Gebeliğe Hazırlık Kan pıhtılaşması

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Manisa4545

Dünya hassas kalpler için bir cehennem gibidir.
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2022
403
268
İyi geceler kızlar ben iki kürtaj yaşadım test yaptık kan pıhtılaşması çıktı gebelikten önce aspirin kullanmam gerekiyor mu ?Çevremde aynı sorunu olan bir tanıdığımda var hamilekten önce de aspirin kullandım dedi sana neden vermedi dedi.Doktorum da bişey demedi gebelikte iğneye başlayacaz dedi başka bişey demedi ay aydır da gitmedim doktora kafam çok karıştı bilgisi olan yazabilir mi

Bende de bu sorun var hamilelikten önce kullanmadım. İlk doktor kontrolümüzde ecopirin ve iğneye başlamıştık. Sorunsuz hamilelik yasadim

Merhaba öncelikle geçmiş olsun , ben gebelikten önce kan cıvıltıcı iğne kullanıyorum göbekten kendim vuruyorum. Tüp bebek yaptırıyoruz biz çarşamba transferim var 5 gün bu iğneyi kullan dedi akşamları vuruyorum.

Çok teşekkür ederim inşallah transferin başarılı geçer Eylül bizim için uğurlu olur inşallah

Bende de bu sorun var hamilelikten önce kullanmadım. İlk doktor kontrolümüzde ecopirin ve iğneye başlamıştık. Sorunsuz hamilelik yasadim
Çok teşekkür ederim hamilelik nasıl geçti peki normal mi

Merhaba bende aynı şekilde bir kendiliğindrn düşük bir kürtaj oldum çok dr gezdim tek gende pıhtılaşma var bendede en son gittiğim dr bebe aspirini verdi onu kullanıyorum şimdi daha önce gittigim dr lar durumu bildiği halde aspirin vermemişlerdi adet dönemi kullanmayı bırakıp adet ten sonra tekrar başlıyorum 2.ayım bakalım neler olack

Benim 6 ay oldu ikinci kürtajdan sonra hiçbir ilaç kullanmıyorum sadece hamile kalınca gel dedi bekliyorum işte bende

Doğuma kadar mı kullandınız? Hangi genlerde bozukluk vardı? Birde gebelik takibinizi riskli genelik uzmanınamı yaptırdınız bır al kadın doğumamk
Doğumdan sonra da on gün kullandım oksapar ve hapı. Hangi günde bozukluk olduğunu hatirlayamiyorum evraklara bakmam lazım. Sadece bir kez perinatolojiye gittim sıkıntı görülmedi kadın doğumda devam ettim. Doktorum da sıkıntı gorseydi perinatolojiye yönlendirme yapacaktı.

Tüp bebek ile hamileyim kese göründü ama dahq kalp atışı günümüz gelmedi. Bende perinatolojiye de gözükmek istiyorum siz kac haftalık gittiniz, bn kalp atısından sonra gıtmeyı dusunuyorum.kan pıhtılasması var haliylede korkuyorum birşey olur diye. Fotoğraf ekledim coo tehlikelı boyutta degılmıs galıba pıhtılasmam ama bn anlamıyorum bı fıkrınız var mı

Eklentiler

• 8EEAE6D6-B066-49F5-BF88-77E74355E126.jpeg
    99,1 KB · Görüntüleme: 42
Evet tehlikeli boyutta değil ben 12. Haftamda gitmiştim. Siz de korkmayın tehlikeli durumda olsa dahi iğne ve hap bunun için var

Evet tehlikeli boyutta değil ben 12. Haftamda gitmiştim. Siz de korkmayın tehlikeli durumda olsa dahi iğne ve hap bunun için var
Aslında araştırdıkça daha çok korktum. Çünkü öncesinde ne kadar şanslıyım hiç düşüşüm olmadan pıhtılaşmam olduğunu ögrendim diyordum. Genelde bu testi tekrarlayan düşüğü olunca yapıyorlar ya genelde. Ama şimdi araştırdıkça iğne kullanıp yinede düşük yapanlarlar çokmuş, bu insanı korkutuyor. Birde doğuma kadar iğne, diğer dr 12 haftaya kdr iğne son hap sana yeterli olur tehlikeli boyut değil dedi.
Ama iğneyi bırakmaktan korkuyorum.
Hem riskli gebelik uzmanına hem de hemotolojiye gitmek istiyorum. İnşallah şua kalp atışını sağlıcakla duyduktan sonra

Düşüğün tek sebebi pıhtılaşma değil ki. Sağlıklı embriyo değilse ne yaparsa yapılsın tutunamiyor ve düşüyor işte. Onların da durumu bu olmuş. Siz gönlünüzü ferah tutun. İçiniz rahatlasın diye söylediklerinizi yapın aklınızda şüphe kalmamış olur

Tek bir doktorla kalmayın zaten birkaç doktora giderek diğer fikirleri de dinleyin. İcinize sinenle yolunuza devam edersiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…