Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

Merhaba. 8 aydir evliyiz ve herkes gibi bizde bebek istiyoruz. Yumurtlama donemi zamanimda karin sisligim ve mide bulantim icin doktora gittim gebelik testi yapmalarinida istedim tahmini yumurtlama gunumde gittim doktora beta hcg 0.100 cikti adete yakin acaba bi yukselme olurmu gebelik sansim sizce nedir yardimci olursaniz cok sevinirim

Canım yumurtlama gününde test yapmıyorsun çalışma yapıyosun :) Yumurtlama gününü değerlendirmeden nasıl bebek oluşsun? Yumurtlama da çıkmaz hatta yumurtlamadan 10 gün sonra kanda çıkıyor 14 gün sonra idrara geçiyor sanırım. Hem çok erken yapmışsın hem de hemen öyle yumurtlama dönemi belirtileri de olmuyor. Belirtilerin seni kandırmasına izin verme :) Ayrıca yumurtlama günlerini değerlendirdiyseniz elbette döllenme olduysa değerin artabilir.

Tesekkur ederim aydinlattigin icin . Yumurtlams donemlerini cok iyi degerlendiriyoruz ben mide bulantim ve karin sisligim bas donmem oldugunu icin gitmistim acikcasi ben gida zehirlenmesi sandim ondan gittim daha oncede boyle bi gecirmistim . Esim istedi baktiralim dedi o yuzden baktirmistim. Tam yumurtlama zamani oldugu icin birde 0.100 cikinca negatif biliyorum ama yinede belki adetime kadar tahmini 11 gunum felan var yulselirmi gebelik olurmu diye dusunuyorum

Olabilir tabii. Tam yumurtlama gününse o gün ve değerlendirdiyseniz her zaman şans vardır ama dediğim gibi yumurtlama gününde onu öğrenemezsin. Yumurtan serbest kalır spermle karşılaşır döllendi diyelim 6 gün kadar rahme yolculuğu başlar bu dönemde beta-hcg yok denecek kadar azdır. Rahme geldikten sonra yerleşmesi sürer bir kaç gün. Hatta bu dönemde lekelenmeler olabiliyor. Araştır istersen. Bebek yerleştikten sonra hızlı şekilde beta hcg salgılamaya başlıyor. Sana şöyle söyliyim benim yumurtlamadan sonraki 10.gün kan değerim 17 idi. Eğer yumurtlama günü kan verseydim 0 olurdu çünkü döllenme yok. Ama yine de adete kadar beta hcg yüksekliği hamilelik değil. Çünkü değer düşebilir ve adet olabilrisin buna kimyasal gebelik diyorlar. O yüzden her zaman adet gününü beklemek en güzeli :)

Çok olmuş yazalı ama merak ettim gebeliğiniz sürdü mü?

Merhaba benim 19 aralıkta hcg değerim 12.4 çıkmıştı dün tekrar yaptırdım 23 aralıkta yani 288.9 çıktı. Sizce değer normal atışta mı olmuş
Çok iyi canım maşallah sağlıkla tamamına erdirsin inşallah rabbim

merhaba hanımlar adetim 2 gün gecikti evde test yaptım çift çizgi çıktı bugün hastanede kan verdim değer 206 çıktı sizce normal mi değer?

Kızlar 2 dr a gittik ilk dr 582 bhcg ile rahim arkasında sivi birikimi var diş gebelik dedi 582 ilk ögrendigin gün gebeliği 2 gün sonra 976 bhcg diğer dr şimdilik bir sıkıntı görünmüyor dedi kese gözükmez diye korkuyorum sağ kasigimda batmalar Ve yanıyor sol tarafında 4.1cm lik kistim var ve meme uçlarındaki koyuluk kayboldu gebelik belirtilerimi hissetmiyorum artik

Beta hcg değeri 2ye katlamayan ama %60-%70 oranında artan birinin sağlıklı bi gebelin geçirme ihtimali sizce %kaç? Benim bu ve benzeri sitelerden takip ettiğim kadarıyla %5den daha az. Büyük ihtimalle kürtaj olacağım. Şu an 5+4üm. 5+0ken 6mm kese göründü hcg değerim 2500 civarıyken. Doktor hcg ile kese uyumlu dedi 2 hafta sonra gel dedi ama hiç umut yok bence ve işin kötüsü beklemekten başka çare de yok. Olursa bu 2.kürtajım olacak

Selam kızlar sormak istediğim cok bir sey var sat 6 Kasım aralığın 11 rınde test yaptım negatif ciktı bir hafta sonra idrar testleri pozitifleşti sonra 20 gün gecikmemle kan tahlili yaptırdım ve 72 cıktı iki gün sonra yani dün 162 cıktı sizde normalmi ilerliyor galiba adetime 1 gün kala yumurtlama olmuş cok tedirginim birşeyler yanlış gidecek diye

@canli anne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…