Kahvaltı takımı

avakadolucay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2024
4
2
26
Merhaba çeyiz hazırlığı içerisindeyim misafir ve günlük yemek takımını az çok kafamda oturttum muhtemelen beğendiğim modelleri alacağım ancak kahvaltı takımı konusunda kararsızım hem az parçalı olduğu halde yüksek fiyatlı olması hem de gerekli olup olmadığı konusu kafamı kurcalıyor. Günlük yemek takımı için beyaz renkli üzeri desenli bir model tercih ettim aynı takımın çay tabağı seti de var beyaz ya da cam kahvaltılık ya da çerez kasesi alırsam rahat kullanırım diye düşünüyorum sizce ayrı bir takım almalı mıyım yoksa eklemeler yaparak kahvaltı takımı oluşturulur mu?

Hiç gerek yok. Zaten yangından mal kaçırır gibi sürekli bir şey almaya da gerek yok. Evine geçince ihtiyaç duyarsan sonra alırsın.
Ama ben ihtiyaç duyan hiç görmedim.
Ayrıca şimdi evler hep küçük . Tabak çanak alıp alıp sığdıramama ihtimalin de var

Ben aldım ama yine de pişmanım sanırım gerek yoktu diye düşünüyorum. Eng.. Ho.. Dan aldım şeklini çok beğenmiştim

Evet çok doğru onu da düşünüyorum çünkü evler küçük nerede yaşayacağımız belli değil üstelik kendim oluşturursam çayın yanına ya da yemek takımı ile de kullanılabilir parçalar almış olurum.

Ben aldım ama yine de pişmanım sanırım gerek yoktu diye düşünüyorum. Eng.. Ho.. Dan aldım şeklini çok beğenmiştim
Bir de içindeki parçalar yetersiz deniliyor sonradan parça ekledin mi, ben bu yüzden temel parçalar alayım gerekirse ekleme yapmam kolay olur diyorum.

Yemek takımının pasta tabaklarini kullanıyorum. Evinize yerleşip bir kaç kez misafir agirladiktan sonra ne eksik ne ihtiyaç ona göre ekleme yaparsınız. (Not 12 yıllık evliyim)

Ben set halinde aldığım için standart bi kahvaltı takımı eklemiştim. Şimdi almış olsam kahvaltı takımı almam, ortaya servis tabakları alırım yuvarlak, kare vs. Kişiye zaten tatlı tabağı vs çıkarılıyor gayet de cici duruyor, bence önemli olan ne bileyim bi patates kızartılsa onun duracağı geniş bi servis tabağı. Onları da ayrı ayrı almak daha iyi. Şöyle;

Benim zamanında çeyiz seti vardı hala var mı bilmiyorum onun içerisinde de kahvaltı seti de vardı öylelikle aldım ek olarak eşim hediye bir takım almış 2 adet kahvaltı takımım var ama ben severek kullanıyorum. Değişik değişik seriyorum alınabilir yani kahvaltıda hoş bir takım güzel oluyor günlük takımları zaten yemek yerken kullanıyorsun kahvaltıya özenip hazırlayınca güzle takım benim hoşuma gidiyor zaten günlük koşturmada keyifle kahvaltı hafta sonu yapılabiliyor anca onda da şık güzel bir sofra keyifli geliyor bana :)

Haklısınız kahvaltı için özenmek benim de düşüncem ancak eskiden takımlar daha kullanışlı idi şimdi çok az parçalı üretiyorlar o nedenle gereksiz geliyor porselen olunca fiyat da artıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…