Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Evet.. Zencefil kan sulandırır.. çörekotu da adet söktürür..hamile kalmak isteyenler ya da lohusa olup bebek emzirenler doktorlarına danışıpda kullansınlar...ama hamile kalmak istemeyen ya da lohusa olmayanlar çocuk emzirmeyenler bence mutlaka kullanmalı..zerdeçalı ve zencefili dünyaca ünlü onkoloji profu erkan topuzun önermesinin yanında birçok proflar tavsiye ediyorlar..çörekotunu da aynı şekilde..ender saraçtan tutun ahmet marankiye kadar..ya da eğer şüpheniz varsa googledan araştırın ve de doktorunuza sorun..ben sadece bu bilgiyi paylaşmak istedim..belki zayıflamak isteyipte dışarıdan destek ya da bilgi almak isteyenlere deneyen bir kişi olarak bir parça fikir verdiysem ne mutlu bana..:)))

Arkadaşlar kahvaltımı 9.30 da yaptım ögle yemeğimi kaçta yemem lazım.

[1]

Ev Temizlemek

30 dak

22.05

[2]

Marul Salata

1 PORSİYON

93

[3]

Tavuk Schnitzel

1 ADET

350

[4]

Mandalina

1 ADET

50

[5]

Kuru Kayısı (gün kurusu)

1 ADET

29

[6]

Nesfit Kırmızı Meyveli 30 gr +125 ml yağsız süt

1 PORSİYON

151

Toplam :

650.95 kal. sizce azmı nasıl kızlar akşamı sonra eklıcem

ben bugun ve yarin pirinc lapasi diyeti yapcam, takildim kaldim cunku. arada boyle yapan varmi?sizce sonrasinda kilo vermemi etkiler mi?

arkadaslar bende bugün yediklerimi yazayim size

10gibi isyerinde kahvalti yaptim

2 dilim siyah ekmek 80 g = 170 kcal yedim
ücgen peynir oluyor ya onla

1 fincan kahve

1,5l su

1dilim kek

eve geldim saat 6gibi

süt ile kornflexs yedim

60g ekmek
250 g yogurt = 110 kcal
brokoli karnibahar yasladim

nasil? toplam kac kalori bilmiyrm herseye ayrintili bakmam ver tartmam lazim

ben de bu diyete yeni başladım
boy:1.68 kilo:68 yaş:27
ha bu arada 45 dk plates yaptım
kızlar bugün itibariyle ne yediğimi sizlerle paylaşayım
8.30:
1 simit(300kk) 20 gr krem peynir(194 kk)
10.30:
1 browni intense(180) 1 nescafe 3'ü 1 arada(78)
14.00:
2 dilim kepek ekmek(120) 1 domates(30) kibrit kutusu kadar peynir(90) 1 yumurta akı(15)
15.30:
yarım mandalina(30) 4 tane kuru dut
18.00
1 portakal(60) yarım avuç kuru dut
19.00:
8 yemek kaşığı makarna 1 kepek ekmeği kçk1 kase yoğurt 1 domates
20.00-22.00 arası

çerez niyetine 1 avuç kDr k flakes
ve toplamda 1200 kk'yi geçmiş bulunuyorum

kızlar beni alkışlayın bugün itibaren 57.200 gelmiş bulunmaktayım. 59,5 la başladım bi süre 58,100 de takılmıştım hatta.1 haftadır daha düzenli beslendim ve bugün tartıldım tekrar.200 gr daha vereyim hedefim 57,5 yada 57 kiloydu..çok mutluyum

merhaba arkadaşlar kimseden ses yok ama ben yazayım bugün yediklerimi
10.30
1 karışık tost:250
12.30
1 intense:180 1 3'ü 1 arda:80
15.00
yarım paket eti cin tek lokmalık:300
18.30
1 haşlama havuç:25 300 gr haşlama karnabahar:90,1 kase yoğurt:80,2 dilim kepek ekmek120,3 yk melemen:?

evet bu intense işine bir son vermeliyim snırım

ben bugun ve yarin pirinc lapasi diyeti yapcam, takildim kaldim cunku. arada boyle yapan varmi?sizce sonrasinda kilo vermemi etkiler mi?

selam hatice ben bu laapa+yoğurt meselesini çok ciddi olarak yaptım ve inan 2 kilo falan verdim ama canım bana bunu doktor tavsiye etti( ya da zorladı) kolay gelsin

selam hatice ben bu laapa+yoğurt meselesini çok ciddi olarak yaptım ve inan 2 kilo falan verdim ama canım bana bunu doktor tavsiye etti( ya da zorladı) kolay gelsin

sagol canim cevap verdigin için. ben sadece dun yaptim jimnastik yaparken gozum karardi bugun yapmadim.ama sadece 400 g verebilmisim. belki bugunde yapsaydim daha fazla olurdu... neyse bikac hafta sonra tekrar denerim.

bacılar neredesiniz?vallahi topiğimiz çok yavaş ilerliyor hareketlenelim kızlar

ben geçen haftayı regli yüzünden aynı geçirdim gibi:) ama ümidim bitmedi hele üye olduğum bir site var ki orada her şeyi mi hesaplayabiliyorum ve günlük 1400 kalori almalııymben bir türlü rayına oturtamadım kızlar bu aralaar şu şekilde yiyiyorum hemen yazayım:

sabah:
yağsız kaşarlı tost:267 kalori

ara: kakaolu süt: 156 kalori

öğle:
kepekli makarna:116kalori
yoğurt(114gr) 55 kalori

ara :burada kafayı yemiş gibiydim affedin:26::26::26:
bir un kurabiyesi:65
bir tuzlu kurabiye :55
50 gr mısır(yağsız):190

akşam:
bir porsiyon kuru fasülye:336
3 baget haşlama:99

ara:
kivi :46 kalori

toplam :1385 kalori

oh ne guzel 1400 kalori, ye ye bitmez :) benim 1000 kalori almam lazim ama hep 100-150 kalori geciyorum. ben hergun 1 saat jimnastikte yapiyorum. yinede cok yavas veriyorum 3 haftada bir bucuk kilo anca gitti:2:

ya aslında ben de 1000 kalori alayım diyorum bacım ama birçok yerde araştırdım ve vücut 1000 kaloriye alışınca kilo vermiyor diyorlar....
bir de o siteye yaptığı akiviteyi yazıyorsun kaloriden düşüyorlar, ne kadar doğru bilmem
ama kabul bugün ben çok abarttım
yarın sebzeli ve meyveli bir gün geçireceğim valalhi okulda öğle tenefüsünü zor ediyorum

kızlar nereden hesaplattırıyorsunuz günlük kalorinizi bana da yazabilir misiniz? ayrıca kaç kalori almam gerektiğini kim nerde nasıl biliyor?

çooooooook tebrik ederimmm ~ darısı başımızaaaa
57 kilo olsam sanırım sevinçten ne yapacağımı şaşırırdım maşallahhh ~

kızlar nereden hesaplattırıyorsunuz günlük kalorinizi bana da yazabilir misiniz? ayrıca kaç kalori almam gerektiğini kim nerde nasıl biliyor?

aryasimay, ben kalorisepeti'nden ve de telefonuma uygulama olarak yüklediğim calorie-counter'dan aynı anda takip ediyorum ^^ ~ kalorisepeti'nde daha çok türk mutfağına yönelik ve paket yiyeceklerin de kalorilerini bulabiliyorsun ~ diğer arkadaşların önereceği daha iyi yerler de olabilir tabii, çünkü ben daha epey yeniyim bu işte :18:

herkese iyi diyetlerrrrr ~

1 ayda tam 3 kilo verdim ..1200 1300 arasi yiyorum...1000 kalorinin altina düsmeyin derim ...spor yapsaydim belki daha fazla verirdim ..ama olsun oda olur insallah..
kendime adimsayar aldim hergün 10000 adim yürüme hayaliyle..dün misafir vardi evden cikamadim ..bütün gün dolandim yinede 5, 6 bin de kaldim ..evden cikmayinca hic hareket etmemis gibiyiz..bugün iki kere disari ciktim ancak onbini buldum ..iyide yoruldum ama ...neyse bu adimsayar beni bir süre oyalar daha aktif olurum insallah ..bu arada bir kac kilo daha gider ..

kızlar ben buraya yazıyorum ama bu topicte bizi yönlendirebilecek kimse yok sanırım 2 gün tam menü yazdım ama kimseden tık yok... bu diyetin incelikleri nedir ne yapmamız öneriliyor yokmu uzun süredir bu deiyeti yapan biraz yardım yorum lütfen mesela kalorinizi nerden hesaplattırıyorsunuz?
mesela ben 3-4 siteye kalori hesaplattırması yaptırdım 2100-1900 arası kalori ihtiyacım var ve vermem gereken 8 kilo var almam gereken günlük ideal kalori nedir sizce ne olmalı bu konuda fikir belirtirseniz sevinirimm
herkese kolaylıklar....

Son düzenleme:

lapayı ben de yapmıştım canım...sonrasında kilo vermeni etkilemez..ama 1000 kalorinin altına düşmemeye çalış...

öğle yemeği yok galiba...olsaydı daha sağlıklı bi menü olacakmış...ama genel olarak başlangıç için iyi..kolay gelsin canım...

tebrikler...

tost,intense,eti cin....bunlarla zor kilo verirsin canım...sabah için kepekli ekmek..peynir,domates...aralar için süt, süt ürünleri,meyve...daha iyi olur..kolay gelsin canım...

tebrikler...

sitemizde bu hesaplamalar yapılıyor..oradan hesaplattır istersen canım..hesapla diye bi site var oradan da bakabilirsin....

ya ben bugun 66 geldim ya cildircam takildim derken simdide yukari tirmaniyorum offf. buaralar regl donemimde yaklasti ondan midir acep.sabretcem vazgecmek yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…