Kalp atışı

nnurrcann

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
255
114
22
Bebeğim 8+6 çok güzel gelişmiş kese çok güzel ancak kalp atışı yok
Eşimin işinden ötürü Hakkâri yüksekovadauız hastane ve doktor imkanları çok gelişmiş değil sadece karından baktı vajinal bakmadı direk kürtaj dedi
yarın Van da özel hastaneye gideceğiz
Lütfen içimi ferahlatın ben bebeğimin hala benimle olduğunu hissediyorum

İçinize sinmiyorsa acele etmeyin. Bekleyin biraz daha doktora gitmek için.

Ben 10. Haftadan ilk kez ultrasona girebilmiştim. Kese vardı, bebek yoktu. 2 hafta sonra bir daha bakalım dediler. 2 gün arayla 3 kez bhcg baktılar.

Siz bhcg artışına baktınız mı düzenli mi diye?

Şuan bakmadım 5 haftalıkken bebeği gördüğümüzde bırakmıştım beta bakmayı doktor da istemedi

Doktor teşhisini koymuş çünkü Benim söylediğim biraz sizin içinizi rahatlatmak, size zaman vermek için.
Ama bebek 8 haftalık boyutunda gelişmiş kolları ayakları oluşmuş tomurcuk şeklinde yeni mi durdu kalbi yoksa cihaz mi algılamadı bilmiyorum

Ama bebek 8 haftalık boyutunda gelişmiş kolları ayakları oluşmuş tomurcuk şeklinde yeni mi durdu kalbi yoksa cihaz mi algılamadı bilmiyorum
malesef bir fikrim yok.

Ama kendi durumumdan söyleyecek olursam; benim hamileliğim sizden daha sonraki hafta olduğu ve bebek hiç görülmediği halde ultrason doktoru ve kadın doğum doktoru bekleyip, başka ultrason tarihi verdi. Ben yurtdışındayım, burada usg dışarıda, farklı bir merkezde çekiliyor. İki taraf da düşük bir ihtimalle bebeğin görünme ihtimalini bekleyeceğimizi söyledi. Demek ki düşük bir ihtimalle de olsa böyle durumlar sağlıklı ilerleyebiliyor. Onun kontrolü için de bhcg bakıp düzenli artış var mı diye kontrol etmek en basit kontrol yöntemi.

Canım seni üzmek istemem ama benim bebeğimde 10+6 günlükken kontrole gittiğimde kalp atışının olmadığını 10 gün önce kalbinin durduğunu söylmişlerdi sonrasında başka doktor vajinal muayene etti ve ordada 10 günlük ölü olduğunu söyledi bana sonra normal doğum gibi doğum yaptırdılar

Normal doğum gibi derken kürtaj değil mi

Daha önce kalp atışı duymuş muydunuz? Kalp atışı zaten kesede pıt pıt görünüyor, kulaklara gerek yok, gözle görülür.

Normal doğum gibi derken kürtaj değil mi
Şöyle benim bebeğim düşmediği için kendi doktorum rahim zedelenmesin diye suni sancı verdiler bana 5-6 saat suni sancı çektim daha sonra suyum gelince ameliyathaneye indirdiler ve sonrasında bebeği aldılar kürtaj gibi rahimi kazımadılar

Merhaba benzer durumu yaşıyorum bhcg baktırmak için en acilinden ñereye basvurmaliyim bana da bugün kurtaj dediler çok kötüyüm hiç kan tahlili istemediler kese boş dediler 8+4 günlük yada 2 günlük gibi birsey dediler o an yıkıldım ne yapmaliyim

Merhaba,

Kargatulumba

Geçmiş olsun. İki günde bir bhcg baktıracaksınız sanırım. Aynı yerde baktırmanız lazım. Evinize yakın, size gitmesi kolay bir yer seçin bence.

İki günde bir aynı hastanede aşağı yukarı aynı saatlerde kan verin. yüzde 60 yükseliş vardır inşallah

Teşekkür ederim aslında bugün tam olarak şöyle oldu tahminen 8 haftalik olan gebeligim için k9ntrole gittim dr baktı kese boş sonra ayrıntılı ultrasyona gönderdi ordada kese gözüktü fakat içi dolu boş anlayamadim devlet hastanesi ya sagolsunlar çok ayrıntılı bisey anlatmadilar dr yönlendirdi sonucu sonra aynı gün dr sonucu gördü dedi ki kese var embriyo var ama kalp atisi yok dedi ister bugün ister Bi kaç gün sonra gelin yatıralım suni sanci ile düşük yaptıralım kanama olunca kurtaj yaparız dedi ben iki gözüm iki çeşme bu saat oldu ağlıyorum Bi hafta daha beklim dr hanım dedim bisey olur mu zehirler mi dedim yok çok küçük bisey olmaz istersen bekle dedi ama umutlu konuşmadı bende yarın için özel hastaneden randevu aldım net olması açısından beta hcg ye de bakmadı hiç dr çocuk ölmüş olsa yada gelişmemiş olsa beta yine de yüksek çıkar mı yada düşük bilmiyorum bu gece acile gidicem esimi bekliyorum sancim var diyip kan idrar yada işte ultrason ne varsa baksınlar diye ne yapicsm bilmiyorum saglik ocağı iki günde bir beta hcg ye bakar mı ki acaba orada da gitsem

Evet sağlık ocağı bakar 2 günde 1

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…