede cok tesekkur edeeim verdiginiz bilgi icin saolun allah razi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…