Kan uyuşmazlığı hakkında iğnesi

tubilitospik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2024
2
0
27
Merhaba Hanımlar,
Ben 19 haftalık hamileyim, ilk gebeliğimi yaşıyorum. Almanya da ikamet ediyorum.
Benim eşimle Rh bazında kan uyuşmazlığımız var. Ben B Rh negatifim.
Bugün doktor kontrolüm vardı. Ve bebegin kanını saptamak için test yapacağını söyledi. Bana bebek negatif ise iğne vurulmama gerek kalmayacağını söyledi. Ama benim bildiğim kadarıyla bebeğin kan grubuna bakılmaksizin 28. Haftada iğne vurulduğu. Ve doğumdan sonra bebek negatif ise ikinci doz iğnenin vurulması gerekmediği. Bu konuda kafam karıştı, siz kendi tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
Sevgilerle

Bnm ilk gebeligimde cok fazla kanamam oldugu icin bi 16 haftalikken birde dogumdan sonra igne vurulmustum kan uyusmazligida kanamaya sebep oluyomus simdi tekrar hamileyim 21 haftalik 28 haftalikken tekrardan kan uyusmazligi ignesi vurulacagim ama tek dozmu cift dozmu bilmiyorum

yurt dısında nasıl bilmiyorum ama trde haftası geldiğinde iğne yapılıyor. eğer anne negatif ve bebek de negatifse evet iğneye gerek yok ama. siz negatif, bebek pozitif olursa iğne yapılmalı. ama dediğiö gibi tr de buna bakılmaksızın iğne yapılıyor eğer anne negatif, baba pozitifse. demek ki sizin olduğunuz ülkede bebeğin kan grubuna bakılıp ilerleniyor

Evet ben 0rh- esimde brh+ oglumda brh- bunda 28 haftayi bekliyorum gecen hafta tetenoz asisi oldum 24 haftdada olmam gerekiyo hemsire 1 doz yapiliyo dedi drumda 2 doz olmalisin dio yurtdisindada vuruyolarmi tetenoz asisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…