Çocuk Hastalıkları Kalpte üfürüm 4.aya kadar anlaşılmaz mıydı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

bzeynep0

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
525
347
arkadaşlar merhaba, bugün 4.ay kontrolüne kendi doktorumuzu değiştirip çevrede övülen başka bir doktora gittik. Doktor gayet güzel ilgilendi, göğsünü dinlerken kalpte ne var dedi. Biz bakakaldık bişey yoktu dedik. Üfürüm sesi duyuyorum dedi bi daha dinledi. Çocuk kardiyoloğu var cuma günü gelecek ona bi gözükün ne olduğunu bana da yazın dedi. Bişey olmayabilir mi dedim oladabilir olmayadabilir, siz gözükün doktora, tedirgin olmayın dedi. Doktor sadece cuma akşamları geliyor o zamana kadar içim içimi yiyecek, muayene ekg ile birlikte 400 liraymış. Eşim diyor ki öyle bir şey olsa her ay kontrole götürüyoruz doğduğunda da bir sürü muayeneden geçirdiler orada söylerlerdi, bence özel hastane tuzağı diyor. Çok çok canım sıkıldı bu 4 gün nasıl geçecek bilmiyorum. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı

Üfürüm sanırım kalpte ufak bir delik olduğunda oluyor ve genelde hamilelik döneminde ya da doğduktan sonra kendiliğinden kapanıyor diye biliyorum. Kapanmayan durumlarda da ameliyat yapılıyor. Bence stres yapıp bebeğine zarar verme. Bekle bakalım belki bir şey yoktur, olsa da çaresi var hem

arkadaşlar merhaba, bugün 4.ay kontrolüne kendi doktorumuzu değiştirip çevrede övülen başka bir doktora gittik. Doktor gayet güzel ilgilendi, göğsünü dinlerken kalpte ne var dedi. Biz bakakaldık bişey yoktu dedik. Üfürüm sesi duyuyorum dedi bi daha dinledi. Çocuk kardiyoloğu var cuma günü gelecek ona bi gözükün ne olduğunu bana da yazın dedi. Bişey olmayabilir mi dedim oladabilir olmayadabilir, siz gözükün doktora, tedirgin olmayın dedi. Doktor sadece cuma akşamları geliyor o zamana kadar içim içimi yiyecek, muayene ekg ile birlikte 400 liraymış. Eşim diyor ki öyle bir şey olsa her ay kontrole götürüyoruz doğduğunda da bir sürü muayeneden geçirdiler orada söylerlerdi, bence özel hastane tuzağı diyor. Çok çok canım sıkıldı bu 4 gün nasıl geçecek bilmiyorum. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı
Merhaba konu biraz eski ama kendi durumuma en benzer bu konuyu buldum bebeğim 5 aylik bugüne kadar 3 4 farklı çocuk doktoru gördü hepsi dinlerdi kalbini sünnet oldu olmadan önce muayene oldu hiç üfürüm denmedi ama bugün 5.ay kontrolünde hafif bir üfürüm duydum dedi doktoru çok önemli durmuyor ama yine de bir çocuk kardiyolojiye gidin diye yönlendirdi sizin durumunuz nedir acaba eko çekildi mi sonucuz ne oldu

X