Kanama alanı ve akıntı

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
3.231
3.888
36
Kızlar merhaba. Geçen pazartesi açık kahve akıntım olduğu için doktora gitmiştim ve rahimde kanama alanı mevcut az da olsa düşük riskin var demişti. O günden beri açık kahve akıntım hiç geçmedi ama hep çok çok az geliyor. Bugün itibariyle miktarı yine fazla olmasa da bir tık arttı ve az önce tuvalette peçeteye silince sanki çok küçük parçamsı bişey geldi. Peçeteyle silene kadar mutluydum çünkü en son tuvalete girdiğimden beri akıntı gelmediğini farkettim sonunda durdu sandım. Bu parça gibi olan şey biriken kandan kaynaklı olabilir mi? Hiç ağrım sızım yok bu arada. Doktor pazartesi yaptığı muayenede içerdeki kan bir süre daha gelir demişti. Kırmızı yada pembe olmadıkça sorun yok demişti ama nerdeyse 1 hafta geçip kesilmemesi normal mi sizce? Bu arada akşam fitil şeklinde gündüz ağızdan progestan kullanıyorum. Akşamda mı ağızdan alsam diye düşünüyorum. Kana karışması daha iyi gibi ama bilemiyorum. Bilgisi olan,yaşayan varsa biraz endişelerimi atmaya ihtiyacım var

düsük yapmis olabilirsiniz ama kahverengi akinti aslinda genelde birikmis kandan kaynakli ve zararsiz bir akintidir

düsük yapmis olabilirsiniz ama kahverengi akinti aslinda genelde birikmis kandan kaynakli ve zararsiz bir akintidir
Umarım zararsızdır. Dünkü yoğun parca gibi şey silince geldi. Şimdi tekrar baktım akıntı devam ama su gibi açık kahve şeklinde.

Parça dediginiz progestan fitil kalıntıları olabilir çok kafaya takmamaya çalışın,bende sizinle aynı şeyleri yaşıyorum gebeligimi erken öğrendim öğrendiğinden beri hep kanama lekenme vs hep var keseyi gördüğümüzde kanama alanı var demişti zaten ,bol dinlen çok fazla kanama olmadığı sürece sıkıntı olmaz demişti ama bende takmıyorum desem yeridir ama bir yandanda böyle olan çok var hatta yakın bir tanıdığım yeni doğum yaptı 9 ay kanaması vardı,inşallah sıkıntısız atLatiriz..

İçim rahatladı biraz teşekkürler benide miktarın çok olmaması ve ağrı sızı olmaması rahatlatıyor ama insan takmadan da edemiyor. Birde doktorum direk 20 gün sonrasına tarama testi için randevu verdi bir daha gelmene gerek yok dedi. En azından 1 hafta geçmişken yine bi gitsem içim rahat edicekti ama çok pimpirikli davranmak istemiyorum. Bu progestani fitil olarak kullanmak konusunda ne düşünüyorsunuz? Hep ağızdan alsak direk kana karissa daha mantıklı değil mi bu şekilde vajinadan öteye gitmiyor gibime geliyor

Ben hiç ağızdan almadım hem vajinal aldım zaten vücut alması gerekeni alıp gerisini dışarı atıyor, bide kanaman varsa dışarı gelen fitilin kalıntısı kanlı olduğu için parca gibi görünüyor ben çok yaşadığım için bu durumu söylemek istedim ama kanamalarinizı doktorunuza bildiğin ben aynı zamanda pruluton iğne vuruluyorum kanama olduğu için ,pimpirik değil tedbir bence bende her defasında doktora soruyorum benim tup bebek bu kadar uğraştım didindim tabikide her problemde soruyorum ,ben 7 8 haftanın içindeyim henüz tarama testleri felan istenmedi 10 nisanda tekrar kontrole çağırdı bakalım inşallah sağlıkla devam 3der sizinde benimde

Kırmızı kan falan oldu mu sizde? Ben bu süreçte 2 kez çok küçük siyaha yakın koyu kahve leke gördüm kalanı hep açık kahve akıntı şeklinde. Benim doktor baya iyimser konuştu hatta pzt uçağa binicem dedim sıkıntı olmaz binebilirsin dedi. Bizim 10 hafta olmak üzere 11 civarı 2li tarama varmış gittiğimde direk o yapilcak bakalım 14unde gidicem bende. Hakkımızda hayırlısı olsun sıkıntısız ilerlesin herşey inşallah

2 kez net kırmızı adet gibi geldi d8gerleri koyu kırmızı ,koyu kahve açık kahve şeklinde hala devam ediyor benim hiç temiz kalmıyorum malesef alistim artik ilk gunler gibi tedirgin olmuyorum ben elimden geleni yaptim yapiyorum gerisi allaha kalmiş benim elimde olan birsey yok sizin ilerlemiş baya sağlıkla gelsin inşallah bulantılarınız var mı peki nasıl geçiyor,ben mide bulantisinden ayaga kalkamiyorum cikarmiyorum ama ogurmekten fenalik geldi su icemiyorum, hersey kokuyo ,açken çok iyi yemek yedim mi bulantılar başlıyo akşama kadar

Benim çok şükür bulantım yok 6.haftalarda çok az bişey olmuştu yemeklerden sonra ama geçti. Bende genelde öğleden sonraları değişik bir halsizlik oluyor kanım çekiliyor gibi kafamı kaldıramıyorum.
Hiç temiz kalamamaktan bende şikayetçiyim malesef günlük pedle idare ediyorum sürekli. Bir dursa da rahatlasam. Her tuvalete gittigimde kırmızı bişey gorecek miyim korkusu baya yıpratıyor

Merhaba, bende 5 haftalık hamileyim ve o günden beri de kanamam var. Bazen kıpkırmızı pıhtılı bazen pembe ve kahverengi. Çok korkuyorum, 4 yıldır tedavilerle denedik olmadı ama kendiliğinden oldu şimdi. Doktorumda sürekli kanama olmadığı sürece panik yapma diyor. Sadece yatıyorum. Siz nasıl rahatlattınız kendinizi

Yapabileceğimiz pek bisey yok malesef bende sizin gibi hep yatıyorum beni. Doktorda aynı şeyleri söyledi ekstra olarak pruluton verdi onu vuruluyorum,kendimi nasıl rahatlattim çok fazla takmamaya çalışıyorum çünkü taksamda azalmiyo sürekli geliyo alıştım galiba bide dediğim gibi ben elimden geleni yaptım yapıyorum gerisi allahın takdiri ne yapabilirim ki ,rahat olun sizde kabalanız fazla olursa doktorla iletişime geçin inşallah sağlıkla gelir bebeklerimiz

Rabbim izin verirse kanamaya rağmen bizimle olacak ama o tuvalete giderken korku ne görcem korkusu tahmin edebiliyorsunuz. Bende olumsuz düşünmemeye çalışıyorum ama kanamanın rengi şiddetine göre bazen sakin kalamıyorum

Kanama alanı nasıl belli oluyor illa vajinal muayene mi?

Benim karından da göründü ama yine de bi vajinal de bakicam dedi ordan daha detaylı göründü
Kaç haftalık gebelik?
Ya benim normalde 5 hafta olmalı ama beta istenildiği gibi artmıyor doktor diş gebelikten supheleniyor
Sürekli kanamam var pembe kırmızı ve kahverengi…
Böyle kanamaları okuyorunca umutlanıyorum belki diş gebelik değildir diyorum

Beta kaç olunca göründü kese

Bende her tuvalete gitcegimde stres oluyorum psikolojik olarak sürekli bişey akıyor gibi hissetmeye başladım artık Allah onları bize bağışlasın inşallah

10 haftalık oldu çok şükür beta olarak değil de 5+4de keseyi gördüm ben tam 1 hafta sonrada bebek ve kalp atışı belli oldu. Umarım seninde sağlıklı ilerler

10 haftalık oldu çok şükür beta olarak değil de 5+4de keseyi gördüm ben tam 1 hafta sonrada bebek ve kalp atışı belli oldu. Umarım seninde sağlıklı ilerler
Amin Allah razı olsun insalah sağlıkla kucağımıza alırız yavrularımızı amin

Bende her tuvalete gitcegimde stres oluyorum psikolojik olarak sürekli bişey akıyor gibi hissetmeye başladım artık Allah onları bize bağışlasın inşallah
Bende öyle sürekli geliyor gibi hissediyorum ve bu arada tuvaletimde çok çavuk geliyor. Korkuyorum ama elimden hiçbir şey gelmiyor

Bende öyle sürekli geliyor gibi hissediyorum ve bu arada tuvaletimde çok çavuk geliyor. Korkuyorum ama elimden hiçbir şey gelmiyor
Sık tuvalet gelmesi bende de var 1-2 hafta önce daha fenaydı hatta şimdi biraz azaldı. Kendimizi strese sokmak da çok kötü bişey ama insanın çok elinde olmuyor. Sağlıkla gelsinler inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…