Kan testi acil yardım

esraokan06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2023
5
3
33
Merhaba bebek tedavi sürecine girdik 33 yaşındayım 2 kimyasal geçmişim var ve kan pıhtılaşma testi istedi doktor sonuçları yorumlayabilecek olan varsa çok sevinirim
aa.jpeg

Merhaba bebek tedavi sürecine girdik 33 yaşındayım 2 kimyasal geçmişim var ve kan pıhtılaşma testi istedi doktor sonuçları yorumlayabilecek olan varsa çok sevinirim Eki Görüntüle 3456162
Geçmiş olsun. Hamileliğinizde kan sulandırıcı iğne başlamamız lazım. 4G olan ve mthfr olan genimiz aynı sizinle. Ben şuan iğne kullanıyorum. 6000 lik ve coraspin kullanıyorum. Genler ağır olduğu icin ve kilo olduğu için. Sizde yaşınızdan dolayı 6 binlik kullanmamız lazım benim fikrimce. Ama daha önceden kimyasallarınız olduğu için gebe kalmadan bir bir buçuk ay öncesinden coraspin başlamanız gerekir. Daha gebelik oluşmadan pıhtılaşmayi önlemek için. Zaten kimyasal geçirenlere birçok doktor bu tedavi yöntemini uygular. Hamileliğinizi öğrenir öğrenmez kese görünmeyi beklemeden iğne kullanımına geçmeli ve aspirine devam etmelisiniz. 4G olan geniniz homozigot faktör olan geniniz de homozigot mtfr heterozigot. Özellikle homozigot genler daha riskli grupta yer alıyorlar. Ve pai geni zaten riskli bir gen. Coraspin almaktan korkmayın. Zaten genetiğinde pıhtılaşma olan insanların normal hayatında da haftada bir iki kere coraspin almaları gerekir.

X