kanama

askprensesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
412
1
39
arkadaslar ben suan 7 haftalik hamisim ben hastaneye gittigimde bana bir kitap verdiler yedinci haftasinda kanama geciyriyormususn o zaman hastaneye gorunecekmisin dogrumu yasayan varmi boyle sorun bana yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar suan ben 7 haftalik hamisim annem diyorki ayin 15 ine 2 bucuck aylik hamissin diyor asli varmi ben yok diyorum ama onun hesabi oyle teskkurler

ben öyle bşey duymadım canım bende şu an 16 haftalık hamileyim ama 7. haftama çok şükür ki kanamam olmadı

canım dediğinden hiçbişey anlamadım fisfisfis biraz daha açık anlatırmısın?

canım valla bende hiç bi şey anlamadım...düşük tehlikesi geçi
ren insanın kanaması olur öle her hamile kanamalı olacak diye bi şey yok..ben 5.haftada kanamalıydım düşük tehlikem vardı ama ilk hamişliğimde hiç kanamam olmamıştı..

ben 7 haftalıkken kanamam geldi doktora gittik düşük tehliken var dedi düşük iğnesi yaptı ve dinleniceksin kendini yormicaksın dedi. senindemi kanaman var eger öyleyse hemen doktorunu ramalısın

besinci haftadan az bisey geldi doktora gittim cok gelirse bildir dedi ama suan cok sukur kanamam yok yanliz 7 haftada oluyormus kitapta yaziyor bilemiyorum artik sagolun hayirlisi

hiç böyle birşey duymadım açıkcası.....etrafımdada ne gördüm ne duydum...7.hafta illa kanama olacak diye birşey yok...ilk bebeğime hamile kaldım günümü 10 gün geçince ceviz büyüklüğünde bir leke geldi benden daha sonra doğuma kadar hiç bir şey olmadı..bu bile çok görülen bir şey değil bildiğim kadarı ile...2. bebeğimi ise ilk aylar düşük daah sonraki aylarda ise erken doğum tehdidi ile taşıdığım için dolayısı ile 3.ayımı doldurana kadar kanamlarım oldu....ha!!bak şu olabilir orda okuduklarının anlamı dr um demişti şimdi aklıma geldi ...gebelikte düşük en fazla ilk üç ayda yani bebeğin anne rahmine iyice tutunmaya çalıştığı ilk trimesterde oluyor.... böyle bir risk taşıyan gebelikte ise en çok 7.hafta ile 10.hafta arasında kanamlar oluşuyor...bazen bebekte olan bir anomali mevcut ise rahim onu kendisi yabancı bir madde olaark algılayıp kendiside atabiliyormuş...onun için benim kanamalarım başlayınca (ki ben 2.bebeğim için çok çaba harcadım olsun diye..)ultrasonda iyice gözüküp tüm gelişmelerinin normal ve olması gerektiği gibi olduğunu görene kadar dr um bana düşük önleyici ne bir ilaç nede iğne verdi sadece istirahat...eğer bebekte bir anormallik varsa rahim atıyorsa buna engel olmayalım dedi....10.haftada sağlıklı olduğunu iyice gördükten sonra ise düşük önleyici ve daha sonradaki aylarda da erken doğum yapmama engel olmak için ilaç tedavisi verdi...bu okuduklarının açılımı bence bunun gibi birşeydir....yoksa herşeyi doğal ve yolunda olduktan sonra hamilelikte şu haftaad kanama olur diye bir şey yok...ve ilk üç ay bebek anne rahmine tutunmaya uğraşırken babanın spermindeki protein ağırlıklı vitamin ve minerallerle beslenirmiş....üç aydan sonra anneden besin almaya başlarmış...o dönem de rahim bebeği ilerki aylarda taşıyabilme kapasitesini oluşturmaya ve sağlaştırmaya uğraşırmış....dolayısı ile ilk üç ayda çok dikkatli olmamız gerekliliği bu sebebtenmişşş....sağıklı doğumlar canım....

X