Kan uyuşmazlığı

dila92

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2023
280
116
32
Merhabalar. 30 yasindayim. Tüp bebek tedavisiyle 3.denemede ilk defa hamile kaldigimi öğrenmiştim. Çok tarifi olmayan bir duyguydu. Allah isteyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah. Ama benim maalesef sürmedi. Sorum şu; gittiğim doktor üçüncü kez beta istemişti değerim istenilen gibi yukselmemistj o yüzden sıkı takibe almak istedi. gebeliğim 7. Haftaya kadar sürdü kese kalp atışı her şey güzeldi. Yine de takip etmeye devam dedi. Ta ki ani kanamam olana kadar. Birden gelen kanamayla acile koştum. Acil sıralarını tahmin edersiniz. Acil doktoru alltan muayene etti ve kalp atışı şu an devam ediyor dedi. Şuan bir şey belli değil ama Düşük riski dendi. Tahlil falan yapıldı ve kaç saat sonra kan uyuşmazlığı iğnesi verip eve gönderdiler. Başka.hic bir işlem yapılmadı. Akşama kadar kanama durdu ve kahverengi lekenlemeyle devam etti. İçim rahatlamıştı . 2 gün sonra kendi doktoruma kalp atışı için gittigimde kalbinin durduğunu ogrendim Allah'ım ne acıydı dilerim ki hiç kimse bu hayal kırıklığıni yaşamasın dünyam başıma yıkıldı. Arkadaşlar acaba bebeğimin kalbinin durması kan uyuşmazlığı sebebinden miydi iğneyi yapmaları bir önlem miydi ben çok agladigim için hiç bir şey soramadım onlara ya da acilde düşük olmaması için serum mu verilmeliydi ne bilim ya da herhangi baska bir şey . Yaşayan varsa bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. Çok uzun oldu hakkinizi helal edin . Şimdiden çok teşekkür ediyorum

Canım çok büyük ihtimalle bebeğin anomalisi vardır ben de bebeğimi kaybettim ve çok üzülmüştüm hala da üzülüyorum insanın canindan can gidiyor ben o kadar üzülmüştüm ki herkesin kanaması 10 15 gün sürerken benimkisi 58 gün sürdü 10 tane Doktora gittim fiziksel bir sorun yok dendi hep en son başka bir Doktora gittim bana psikolojik olarak o kadar üzmüssun ki kendini vücut tepki veriyor ben o gün sonu böyle olacak yine de hamile olmak ister misin diye sorsa biri evet derdim bebeğimle geçirdiğim 12 hafta benim için çok özeldi böyle düşündüm sonra kanamam durdu kendini lütfen çok üzme yoksa süreç çok uzuyor ben o dönem bir daha çocuğum olmayacak falan diye düşündüm kanamam bitti denedik kimyasal oldu bir daha yıkıldım sonraki ay hamile kaldım çok şükür şimdi 2 aylık olduk Allah her zaman en güzl kapıları aciyor bizim de kan uyuşmazlığımis var düşükten sonra iğne yapıldı 72 saat içinde.

Öncelikle yaşadığınız zorlu süreçten sonra mutlu sona ulaşmış olmanız gerçekten mutlu etti sağlıkla hayirlisyla büyüsün inşallah bana da umut oldu. Duygularınızi o kadar iyi anlıyorum ki ama ne gelir elden sabır duadan başka.. ben de sizin gibi düşünüyorum sağlıklı değildi belki de. Ama şöyle ki tedaviyle kaldım ben inşallah ben de tedaviye gerek kalmadan sağlıkla mujdemi alırım . Kan uyusmazligi ignesinden sonra tedbir amaçlı gebelik olabiliyormuş demekki.

Ben Meryem süresi okudum ovulasyon testi kullandım ve infolicombi kullandim yumurta kalitesi için istersen arastir canım

Ben Meryem süresi okudum ovulasyon testi kullandım ve infolicombi kullandim yumurta kalitesi için istersen arastir canım
Yumurtalarda sorun yok eşimin sperm hareketligi sorun canım. O yüzden tüp bebek embriyolarla tedavi oluyorum. Meryem süresini bu süreçte çok dinledim tabiki ama nasip işte Rabbimiz bizim için her şeyin iyisini bilir.

Yumurtalarda sorun yok eşimin sperm hareketligi sorun canım. O yüzden tüp bebek embriyolarla tedavi oluyorum. Meryem süresini bu süreçte çok dinledim tabiki ama nasip işte Rabbimiz bizim için her şeyin iyisini bilir.
Bitkisel kürler falan canım

Gecmıs olsun canım aynı seylerı yasadım sana tavsıye m genetik tıp da pıhtılaşma testı yaptır kalp durması sonuclarının maalesef yuzde 80i pıhtılaşma problemiype gerceklesıyor
Bendede kan uyusmazlıgı vardı ıgne olmamam ragmen kalbı durdu arastırdım pıhtılaşma yı Dr a sordum gerek yok İlk gebelık de olabılır dedı ama dinlemedim gıttım yaptırdım meger pıhtılaşma varmıs
Suan ıkı bebegım var Rabbim sanada nasip etsın gebeliğim boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım

Canım çok teşekkür ederim Allah bebeklerini sana bağışlasın şöyle ki zaten tüp bebekte tüm testleri isteyip öyle başliyor tedavi. Genetik kromozom pıhtılaşma falan hepsini yaptırdım bir sorun yoktu. Ve kan sulandırıcı coraspin kullandım. 2.denemem olduğu için her testi istediler benden. Doktor hamilelerin %10 da düşükler olabiliyor ve bu rakam az değil demişti. Tüm değerlerin iyi çıktığı için ekstra bir nedene yoramiyoruz demişti. Kendimi teselli etmeye çalışıyorum belki sağlıklı değildi vücut atmak istedi ne bilim acaba kan sualndirci hap değil de ben de iğne mi kullansaydim bilmiyorum inanın..

Amin canım darısı en kısa zamanda başına inşallah
Yani pıhtılaşma yok dıyor san öyleyse başka sebep var
Bana bir Dr yok dedı
3genimde heterızgot cıktı
Başka bir Dr ise pıhtılaşma yok ama yatkınlık var ortada kürtaj da olunca iğne başlayalım dedıler
Hatta ben normal yoldan gebe kalamıyorum kimyasal gebelik oluyordu coraspirin ile başladık denemeye ıkıncı ay tutundu kalp atışı alınca iğneye gectık doguma kadar kullandım

Bu corasprin mantığını yani kan sulandırıcı mantığını hiç anlamıyorum. Kanamayla acile gittiğimde hemen ilk sorduklari kan sulandırıcı kullanıyor musun eğer kullanıyorsan hemen bırakıyorsun dedi doktor. O zaman zararlı ya da zararsız kanamaya sebeb olan kan sulandırıcı ilaçlar oluyor o zaman anlamadım ki. Acaba genetik pıhtılaşma sonuclarimi atsam ozelden anlar mısın canım . Ben maalesef bu moral bozukluğu ile sanırım baya erteledim bir kere daha denemeyi. Zaten tedavi için İstanbul'a gelmişti.m maalesef memlekete dönüyorum kısmet diğer bahara

Kızları sizlere birşey danışmak istiyorum bundan altı ay önce 7 haftalık düşüğüm oldu ve kan uyuşmazlığı olduğunu ben bilmiyordum düşükten sonra öğrendim ve sonrasında uyuşmazlık için iğne vuruldum şuan tekrardan hamileyim 6 haftalik çok da tedirginim bu durumu yaşayan var mı aranızda

Kan uyuşmazlığı için iğne vurulduysanız sorun olmaz. Yine de emin olmak istiyorsanız indirect coombs testi yaptirabilirsiniz. Benim kan grubunu 2 ôlü dogum sonrasi ögrendim. Pozitif olarak yaziyordu her yerde ve hic bir doktorum gebelikte kan bakmadi malesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…