kakaaaaaa sorunuu offffffff

zinedila

Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2007
6.275
1.584
38
kızlarrr bebeğim yaklaşık 3 haftaya yakın kendi yapamıo kakasını ıkınıyo sürekli gaz çıkarıyo ama kaka yok fitille yaptırdık hep onada alışır die korkuyorum dün doktora gittik debridat die şurup verdi dün başladık sabah akşam yarım ölçek veriyorum ama hala yok ne zaman etkisini gösterir acaba kullananlar varmıı çok cnm sıkılıo yapamıo die inşallah yapar kızlarrr dua edinn offfff daha önce yapıodu çok güzel ne oldu anlamadım bugün gene 3. günn hala yok kakaa:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

korkma annesi tüm bebekler 40 çıktıktan sonra sindirim sistemi değişiyor. benim kızda yapamazdı çok ıkınırdı kansuk diye bir fitil vardı onu atınca 2 dk sonra patır patır yapardı.ben ilk zamanlar kendi yapsın diye fitil atmazdım ama yavrum ıkınmaktan göbeği dışına çıkmıştı şükür şimdi düzeldi.hatta çok güzel göbüşü var. ben fitille 1 ay kadar uğraştım her sabah saat 10-11 arası kaka zamanımızdı.sonra alıştı kendisi yapmaya başladı.yani düzene giriyor korkma.fitille yaptırmaya devam et.benim yeğene annesi kendisi yapsın diye hiç fitil ilaç vermedi. çocuk fıçı gibi oldu. hani derler ya yemiş yemiş .... yani anladın sen onu. 3 aylık çocuk oldu sana 8 kilo yerinden kalkmıyor.obez oldu.sakın ihmal etme kakasını sen yaptır.zamanla düzeliyor.her bebekte var bu endişelenme.bacaklarını hareket ettir karnını bebe yağı yada badem yağıyla ov.ayaklarını sıcak tut.zamanla düzelecektir.anne sütünden başka bişi verme sakın.hadi geçmiş olsun.ben nisan annesiyim canım.bunları atlattık biz. hihoyyyt

kızlarrr bebeğim yaklaşık 3 haftaya yakın kendi yapamıo kakasını ıkınıyo sürekli gaz çıkarıyo ama kaka yok fitille yaptırdık hep onada alışır die korkuyorum dün doktora gittik debridat die şurup verdi dün başladık sabah akşam yarım ölçek veriyorum ama hala yok ne zaman etkisini gösterir acaba kullananlar varmıı çok cnm sıkılıo yapamıo die inşallah yapar kızlarrr dua edinn offfff daha önce yapıodu çok güzel ne oldu anlamadım bugün gene 3. günn hala yok kakaa:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

denizcim kakası sert mi yani kabız oldugu icin mi cikamiyor
cunku benimkide 3-4 gunde bir yapiyor kaka,ama sert degil kakası
hep ıkınıyor son gun gaz cıkarıyor ama kesinlikle mudehale etmiyorum
ve sonucta katı degil kakası, bellerine kadar batırıyor..

birde sen sadece anne sütü mü veriyordun?

ewte cnm sadece anne sütü başka bişi vermiyorum...

Canim insallah sorun hallolmustur gecmis olsun

benim kiz da gecen 6 gun yapmamisti hic ellemedim kendiliginden yapti
ama nasil ikina ikina agladi kizardiydi yavrum sukur simdi duzeldi hic bi sey vermeedim
simdi 3 gun oldu hala yapmadi,
insallah bugun yarin yapar diye umut ediyorum!!!!
ama masallah pek gaz veriyor cadi:roflol::roflol:

bizimde bugün 5.gün kızlar vermek istemiyorum fitil falanbiraz huzursuz bugün umarım yapar
doktor anestol diye bi pomat verdi onu sürüyorum poposuna çatlak falan olmasın acımasın diye çok ıkınıyo çünkü...insan stres yapmıım diyo ama çok zor ya...

ewet cnm debridat sinidirm sistemi düzenleyicisiymiş doktor verdi bilmiyorum bugün yaptı kızlar ama uyardık biraz öle yaptı babasının üzerine sıçrattı atış yaptı çok mutlu oldum wallahii kulak çubuğuyla uyardık azıcık çünkü meme bile ememiyordu ıkınmaktan çok rahatsızdı şimdi mışıl mışıl uyuyo bebeğim nasıl rahatladı anlatamam yaptıktan sonra esnemeye başladı yoruldu herhalde garibim canım bebeğim benimm:))))

ewet cnm debridat sinidirm sistemi düzenleyicisiymiş doktor verdi bilmiyorum bugün yaptı kızlar ama uyardık biraz öle yaptı babasının üzerine sıçrattı atış yaptı çok mutlu oldum wallahii kulak çubuğuyla uyardık azıcık çünkü meme bile ememiyordu ıkınmaktan çok rahatsızdı şimdi mışıl mışıl uyuyo bebeğim nasıl rahatladı anlatamam yaptıktan sonra esnemeye başladı yoruldu herhalde garibim canım bebeğim benimm:))))
iyihadi gözün aydın canım:)bizde aynı dertten muzdaribiz bugün 2. gün sadece alttan gaz çıkarıyo.yaptı diye altını açıyorum hiç bişey yok.bende fitil vermek istemiyorum.inşallah kurtulur yakında bu sıkıntılardan yavrum..

denzcim mesaj gonderdim sana gerçi ama şimdi burda gördüm cıvık diyorsun kakası
bana sorarsan hiç müdehale etme kendi yapar
bırak 4-5 gün
sonucta daha cok kücükler bagırsakları zzamanla düzene girecek bence

canım yaptığına sevindim.ama 6 güne kadar normalmiş kaka yapamaması.yani doktorum öyle dedi.benim oğluşda 3 gün yapamamıştı,doktor poposuna falan baktı,sorun yok,çatlak falan yok,6günden uzun sürerse getir dedi.şükür sürmedi.hiç fitil falan yapmadım.sende kendi haline bırak.biraz ıkınır,sonra yapar,alışmasın fitile falan...

denizcimm aynı dert bendede vardı 3 günde bir yapıyodu çok sıkıntı çekiyoduukk.
hiç bişey vermedim bi gece acile götürdüm doktor fitil verdi ama onuda kullanmadım alışkanlık yaratır diye... şimdi 1 haftadır düzeldi çok şükür...
bide ısırgan çayı içiyorum 1 haftadır belki onun da etkisi olmuş olabilir hemde çok süt yapıyo canım..
aklında bulunsun...

ya kızlar benim kızım hala yapamdı.debridat ve kansuk fitil aldırdım eşime fakat hangisini kullanayım karar veremedim.şu an uyuyor uyanınca birinden birine başvurucaz artık çünkü zavallı kızım günlerdir ıkınmaktan uyuyamıyor bile.kıvranıp duruyor:KK43:((

benim kızım 20 günlükten buyana hep mamayla besleniyo.kakasını yapamadığı zaman bir çay kaşığı zeytinyağı içiriyoruz ve yağladığımız kağıdın bir kısmını makata sokup bekletiyoruz.15 dk sonra yapmış oluyo kakasını.hep böyle yapıyoruz bu yüzden sorunumuzda olmuyo.

cnm ama o şekilde alışkanlık yapmazmı ben ondan korkuyorum alışkanlık yapar die bakalım bugün 2.gün tık yok gene şuruba dewam ediyorum ne zaman yapıcak bakalım inş yarın yapar artık...

ya bizimde kaka sorunumuz var. üç günde bir yapıyo kakasını kuzucumm... yaptığı zamanda beline kadar geliyo kenarlardan filan taşıyo kakası... napsakki yaa doktorlar herşeye normal diyooo offf offff

benimki düzene girdi sanırım 2 günde bire düştü kaka yapması ege'nin
denizcim sende sabret..umarim bebişlerin sıkıntıları kalmaz

maevescim benimkide oyle temizlemeye calısırken 1 paket ıslak mendil gidiyor :)))
olmuyor yıkıyorum bazen..

X