Kalpte koroner arter fistülü, 4 aylık bebek

ozdemircan

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
499
436
Allah kimseye dermansız dert verip derman aratmasın.
Dün 4 aylik oğlumu aylik kontrole götürdük. Doktoru kalbini dinlerken üfürüm duydu ve kardiyolojiye yolladı. Kardiyolog kalbine Eko ile bakarken üfürümün masum olduğunu fakat arkaya dogru ince bir fistül olduğunu söyledi. Hatırladığım kadarıyla bunun orda olmaması gereken bir damar gibi birsey olduğunu söyledi, kirli kanı dolaştırıp duruyormuş kalpte. Tek çözümü anjiyo fakat o kadar inceki anjiyo riski böyle yaşamasından daha büyük dedi. Ama sürekli 6 ayda bir eko ve ekg çekilecekmiş. Su süreçte kalbim ağrıyor diyemeyecegi içinmiş. Ilerleyen zamanlarda spor yapmak isterse de doktor eşliğinde efor testi yapılıp öyle karar verilirmiş. Kendi kendine de kapanma ihtimali yokmuş. Ne yapmamız gerektiğini şaşırdık, bi anda bilmediğimiz birşeyle karşılaştık, çok üzgünüz. Daha önce yaşayan, duyan, cevresinde örnekler gören oldu mu? Fikirlere ihtiyacim var. Şimdi bu cocuk yaşıtlarıyla kosarak oynayamayacak mi? Hep kisitlayacak miyiz? Hayati boyunca sürekli kontrol altinda mi tutulacak?

Konu ile ilgili bir bilgim yok ama alanında uzman bir doktora mi götürdünüz? Bazen bir doktorun ameliyat etmediğini başkası edebiliyor ya da farkli yaklasimlari olabiliyor. Spesifik olarak çocuk kardiyologu muydu mesela doktorunuz? Prof. Ya da doçent miydi

Uzman dr du çocuk kardiyologu, haftaicinde bir prof.a götürmeyi düşünüyoruz. Herkes öyle diyor ama dosyayi verdi elimize, istediginiz yere gidip danışın dedi, çocuğunuz kalp hastası statusunde demesi bile yetti..

Allah yardimciniz olsun. Belki ileride ameliyat seçeneği dusunulebilir uzmeyin kendinizi şimdiden kötü düşünmeyin zaten dikkat edeceksiniz.

Arkadasimin bebeginde benzer bi sey vardi. Bi prof yok bu hayatta kapanmaz vs demis, kiz gunlerce agladi. Baska bi prof a goturdu, o da sasirmis diger dr bunu nasil der, oyle bi sey yok diye.. lutfen tek dr da kalmayin. Farkli dr görsün.. her ay duzrnli goturuyor bebegi o doktora..

Bencede tek doktora bağlı kalınmamalı. Mesela doktor var sadece mesleğini yapar doktor var yenilikleri takip eder. Makalaler okur tıp dünyasında ki gelişmeleri takip eder. Geçmiş olsun inşallah çok basit bi tedavisi vardırda hemencik geçer

Allahım şifa versin öncelikle kuzucuğa..ama hemen paniğe kapılmayın..üfürüm çogu bebekte oluyor ve çogu kendi kendine geçiyor..diğer söylenenle ilgili bir bilgim yok ama tek doktorla kalmayın kesinlikle ..geçmiş olsun

Keske bizede oyle deseler

Evet üfürük masum üfürük dedi, bunun görmeseydim sizi gönderecektim takibe gerek yok diye dedi

Bende aynisini düşünüyorum, haftaya prof. Doktora götürmek istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…