Kahverengi akıntım çoğaldı... yoksa :(((

NurDer

Guru
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
428
22
48
Kızlar bugün tam olarak 12+2 haftalık olduk. Geçen haftalarda hafif kahve rengi akıntım olmuştu ve doktor bana pdogestan verdi 20 gün kullandım gerçi kullandığım süre boynca da akıntım devam etti. İlaç 2 gün önce bitti. Şu an sadece glucophage ve elevit kullanıyorum ama 2 gündür kahve rengi akıntı çoğaldı. Doktor kanama, idrarda yanma, kaşıntı felan yoksa sorun yok diyor fakat ben ilaçla korunurken aynen böyle hastalanıyordum yani kan olarak değil de kahve rengi geliyordu adetim (gerçi o zaman daha koyu kahveydi ve daha yoğundu ama)

Yani sonuç olarak çok endişeliyim bu düşük habercisi olabilir mi? Doktorumda tatile gitti 27 Ağustosa kadar yok ( Off :Saruboceq:

bana kalırsa başka bi doktora görün lekeler çoğaldıysa seni korkutmak istemem ama benimde lekelenmem olmuştu iki hafta sonra arttı ve kana dönüştü sonuç düşük yaptım bi kaç gün önce seninde aynı olucak diye bişey yok kanaması olupta çocuğunu doğuran bir sürü kadın var hiç yataktan çıkma hep dinlen sakın banyo yapma yaparsanda ılık suyla ve çabuk yap inşallah bebeğini kucağınada alırsın

canım geçmiş olsun ne oluyor böyle ya
sakın kötü düşünme kötüyü çağırma gerçi herşeyin hayırlısını versin rabbim ama yinede kötü düşünme
bencede başka bir dr git ihmal etme sonra üzülürsün canım
bizle ne kadar çok istedik biliyorsun bak benim bebişim gitti nerdeyse gideli kırkgün oldu ama hala içim doluyor canım yanıyor
lütfen bi dr git ihmal etme ne olur

nurdercim baska bir dr git cnm ihmale gelmez boyle seyler doktorunu bekleme umarim hersey yolunda gider cnm

doktorunu bekleme canım bence başka dr a git bir görün..sorunun ne olduğunu öğren..dr lar kırmızı yada pembe olmadıkça korkmayın derler ama ben gebeliğin ilk üç ayını kanamalı geçiren biri olarak hertürlü kandan korkarım şimdi 6. ayım bitti ama hala tedirginliklerim var..sende ihmal etme bence..

Kızlar yorumlarınız için teşekkürler. Dün akşam baya yoğundu yani pedimde sadece bir damla kadar leke vardı ama peçetede (silindiğimde) ufak bir parça kahverengi jel gibi akıntı vardı. Sonra duş alıp uzandım. Geçti Şirkete geldiğimde yine leke vardı ama daha az. Biarz önce tekrar baktım artık kavherengideğil. Normalde de zaten akıntımda idrarımda çok sarı. İçtiğin vitaminlerden dedi doktor. Kendi doktorumun gelmesini beklemiyorum zaten bakalım devam ederse giderim. Birde Çarşamba günü 13/08/08 de yani.. 2li test için gittiğimde bebeği net görebilmek için (benim biraz göbek varda yağ dokusu netliği engelliyormuş) yine alttan baktı. Alttan bakarkenultrason kamerasına bol bol jel sürüyorlar bilirsiniz ondan olabilirmi acaba diyorum belkide kalan jeldir gelen...

canım olabilir belkide jeldir ..ama zaten gebelikte akıntı normaldir..bence sen progestana devam edip bol istirahat et ..o da geçecektir..

allah korktugunu sana yasatmasin canim benim arkadasim vardi 7 ay kadar kanamasi oldu masallah hicbirsey olmadan dogum yapti ama benim ne zaman kanamam olsa dusuk yasadim seni korkutmak istemem ama kanama gelince insan umidini biran kaybediyor hayirlisi olsun insallah oyle olmaz gecmis olsun

canım geçmiş olsun umarım sorun teşkil eden bişi yoktur. 12. haftada falan görülen kanamalar genelde plesantasal olabilir diye düşünüyorum .bebeğin eşi var ya o ..bence vakit kaybetmeden bir dr a gitsen senin ve bebişin için iyi olur.

canım ılacını ıcmeye devam et benım 3.kutum bıttı hala azda olsa devam edıyor.bence ısını bırak bu en dogrusu olur

canim benim gecmis olsun bak ihmal etme sakin baska dr a git,acile git ne biliyim yap biseyler...gec olmadan...Allah bebegini sana bagislasin insallah...

İğne vurdur en kesin çözüm bu gibi.Benimde hafif hafif kanamalarım vardı.Doktor birer hafta ara ile iki iğne yaptı.Gerçi birincisinde geçmişti ikincisini önlem olsun diye yaptırdı ama yinede şu anda birşeyim kalmadı.Geç kalma ama.....

nurum geçmiş olsun canım.biliyosun benimde ara ara kahve lekelenmelerim oluyordu,ilk progestan kullandım ve geçti.11 haftamda tekrar oldu ama bu sefer ilaç kullnmadım 3 günde geçti.dr ihmal etme.hemen başka dr görün.ama genelde kahve lekelere dr sorun yok diye bakıyo.inşallah canım bebeğin seninle hep birlikte olucak.korkma içini ferah tut ki güsel şeyler olsun canım

ben 4,5 ayıma kadar progestan kullandım günde 8 er adet..Seninki erken kesmiş bence sen kullanmaya devam et bir sakıncası yokki...Doktorun gelene kadar devam et en azından...Ultrason jeli mi acaba demişsin o kahverengi olarak çıkmaz dışarı, korkma ama tedbirli ol benim kırmızı kanamalarım dahi oluyordu, hep dinlen, progestnı tam saati saatine al...kabız olmamaya çalış...

Son düzenleme:
sağolun kızlar hepinize teşekkürler. Bundan bişey anlamadım valla 2 gün kahverengi akıntım oluyo 3. gün geçiyo bi kaç gün sonra tekrarlıyo. Dün Acıbademde başka bir kadındoğumcuya gittim anlattım adam baktı ama herşey normal endişelenme dedi. Sizinde dediğiniz gibi kanama olmadan sorun yok diyorlar. Dediğim gibi anlamadım gitti... Herşeyin hayırlısı kızlar ne diyelim...

canım geçmiş olsun bende 2 aylık hamileyim geçen hafta benimde kahverengi akıntım oldu sonra kendiliğinden beyaza dönüştü bu akşam benimde doktor kontrolüm var ama genelde hamileliğin ilk aylarında çoğu kişinin başına gelen bir durum tabiki dikkatli olmak lazım ama sürekli kötü şeyleri düşünmemek lazım iyi düşünelim ii olsun doktorumun çok güzel bir lafı vardı eğerki düşük olucaksa bunu ne ben ne bi başkası engelleye bilir eğer böyle bir durum yaşanırsada üzülmemen gerektiğini sağlıklı bir bebeğin düşmeyeceğini söyledi gerçekten de başımıza gelicekse buna engel olamayız o yüzdende her geçen sağlıklı gün için şükredelim..

arkadasım bol bol dua et bi tanıdığım neredeyse ilk 3 ay kanamalarla hemde parça perça kanamayla geçirdi hamileleiğini şuanda akşam sabah eli kulağında allah yazmamıs olsun yiyecek ekmeği varsa evlatlarımızın su dünyada sağlıkla çıkar gelirler ama sen dikkat et yinede

gerçekten canım sana katılıyorum benim arkadaşımın o kadar çok kanaması olmuş ki bi insandan bu kadar kan çıkar mı hala yaşıyomuyum demiş ama bebeği düşmemiş ve şimdi 5 yaşında kızı Allaha dua edelim kazasız belasız sağlıklı bebişlerimizi kucağımıza alalım zaten sürekli doktor kontrolündeyiz bi şeyler olucaksa bunun önüne geçemeyiz herkese sevgilerimle..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…