Bahçe Bakımı ve Çiçekler Kaktüsüm ölüyor:(((

Evrenim

Kocam oğlum ve bebiş
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
3.665
251
36
Konuyu nere acayım bilemedim bende burda acayım dedim herneyse
Benim kocamın kaktüsü vardı ve bana verdi. İki sene baktım ve büyümeye başlamıştı amaa
Bu bı haftadır Kaktüsüm küçülmeye başladı
Ne yapacam bilmiyorum ölmesini istemiyorum

Kaktüs den anlayan Yada bakan var varmi????

Pazartesi toprak ve yeni saksı almayı düşünüyom, topragını değiştirsem ve biraz büyük saksıya koysam iyilesirmi acaba???

ne kadar zamanda su werdin çok susuz kalınca da öööle küçülüyor
bende tam bi kaktüs delisiyim biri çok susuz kalmış unutmuşum bi de koyduğun yeri sewmemiş olabilir yerini değiştirmeyi deneyebilirsin

İki senedir aynı yerde. Balkonumuz kapalı bende güneş görsün diye oraya koymuştum
Suyunu ne çok nede az veriyordum ayda bı kere falan. Annem diyo kaktüs balkonda buz tuttu (hava şartlardan dolayı)
Bilemiyorum ya.
Suan büküldü ve tepesi sarılası. Bide bı tarafı beyaz gibi bisi geldi üstüne bende makasla yavaşça kestim orayı

Suan balkondan aldım odama koydum. Birazcık sıcak olsun ama faydası olurmu bilemiyom

Bazı kaktüsler sıfır dereceye kadar düşen sıcaklara kısa bir süre için dayanabilirler. Ancak böyle bir soğuğa uzun süre maruz kalan bir bitkinin yumuşak dokuları (özellikle yeni büyümüş olan bölümleri) hasar görebilir. Önce gövdede yaralar oluşur, sonra da toptan çöker. Soğuk vurmuş olan bitkileri yaşatabilmek için ısıyı artırın, böylelikle yara oluşmuş bölümü kurutmak ve küflenmeyi engellemek mümkün olabilecektir. Mümkünse bu bölgeyi kesmek de düşünülebilir.

bunu bi siteden buldum umarım yardımcı olur
umarım düzelir yaa gerçekten çok üzüldüm harika bitkidir kaktüs

cok tsk ederim canim benim

çok üzüldüm inşallah düzelir
bende çok seviyorum kaktüsleri.Her koçtaş a gittiğimizde rica ediyorum eşime bana kaktüs al diye ama almıyo
çocuğun eline geçer batar matar diyo o büyüsün öyle diyo

canim esinde hakli,, benim elime bi battiii uff
kaktusler gercekten cok ozel cicekler. bende cok seviyorum kaktusleri ilerde evimde bahcem olursa kocaman bi kaktus dikmeyi dusunuyorum eve gelen hirsizlar kacsin diye

Biz kaloriferin üstüne koyuyoruz kışın sıcağı seviyor diye bilmem ki işe yarar mı :26:

Biz kaloriferin üstüne koyuyoruz kışın sıcağı seviyor diye bilmem ki işe yarar mı :26:

canim yaa benimde aklima geldi simdi acaba kaloriferin ustunemi koysam diye:26::26: yaaa kaktusum canlansin herseyiii yaparim...

yarin ona yeni toprak ve saksi alicam ins iyilesir

resmi şimdi gördüm çok büyümüş o saksısını değiştirince düzelir kesin

Kaktüsüm öldü

Geçmiş olsun,muhtemelen siz onu susuzluktan kuruttunuz.Kaktüsler çok su istemez evet ama ayda bir sulamak da öldürmek demektir.
Kış aylarında 10 günde bir sulayabilirsiniz,yazında haftada bir.Ama suyu azar azar vereceksiniz,sizin resimdeki kaktüsünüze haftada bir bir yemek kaşığı kadar ..

kaktüsünüz soğuktan değil sudan ölmüşe benziyor. soğuktan ölseydi yukarıdan baslardı çürüme ve kaktüsler yazın sıcağı kışın serinliği sever bir arkadaş kaktüsünü peteklerin üstüne koyduğunu yazmış yanlış yapıyor düzensiz gelişim olur cılız bir büyüme gösterir fakat çiçeklenme olmaz. sıcak sahil kentinde yasamıyorsa eğer çok istoyorsa evin içinde günes gören serin bir yere koysun. (1o derecenin altında değilse dışarsı da iyi olur)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…