Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
selam kızlar ben bir dün yoldan çıktım ama şükür toparlıyorum bugün kendimi hiç sıkmadan toplamda 1200 kalori aldım ve bu kaloriyi geçmeden ara öğünle günü bitireceğim. öğrencilierim bana hoca zayıflamışsınız dediler çok mutluyum ama son sözü tartı söyleyecek pazar tartılacağım bakalım

canım harikasın tebrikler

Selam kızlar ben de bu kalori sayma yöntemiyle diyete başlıyorum sabahtan itibaren. kısa hedefler koydum öncelikle kendime. 1 nisana kadar 3 ya da 3,5 kilo vermek hedefim. 1400 kalori almam gerekiyormuş bunun için günlük. hadi hayırlı olsun bakalım

ya ben bugun 66 geldim ya cildircam takildim derken simdide yukari tirmaniyorum offf. buaralar regl donemimde yaklasti ondan midir acep.sabretcem vazgecmek yok

haticecim menülerin 1000 kalorinin altına inmesin canım..aksi takdirde kilo vermen bi süre sonra durur..tekrar kilo vermeye başlamak için düzenli olarak 1100-1200 arası yemen gerekir canım..lütfen bir haftalık menünü yaz..sana yardımcı olmak istiyorum..

tebrikler hocam..kilo veremesek bile inceliriz bazı haftalar..tartıda istediğin rakamı görmezsen bozma moralini:))

kolay gelsin pembeli...

dünkü menüm.........
sabah:
1-2 çatal yumurta
az yufka ekmeği
yarım kutu kakaolu süt
öğle:
döner dürüm
200 ml kola
saat 4:
1 armut
akşam:
1 tabak kuru fasülye
turşu,2 domates
saat 9:
1 portakal

toplam kalori:1029.9

selam gülnihal abla nasılsın...
kilo durumunn ne durumda?
çok istikrarlı devam ediyorsunnn tebrikler:)

1000 kalorinin altina dusmuyorum canim, ama jimnastik yapiyorum bir saat onu yazmiyorum kalori sepetine onu yazarsam kaloriden dusuyo o yuzden bende yazmiyorum.neyse ben bugun simdiye kadar yediklerimi yaziyim.
sabah iki dilim tam bugday ekmegi
labne kk peynir
4 adet siyah zeytin
yesil cay

ara
pirinç patlagi bir tane
bide oglusumun krakerinden tirtikladim 25 g

oglen
bir porsiyon tavuklu sebzeli yemek
125 g danone tam yagli yogurt
bir dilim tam b ekmegi
uzerinede yesil kahvemi içiyorum

simdilik 605 kalorideyim. daha aksama kadar bin kaloriyi bulur gecer bile.

cevabin icin tesekkürler canim evet ögle yemegi yoktu. neyse bu aralar daha cok dikkat etmeye calisoyurm artik herseyi tartiyorum ama ise geldigim iicn zor oluyor aslinda ise getircegim yemegi yada ekmegi tartip öyle getirsem daha iyi olucak.
bide unutmayalim aslinda iceceklerdede kalori cok dikkat etmeliyiz bazen ben bugün az yedim diyorum ama bi bakmisim kahve cok icmisim yada portakal suyu falan tabi bunlardada var. ben daha ayrintili bi sekilde sana menümü yazicam öyle bi fikir verirsin canim simdiden tsk ederim.

tebrikler hocam..kilo veremesek bile inceliriz bazı haftalar..tartıda istediğin rakamı görmezsen bozma moralini:))

ya bilmem inanır mısın biraz önce forumu açmadan önce aynısını anneme dedim kilodan veremezsem de yağdandır o dicem
1) kalori sayımında saat dengelemesine gidiyor musunuz?

2)benim vucüdumun %56sı kas ne ağırlıklı beslenirsem daha sağlıklı olur?
3)bir de ben en son saat 9:30 da süt ya da meyve ile günü bitiriyorum, abartıyor muyum acaba

selam gülnihal abla nasılsın...
kilo durumunn ne durumda?
çok istikrarlı devam ediyorsunnn tebrikler:)

iyiyim masumcum..senden naberevet az az ama sürekli kilo vermeye devam ediyorum çok şükür...400 gram daha gitti bu hafta...67.5 oldum...

çok güzel..duraklamalar üzüyor ama kalıcı olmaz..menülerin böyle olursa tekrar başlarsın vermeye..oğluşunu öp benim için canım..

kalori sayan birinin işe yemek getirmesine gerek yok canım..orada ne pişiyorsa yersin..ben de işyerinde yiyorum.pilav,makarna gibi cıssları almıyorum..kalanını yiyorum..içecekler konusunda haklısın..dikkat etmek lazım..

merhaba kızlar...
size bikaç sorum olcak cevap verirseniz çok sevinirim...şimdiden teşekkürler...
1.1 simitin kalori değeri nedir(ben araştırdım ama 220 ile 300 arası değerler buldum)
2.günlük kalori ihtiyacı 1480 çıkarken kalori yakma 2160 çıktı şimdi bu durumda nasıl bir kalori miktarı belirlemm gerekiyor?
3.sebze yemeklerinin kalorisini nasıl hesaplıyorsunuz benim mutfak tartım yok o yüzden böle ayarlayamıyorum
sağlıklı kilo vermeler...

canım bir simit 270 kalori:)
bazal metobolizma hızına bak derim ve o sonuçtan 400-500 kalori çıkar ama 1000 klr altına düşme,
canım bence bir tartı mutlaka al, çok far ediyor hem de her şeyde ben hem sıvı hem süt hem de kap ağırlığı ile ölçeninden aldım ve inan kruu inciri bile tartıyorum
umarım yardımcı olabilmişimdir

aksama kadar yediklerimide ilave ediyorum.

ara: 10g findik

aksam: oglenki yemegimden 1 porsiyon, yogurt 125g, bir dilim de ekmek kepekli.

saat 8 gibi bir elma ve bir portakal
toplam : 1057 kalori.
asagi yukari hergun boyle oluyor

Bugün abarttım

Kahvaltı yapmadım,
Öğlen kayseri yağlama yedim: 800-900 kcal (lavaşla yapıldığından daha düşük olabilir gerçi, tam yapamamışlar yağı azdı) yetmedi şekerpare yedim 2 tane 280 kcal
Akşam da 100 gr köfte yedim: 156
sanki çok az yemişim bi de fındık yedim: 370 kcal

1716 (( Keşke öğlen daha mantıklı bi şey yeseydim. Neyse artık Yarın arkadaşıma gidiciğim, ama haftasonu egzersiz programı ve sıkı bi diyetle kendime gelirim inş

aksama kadar yediklerimide ilave ediyorum.

ara: 10g findik

aksam: oglenki yemegimden 1 porsiyon, yogurt 125g, bir dilim de ekmek kepekli.

saat 8 gibi bir elma ve bir portakal
toplam : 1057 kalori.
asagi yukari hergun boyle oluyor

Menün gayet güzel bu arada :) Kısa zamanda azıcık fazlalığını da vereceksin, inanıyorum :)

Menün gayet güzel bu arada :) Kısa zamanda azıcık fazlalığını da vereceksin, inanıyorum :)

sagol canim. sende baya cok kilo vermissin tebrik ediyorum.

bu arada ben hergun sabah aksam sirkeli balli su içiyorum, bir ay oldu ama ekstra bi etkisini gormedim. aliskanlik oldu artik içmezsem zayiflayamiycakmisim gibi hissediyorum. bide hafta içi hergun bir saat jimnastik yapiyorum.gidecek bu kilolar eninde sonunda gidecek.havalar bi isinsin yuruyuste yapicam.

bazal metabolizma hızım bazı sitelerde 1450 çıkarken bazılarında 2100 çıktı dediğim gibi bu sitede 2 metabolizma hesapladılar hangisini baz almalıyım bilemedim ha bu arda 67.4 çıktım en son 68.2 gibi bişey çıkmıştım hemen kendime bir ticker yapayım

bugunku yediklerim

sabah: bir paket kahvaltilik tahilli biskuvi: 288 kal
ara : pirinç patlagi 2 adet : 46 kal
ceviz 10g 70 kal
oglen: pirinc salatasi: sitede bunun kalori degeri yok ama ben içine koyduklarimi teker teker hesaplattirdim ortalama 325 kalori yapiyo.
bir bardak diyet asitli portakal suyu. 15 kal
ara yine ceviz bir adet. bir fincan yesil cay.
bir saat jimnastik
aksam: 35 g tam bugday ekmegi, ezo gelin corba bir kepce,
uzerinede tatli olarak 15 g bitter cikolata.
saat 7.30 gibi bir portakal.

bugunluk bu kadar toplamda yaklasik 1052 kalori yapiyo

selam kızlar son 10 gündür diyet yapıyorum ve 1. 600 gram vermişimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

hanımlar neden topiğimizi boş bırakıyoruz her gün buraya bakıyorum ama hergün resmen gözlerim yollarda kaldı zaten tiryakiyim evde içmeme karaım var bir de sizin desteğiniz yokkkkkkkkkkk hanımlar ben son bir haftamı özellikle geçen hafta kayınvalideciğim ve anneciğimle yapmış olduğum brunchtan sonra iyice toparladım ve nereedeyse her şeyden yiyerek 1200 kaloriyi aşmadan kilo verdim...kara verdim ben de buraya 10 kilo verdikten sonra fotolarımı koyacağım hadi kızlar birbirmizi destekleyeim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…