kaka:)

derinxby

mis kokulumm...
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
6.361
2.133
45
kızlar bebeklerinizin kaka şeklinden ve yapma aralıklarından biraz bahsedermisiniz. benmki günde 4-5 kez acayip yapardı. sanki birden bişey oldu. günde 1-2 kere ancak yapıyo. bütün gece emiyo sabah hemen 6 dedimmii kakasını yapmaya çalışırdı şimdi öğlen oluyo bir sürü yine emmiş ooluyo falan ama hiç de rahatsız olmadan duruyo.sanki kaka şeklide değişti. hasta falan olmasın allah korusun

benim hatun her bezde kaka yapıyor ya ömrüm b..k temizlemekle geçioo

belli bir süre sonra azalır demişlerdi banada.
bnimki zaten biriktirip toplu yapıyoDDD

kızım böl azar azar yap diyorum.bez temizlemek daha kolay geliyo üst değiştirmekten.
bıktım üstünü değişmekten.atleti felan hep batıyor.

canım benim bebişimde önceden günde 1 kez yapıyordu ama o ne yapmak-tatlicadiarzu-şimdi günde 3 kez felan yapıyor bu aralar sanki biraz yeşil olmaya başladı neden acaba yediklerimden mi üşüttü mü yoksa?

Benimkide bir yaptı şimdi maşşallah dediğiniz gibi biriktirmiş galiba. Galiba büyüdükçe az yapcak . her bezi kakalı görmeye alışmışım. Tuhaf geldi sanki ters bişey varmış gibi ama normal galiba. Doktoruma sorcam cumartesi.Yeşil kaka evt üşütmeye delalet. Bir süre sonra düzeliyor ama ayaklarınız üşütmeyin bu arada.

canım benım kı hada once hergun yapardı sonra 2 veya 3 gunde 1 yapmaya basladı hatta dr goturdum normal dedı 3 gunde bır yapması suanda gunde 5 6 kez yapıyor ama bu seferde hasta buyuzden sanırım çok yapıyor(

ayyy cnm ya var ya aynen bizimde öle her açtığımda heryer bok oluyor üstüm baqşım çarşaflar ayy dertliyim bu konuda günde neredeyse 7-8 tane bez değiştiriyoruz kakasıda bazen sulu bazen sümüksü bazen yeşil bazen sarı bazende koyun boku gibi :))))) değişiyor bazen bi bakıyorum kakası beline kadar çıkmış bugün mesela iki kere öle yaptı üstünü değiştirdim

aynı benim kızında her bezi kakalı olurdu gece bile değiştirirdim ,şimdi gece hiç yapmıyo taki gündüz 11 de filan yapıyo bi akşam üstü bide yatmadan önce 12 gibi yapıyo yani günde 3-4 kez ..galiba düzene giriyor artık ..

kızlar benim de oyle oldu önceden her bezi kakalı olurdu ama şimdi altını açıp kapadıgım bile oluyo,yada sadece çiş yapmış oluyo.2 aylık oldu benim kızım.kızlar bide bebekler ne kadar çok uyursa okadar az kaka yapıyo ben buna dikkat ettim.sizde edin bakalım.kakası beline kadar bulaşan arkadaslar bebeğin altını kac saatte bi alıyosunuz.o yuzden mı okadar batıyo acaba ben bazen altını almayı unutuyorum zavallımın dediğiniz gibi beline kadar çıkmış oluyo,ben kakasını yaptıkca alıyorum belli ediyolar ya kaka yaparken,yada kokuyo ,bunları goremez yada anlayamazsam 3-4 saatte bi alıyorum.ama dün 5 dakıkada bi aldım tam altını aldım sadece çiş yapmıştı 5 dk sonra bir gaz sesi ve koku bizimki doldurmuş heemn yine değiştirdim bezi.gelelim kakanın rengine evet ya bazen sarı bazen yeşil oluyo bi bezi sarıysa bi bezi yeşil oluyo yeşil olunca genelde üşütme diyolar.o da var ama anne sütü içen bebeklerin sarı-yesil-sulu yapmaları normalmiş.................ama yınede ana yüreği demi endişeleniyoruz...........

ya bizimki bu sabah 2 kere beline kadar batırdı dediğim gibi günde 7-8 defa bez değiştiriyorum gecede dahil olmak üzere sık değiştirmeme rağmen beline kadar bulaşıyor kakası birde özenle bağlıyorum biraz sıkı ama yinede başa çıkamadım çıkamıcazda boklanıcağı varsa boklanıyo kaba oldu ama napiiim :))))) bu konuda dertliyim alt açma bezi aldım ama nuşamba olduğu için üşür die altına koymuyorum örtü gibi bişey aldım onuda bazen unutuyorum uyku sersemi böylelikle yataak üstüm başım kaka oluyor :)))))) annemin amcası şöyle dermiş kızlar bebek 1 yaşına gelene kadar anne bir kilo bok yer :):):):)

banim kızımda bazen günde 3defa yapıyor ama birdefa yaptıgı zaman beline kadar çıkarıyor herşeyini kirletiyor.

Bu beline kadar kirlenme olayı arda sırada bizde de oluyor ama hiç kaka yüzünden kıyafet değiştirmedim ben sanırım anında müdahale ediyorum yani o kadar anındaki hemen arkasındaki ikinci posta yeni beze kalıyor :))) Biz de önceden gece gündüz demen 8-9 kez kaka yapardıkama şimdi 3-4 kez yapıyoruz. Yani kızım yapıyor :))) Ben de ilk zmanlar endişelenmiştim ama şimdi alıştım. Yeşil gibi oluyor bazen ama bir şey farkettim miktar çok olunca kaka yeşil görünüyor. Bazen de sümüksü oluyor o zaman korkuyorum. Bir de yeni alışkanlığımız beslenmeden sonra ille de omuz da gaz çıkartırken yapılacak o kaka. :)

benimkide daha önce günde 4-5 kez yapardı.artık 2-3 kez yapıyor.bunun en az bi tanesi sırtına veya göbeğine kadar geçmiş oluyo.tabi biraz kusmamızda oluyo .günde en az 1 kez giysi değiştiriyoruz:)yıkaması sorun deği de ütüsü hiç bitmiyor maşallah :)

Canım benim kızın her zaman kakası nerdeyse beline kadar oluyor.ben kaka yapar yapmaz temizliyorum zaten sessiz yapmıyo benim hatun.Tüm mahalle duyuyor.

Bazen bezini değiştiriyorum.yeni beze yapıyo kakasını.o zaman bile aynı şekilde bele kadar çıkıyor.geç değiştirmiyoruz yani bi beze bi kaç kere kaka yapmıyor.

darkçım aynen benim kız da çok sesli yapıyor ve anında kokusu geliyor :) ama yüzüne bak bir de,yapan o değil sanki bende anında değiştiriyorum senin gibi.zaten doğduğundan beri ööle alıştı şimdi hemencik rahatsız oluyor

Öyle canım kokarca gibi bunlar:)) Hele sesi duyan büyük adamdan geliyo sanır.gaz çıkarırkende mahalleyi inletiyo.

Allah Allah bu kadar olur benimki de mama içerken yapıyor ıhlaya pıhlaya

ayy evet büyük adam sanırsın gaz çıkaranı çok komik oluyo.kim duysa o ses ondan mı geldi diyor :) bir keresinde dr da gaz çıkarttı ya

HEPSİ AYNI DEMEKKİ. SÜT KAKASI YA . ÇOK SULU GİBİ OLUYO GALİBA ÇOK SES ÇIKARIYO.HEMEN ALINMAYA ALIŞTI .YAPAR YAPMAZ ALIYORUZ YA RAHATSIZ OLUYO O DA . ZATEN ÖYLE DURSA HER TARAFINDAN ÇIKACAK GİBİME GELİYO.DOKTORDA BİZİMKİ DE GAZ ÇIKARTTI BAYA Bİ HEMDE. DOKTOR DA BEKLEDİ BİTMESİNİ:) BİZDE KALAKALDIK.BABASI DA DOKTORA İNSAN UTANIYOR YAW DEDİ:)AMA YAPINCCA VALLA BEN DAHA ÇOK RAHATLIYORUM.4 GÖZLE BEKLİYORUM. SANCILANIYO YOKSA.RAHATSIZ OLUYO. gamyoncuiremsu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…