Kanal tedavisi sallanması ve dişçi korkusu

saymyname

Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2015
59
19
25
Merhaba arkadaşlar iyi geceler. Benim 2 sene önce salatalık yerken kanal tedavisi olan dişimin bir kısmı kırılmıştı. Ama korkumdan dişçiye gitmedim. Şu sıralar o dişim sallanıyor dilimle ittirdikçe. Doktordan baya bi korkuyorum ama yarın film çektirmeye gideceğim salı günü de dişçiye gitmeyi düşünüyorum.
Kanal tedavisi sallanıyorsa illa çekmek mi gerekir yoksa yine doldurulabilir mi ya ben diş çektirmekten çok korkuyorum çünkü bir keresinde farklı bir doktor uyuşturup çekti ama çekerken o kadar zorlandı ki resmen tornavida gibi bi şeyle deşti orayı ve acıdan kıvrandım aşağıda. Sorularımı cevaplarsanız ve dişçi korkumu nasıl yenebileceğimi söylerseniz çok mutlu olurum

Diş hekimi korkusunu ancak doğru hekiminizle tanıştığınızda yenersiniz. Bu noktada hekim ve birlikte çalışan ekibi sizin korkunuzu rahatlatmak için size desteklemek durumunda. Size zaman ayırmalı, iyi bir iletişim kurmalı. Eskiden teknolojideki yenilikler bu kadar ileri seviyede değildi şimdi her şey çok daha kolay. Dişinizin durumunu görmediğim için net bir yorum yapamasam da çekime gitmesi ihtimali yüksek gibi.

Diş hekimi korkusunu ancak doğru hekiminizle tanıştığınızda yenersiniz. Bu noktada hekim ve birlikte çalışan ekibi sizin korkunuzu rahatlatmak için size desteklemek durumunda. Size zaman ayırmalı, iyi bir iletişim kurmalı. Eskiden teknolojideki yenilikler bu kadar ileri seviyede değildi şimdi her şey çok daha kolay. Dişinizin durumunu görmediğim için net bir yorum yapamasam da çekime gitmesi ihtimali yüksek gibi.
yapmayın ya bana her şeyi diyin çekim demeyin :KK43:

yapmayın ya bana her şeyi diyin çekim demeyin :KK43:

Benim ki sadece bir tahmin belki de kurtarılır diştir, film görmeden muayene etmeden afaki söylediklerinize göre konuşuyoruz her ne olursa olsun geciktirmeyin lütfen. Güvenebileceğiniz, sıkıntınızı endişenizi paylaşabileceğiniz bir hekimle başlayın derim..

X