Tuvalet Eğitimi Kaka tupma problemi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Beyaz_bsrsl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2019
8
0
31
Merhaba,

kızım2,5 yaşında hala bezde.. tuvalet eğitimine başlamadık henüz. 21 ay anne sütünden sonra biraz kabızlık yaşadık probiyotik kullandık geçti. 2 ay sonra kasım 2021 de yine başladı kabızlık. 1 kaç kerede baya katı yaptı yine probiyotik kullandım fayda etmedi biogaia kullandım fayda yok. Sağlık ocağı osmolak verdi ilk gün yaptı yine yok.. kayısı gün kurusu armut komposta falan akla ne glirse veriyoruz fayda yok. sürekli karnım ağrıyor diyor. kakası geliyor yapmıyor. 5 aydır böyle. şuan araştırma hastanesi bakıyor 10 gün sonra randevumuz var tekrar. ben birde burdaki annelere danışmak istedim. illaki başına gelen anneler vardır. bana göre canı acıdıktan sonra pskolojik olarak yapmıyo tutuyor. yapmıcam diyor çnkü. lavman yapıyoruz ona bile direniyor. lütfen çaresini bulan varsa yazsın ..

Çok gecmis olsun.peki bu donemde cocugunuzu etkileyecek farkli bi olay yasadinizmi yada farkli bi doneme girdiniz mi.belkide psikolojiktir.

Çok gecmis olsun.peki bu donemde cocugunuzu etkileyecek farkli bi olay yasadinizmi yada farkli bi doneme girdiniz mi.belkide psikolojiktir.
hayyır. sıkıntı olacak hiçbir olay yaşamadık aile içinde.. İnternetteki araştırmalarımda tatile gitmek tuvalet eğitimi anne baba arasındaki geçimsizlik boşanma vs gibi şeyler yazıyor. bunların hiçbiri olmadı. dediğim gibi sütten kesince başladı. sonra geçti biraz yine başladı. en son baya sert kaka yaptı o acıdan sonra bence yaparsam canım acır düşüncesi oluştu. bunu nasıl geçiricez hiç bilmiyorum.

Corba yapin ama icinde pirasa, maydanoz,taze sogan sarimsak bagirsak calistirici herseyi koyarak yapin belki duzene girmesine yada bagirsaklarinin yumusamasina sebep olur

Merhaba bu durumu 4 yasindaki yegenimde yasadik hatta kisa süre öncesine kadar yasiyorduk kakasini tutuyor ve yapmak istemiyordu ben bizdeki olayi anlatayim yegenime bu zamana kadar annem bakti tabiki her dedigi olan simarik bir cocuk olmaya baslamisti annem cok vicdanli aman üzülmesin diye aklina gelebilcek herseye amenna dedi böyle olunca krese vermeye karar verildi bu dönemde bu sorun basladi kres fikrini duydugu andan itibaren annem cok dikkqt ettigi icin yedigine ictigine nispeten iyiydi kres baslayinca basladi asil sorun yapmiyordu agliyordu yapmiycam diye yerlere atiyordu kendini ilac kullandilar fayda etti ama yegenim yinede yapmak istemiyordu en son care psikolog oldu ve o yegenimin patron benim demeye calistigini söyledi nitekimde öyleydi gercekten annem tamamen devreden cikti krese gitmiycem diye bir süre yirtti kendini 1 ay öncesinde anlamis olacakki artik normale döndü krese giderkende aglamiyo kakasi gelincede kendisi gidip yapiyo yani illaki siddet kavga sart degil aile icinde cocuk sana bir mesaj vermek istiyo aslinda iyi gözlemlemen gerekir diye düsünüyorum yada bir cocuk psikologunu dene derim gecmis olsun cok zor bir durum yasayan bilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…