Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
:KK17::KK17:iyiyim regencim..diyete devam..önce 60 kiloya ineyim..sonra da hedefim 55:KK53:sen nerelerdesin...

buldum canım..Allah kolaylık versin..zor bi diyet..inşallah bozmazsın..

ohhhh masallah sana canim benim :nazar::nazar::nazar: inaniyorum yapcaksin sen.. ben en son topikten koptugumdan beri yerimde sayiyorum su son 5kilo gitmedi kaldi yapisti üstüme :KK50: acaba diyorum hedefimi 8 ya da 10 yapsam, 5kiloyu vermem daha kolay olur mu ki?? :KK1: 3 hafta önce cok sIkI tuttum isi bu cuma esmin d.günü var diye ama gecen haftabasi yine bozuldu.. amaaannn esimin is saatleri yüzünden hep yaa :KK50: yarin 5günde 5kilo diyetine baslicam cumaya kadar biraz idare eder beni belki :KK31: sen neler yapiyorsun?? sey sormak istiyorum sana tatlim, dukan ve karatay diyetleri gündemde ya, sen ne düsünüyorsun bu konuda??

bugünkü menüm....
sabah:
1 dilim kepekli ekmek
1 üçgen peynir
yarım kutu kakaolu süt
öğle:
1 tabak nohut yemeği
turşu
saat 4:
sütaş yovita
akşam:
fırında köfte-patates yaptım yağsız,salçalı suyla
2 köfte,sabun kadar patates yedim.kalorisini bilmiyorum.bulamadım.
yanında yağsız salata
birazdan:
1 portakal
yatarken:
1 su bardağı yarım yağlı tarçınlı süt(belki içmem)

ohhhh masallah sana canim benim :nazar::nazar::nazar: inaniyorum yapcaksin sen.. ben en son topikten koptugumdan beri yerimde sayiyorum su son 5kilo gitmedi kaldi yapisti üstüme :KK50: acaba diyorum hedefimi 8 ya da 10 yapsam, 5kiloyu vermem daha kolay olur mu ki?? :KK1: 3 hafta önce cok sIkI tuttum isi bu cuma esmin d.günü var diye ama gecen haftabasi yine bozuldu.. amaaannn esimin is saatleri yüzünden hep yaa :KK50: yarin 5günde 5kilo diyetine baslicam cumaya kadar biraz idare eder beni belki :KK31: sen neler yapiyorsun?? sey sormak istiyorum sana tatlim, dukan ve karatay diyetleri gündemde ya, sen ne düsünüyorsun bu konuda??

karatay hakkında pek bilgim yok.ama kadının tv deki konuşmalarını dinlemiştim.mantıklı geldi.ama ne uyguladım..ne de uygulayan birini tanıyorum..dukan çok güzel kilo verdiriyor.dukan yapan arkadaşlarım hep benden 2-3 kilo önden gittiler..ama bırakınca hop geri geldi kiloları..türklerin yeme şekline aykırı bi diyet bence dukan.hep tuzsuz et:KK43:(ayrıca yapan arkadaşların çoğu ağız yaraları,böbrek problemleri geçirdiler..ben dukan denedim.kurban bayramında rahatça kavurma yiyeyim diye:KK1:1 hafta bol bol et yedim.3 kilo verdim 1 haftada..ama bıraktım kalori sayımına geri döndüm..hemen 2 kilosu yapıştı:))1 kilo vermiş oldum kısaca...onu kalori sayarak ta veriyordum zaten.ama o kadar kavurmayla kalori saysaydım..kesin kilo alırdım:))5 günde 5 kiloyu son denememde hiç kilo veremeyerek adımı tarihe yazdım:KK9:bence herkesin kilo verdiği bi diyet var.iş, onu bulmak..bende kalori sayımı işe yarıyor.

Son düzenleme:
karatay hakkında pek bilgim yok.ama kadının tv deki konuşmalarını dinlemiştim.mantıklı geldi.ama ne uyguladım..ne de uygulayan birini tanıyorum..dukan çok güzel kilo verdiriyor.dukan yapan arkadaşlarım hep benden 2-3 kilo önden gittiler..ama bırakınca hop geri geldi kiloları..türklerin yeme şekline aykırı bi diyet bence dukan.hep tuzsuz et:KK43:(ayrıca yapan arkadaşların çoğu ağız yaraları,böbrek problemleri geçirdiler..ben dukan denedim.kurban bayramında rahatça kavurma yiyeyim diye:KK1:1 hafta bol bol et yedim.3 kilo verdim 1 haftada..ama bıraktım kalori sayımına geri döndüm..hemen 2 kilosu yapıştı:))1 kilo vermiş oldum kısaca...onu kalori sayarak ta veriyordum zaten.ama o kadar kavurmayla kalori saysaydım..kesin kilo alırdım:))5 günde 5 kiloyu son denememde hiç kilo veremeyerek adımı tarihe yazdım:KK9:bence herkesin kilo verdiği bi diyet var.iş, onu bulmak..bende kalori sayımı işe yarıyor.

anladim canim.. aslinda önce insan kendini tanimali degil mi?? birine olan digerine olmuyor mesela.. ben abur cuburu buraksam, cok sIkI bi kahvalti ve üstüne iki hafif ögünle, aslinda cok da zorlanmadan kilo verebiliyorum bunu farkettim.. ama iste, mesele huylardan aliskanliklardan vazgecmek :KK50: mesela az önce cips, bisküvi ve coko krem yedim.. isin kötü tarafi pismanlik da duymuyorum artik :KK9::KK9::KK9:

Bence en güzel diyet kalori sayımı. Bir ara da çok sağlıklı bir diyet listesi vardı, onu uyguluyordum, seçimlik menülerdi. O da hem uzun süre yapılıyor hem de iyi verdiriyor. Ama kalori sayımı iyi. Arada kaçamak yapabiliyosunuz ve kaçamağın ölçüsünü biliyorsunuz.

Ben de topikten koptuğumdan beri yerimde sayıyorum :KK43: 70 altına düşsem, azim gelecek. Havalar da soğuk hiç spor yapamıyorum :KK14:

anladim canim.. aslinda önce insan kendini tanimali degil mi?? birine olan digerine olmuyor mesela.. ben abur cuburu buraksam, cok sIkI bi kahvalti ve üstüne iki hafif ögünle, aslinda cok da zorlanmadan kilo verebiliyorum bunu farkettim.. ama iste, mesele huylardan aliskanliklardan vazgecmek :KK50: mesela az önce cips, bisküvi ve coko krem yedim.. isin kötü tarafi pismanlik da duymuyorum artik :KK9::KK9::KK9:

ben öyle atıştırmalıkları eve sokmuyorum artık.1-2 paket diyet bisküvi var evde..leblebi var.kayısı var.meyve var..çok çoldırırsam koca bi bardak su içiyorum.üstüne 1 bardak light kola içiyorum.şişiyorum:))ama bazen kaçamak ta oluyor..ertesi gün hafif yemeye çalışıyorum o zaman.pişmanlık önemli regen..lütfen pişman ol yeniden:))

Bence en güzel diyet kalori sayımı. Bir ara da çok sağlıklı bir diyet listesi vardı, onu uyguluyordum, seçimlik menülerdi. O da hem uzun süre yapılıyor hem de iyi verdiriyor. Ama kalori sayımı iyi. Arada kaçamak yapabiliyosunuz ve kaçamağın ölçüsünü biliyorsunuz.

Ben de topikten koptuğumdan beri yerimde sayıyorum :KK43: 70 altına düşsem, azim gelecek. Havalar da soğuk hiç spor yapamıyorum :KK14:

az kaldı crnky..burda badem ağaçları çiçek açtı..sabah gördüm.demek ki yaz geliyor.spor yaptın mı 69 ları görürsün yakında.yeter ki buralarda ol canımcım..

Son düzenleme:
ben öyle atıştırmalıkları eve sokmuyorum artık.1-2 paket diyet bisküvi var evde..leblebi var.kayısı var.meyve var..çok çoldırırsam koca bi bardak su içiyorum.üstüne 1 bardak light kola içiyorum.şişiyorum:))ama bazen kaçamak ta oluyor..ertesi gün hafif yemeye çalışıyorum o zaman.pişmanlık önemli regen..lütfen pişman ol yeniden:))

az kaldı crnky..burda badem ağaçları çiçek açtı..sabah gördüm.demek ki yaz geliyor.spor yaptın mı 69 ları görürsün yakında.yeter ki buralarda ol canımcım..

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: evet canim dimi.. ne kadar isi yüzsüzlüge vurmusumki pisma bile olmuyorum.. valla ben de sokmayim eve napayim esim de yemeyiversin.. ya söyle bir sey var, ben almasam gicikligina kaynanam alip getiriyo oglum yesin diye :KK37: ya inanir misin hic üsenmez bu saatlerde getirir. mesela bazen gitmem kahvaltiya, cünkü cok agir seyler yerler bunlar, telefon acar bagirir küser azarlar.. az yesem begenmiyor olurum yakinda oturmasaydik keske.. hayir ben biliyorum onun derdini... almanyaya gelen kilo aliyorya, ben simdi almazsam, kocasi iyi bakmamis dicekler :KK9::KK9::KK9::KK9: 3ay sonra izne gelcek insalah onun icin zorluyor o.. kendisi 47 kiloyla gelmis hem de iki cocuk dogurmasina ragmen, su an 75lerde geziyor.. ayyy trye gelmeden vermeliyim su 5kiloyu :KK50:

yardimin icin tesekkür ederim. kahvaltida domates salatalik biber yedim zaten ama yazmayi unutmusum.

bugün malesef isten gece 23.00 de geldim

sabah yine ayni yedim yani 300kcal falan

ögle isyerinde yedim pirincli bögürtlenli bi yemek 300 kcal
sonra 2kahve ictim iste

2l su
kakao
eve gec geldim ama cok actim malesef yufka olur ya ondan biraz yedim yaninda domates peynir saltalik biber ile
aslinda beyaz ekmekten uzak duruyrm ama bugün kacti malesef gec geldigim icin ve bide gec saatte yedim
bunun kalorisini bilmiyrm

kızlar 900 gr gitmiş 64.8 im:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

bu patatesler birde tatlı olsaydı daha güzel olurdu:26:

Son düzenleme:
kızlar ben de bu yöntemi uyguluyorum 1 haftadır. 1400 verdim 5 günde. kalan haftasonu 2 günde 400 gr aldım:) yani 1 kilo verdim
gr hesaplarında zorlanıyorum kızlar. kalori sepetine yazıyorum yediklerimi ama gramını hesaplayamıyorum bazı şeyleri. mesela mısır unu 2 tatlı kaşığı kaç gr bilmiyorum ki?
illa mutfak tartısı mı lazım

yardimin icin tesekkür ederim. kahvaltida domates salatalik biber yedim zaten ama yazmayi unutmusum.

bugün malesef isten gece 23.00 de geldim

sabah yine ayni yedim yani 300kcal falan

ögle isyerinde yedim pirincli bögürtlenli bi yemek 300 kcal
sonra 2kahve ictim iste

2l su
kakao
eve gec geldim ama cok actim malesef yufka olur ya ondan biraz yedim yaninda domates peynir saltalik biber ile
aslinda beyaz ekmekten uzak duruyrm ama bugün kacti malesef gec geldigim icin ve bide gec saatte yedim
bunun kalorisini bilmiyrm

olsun canım yaa...bazen ayarlamak zor olabiliyor.çalışma saatlerin de uzunmuş..ama mümkün olduğunca saatli yemeye çalış.hem aç kalmazsın.hem de acıkmamış olursun.kolay gelsin canım..

kızlar 900 gr gitmiş 64.8 im:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

bu patatesler birde tatlı olsaydı daha güzel olurdu:26:

tebrikler....3 gün daha sadece patates yiyeceksin galiba..sonra meyve vardı değil mi..

2012-03-13 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
[1] Ekmek 1 DİLİM 65
[2] Sütaş Ayran 1 200 ml 76
[3] Karışık Salata 1 PORSİYON 123
[4] Karaciğer 100 GRAM 144
[5] Uno Kepekli Ekmek 1 DİLİM 45
[6] pınar üçgen peynir yarım yağlı 1 12,5 gr 18
Toplam : 471 kal.
bugünkü menüm...
sabah:
1 dilim kepek ekmek
1 üçgen peynir
öğle:
ızgara ciğer
1 dilim ekmek
ayran
salata
dışarda olunca ekmek yemek zorunda kaldım.akşama hallederim ben o açığı

kızlar ben de bu yöntemi uyguluyorum 1 haftadır. 1400 verdim 5 günde. kalan haftasonu 2 günde 400 gr aldım:) yani 1 kilo verdim
gr hesaplarında zorlanıyorum kızlar. kalori sepetine yazıyorum yediklerimi ama gramını hesaplayamıyorum bazı şeyleri. mesela mısır unu 2 tatlı kaşığı kaç gr bilmiyorum ki?
illa mutfak tartısı mı lazım

size daha önce aynı sorunuza cevap yazmıştım ama galiba okumamışsınız.özelden site adını mesaj atıcam.inşallah yardımcı olurum..

olsun canım yaa...bazen ayarlamak zor olabiliyor.çalışma saatlerin de uzunmuş..ama mümkün olduğunca saatli yemeye çalış.hem aç kalmazsın.hem de acıkmamış olursun.kolay gelsin canım..

tebrikler....3 gün daha sadece patates yiyeceksin galiba..sonra meyve vardı değil mi..

bugün ve yarın patates yiyeceğim tüm gün sonra meyve ekleniyor:KK76: bi akam but var :KK56: meyve daha cazip geliyor bana nedense dört gözle bekliyorum :KK53:
bugün ve yarın sabretmem lazım:KK52::KK51::KK24::KK14:

patatesin bu kadar tatsız olduğunu sadece diyet döneminde anlıyorum :KK53::26:

tuzsuz olması çok acı verici:KK14::KK25:

2012-03-13 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
[1] Ekmek 1 DİLİM 65
[2] Sütaş Ayran 1 200 ml 76
[3] Karışık Salata 1 PORSİYON 123
[4] Karaciğer 100 GRAM 144
[5] Uno Kepekli Ekmek 1 DİLİM 45
[6] pınar üçgen peynir yarım yağlı 1 12,5 gr 18
Toplam : 471 kal.
bugünkü menüm...
sabah:
1 dilim kepek ekmek
1 üçgen peynir
öğle:
ızgara ciğer
1 dilim ekmek
ayran
salata
dışarda olunca ekmek yemek zorunda kaldım.akşama hallederim ben o açığı

:KK56::KK56:afiyet olsun

bugün ve yarın patates yiyeceğim tüm gün sonra meyve ekleniyor:KK76: bi akam but var :KK56: meyve daha cazip geliyor bana nedense dört gözle bekliyorum :KK53:
bugün ve yarın sabretmem lazım:KK52::KK51::KK24::KK14:

patatesin bu kadar tatsız olduğunu sadece diyet döneminde anlıyorum :KK53::26:

tuzsuz olması çok acı verici:KK14::KK25:

ay çok güldüm:))hayatın tadını çıkar yazmışsın kendine:))ama şu yediğine bak..:KK9::KK9:kendimize yaptığımızı başkası bize yapmaz:KK9::KK9:

sağolasın canım yaa...senin şu andaki kilonda olmayı çok isterdim.yakında...inşallah...

bugünkü menüm...
sabah:
1 dilim kepek ekmek
1 üçgen peynir
öğle:
ızgara ciğer
1 dilim ekmek
ayran
salata
saat 4:
sütaş yovita
akşam:
fasülye kavurması
2 kaşık yoğurt
saat 8:
1 armut
1 portakal
saat 9:
1 su bardağı tarçınlı sıcak yarım yağlı süt

ortalama kalori:1020

ben aboutcaloricount.com adresini kullaniyorum. gun boyunca yediklerini yaziyorsun. sana sadece kalorisini degil, icindeki karb, yag, protein oranlariyla beraber vitamin miktarlarini falan da veriyor. gun sonunda o gun ihtiyacin olan besinleri alip almadigini, neyin eksik oldugunu soyluyor. ben yaklasik 2 aydir kullaniyorum, cok memnunum.

ay çok güldüm:))hayatın tadını çıkar yazmışsın kendine:))ama şu yediğine bak..:KK9::KK9:kendimize yaptığımızı başkası bize yapmaz:KK9::KK9:

sağolasın canım yaa...senin şu andaki kilonda olmayı çok isterdim.yakında...inşallah...

:KK53:sorma ya öle yazdıydım yaptığıma bak:KK53:
çok fena akşam patatesleri yedikten sonra midem bulanmya başladı :KK50:
çeyrek dilim ekmeğe peynir koydum yedim devam etti bulanma sonra da tolete koştum sabahtan beri yediklerim çıktı hepsi:KK50:
inşallah sende dileğine kavuşursun en yakın zamanda:KK19:
yarın ne yerim ne yaparım bilmiyorum:KK50:

bugünkü menüm...
sabah:
1 dilim kepek ekmek
1 üçgen peynir
öğle:
ızgara ciğer
1 dilim ekmek
ayran
salata
saat 4: