Kafayı yemek üzereyim derdimi dökmek istedim

Stresgirll

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2022
59
120
26
Yaa kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Daha iki ay olmadı bebeğim doğalı şimdiden memeyi reddediyor ne yaptıysam tutmadı bugün hep mama vermek zorunda kaldık. Sagmaya kalktım az bı sütüm var yetmiyor bile. Ne yapacağımı bilemiyorum. Mamaya devam etsem içim el vermiyor süt sagayim her zaman desem yetmiyor her aciktiginda sagacak kadar yok. Korkuyorum ki kaynvalidem falan bunu duysun hemen başlayacaklar zorla da olsa ver aaa mama ile cocuk mu büyüteceksin. Tabi bilmiyorlar ki sabahtan beri ağlıyorum çocuğu memeye zorlamaktan nefesini kesene kadar aglatmisim

Kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok. Mamalar da öcü değil kızım prematüre doğdu 83 gün yoğun bakımda kaldı o zor günlerde sütüm kesildi nerdeyse. Hala çok az asla ona yetmiyor ve mama ile besleniyor genel olarak. Bebeğim mutlu sağlıklı önemli olan bu. Bebeğinizin de mutlu bir anneye ihtiyacı var. Belki atak haftasıdır reddedebilir mama verin doysun sarılın öpün oynayın. Hafif doyurup memeye de alabilirsiniz. Sakın kötü hissetmeyin siz çok iyi bir annesiniz kimsenin de özelinizi bilmesi gerekmiyor :)

Yaaa o kadar güzel konustunuz ki ♥️♥️
Kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok. Mamalar da öcü değil kızım prematüre doğdu 83 gün yoğun bakımda kaldı o zor günlerde sütüm kesildi nerdeyse. Hala çok az asla ona yetmiyor ve mama ile besleniyor genel olarak. Bebeğim mutlu sağlıklı önemli olan bu. Bebeğinizin de mutlu bir anneye ihtiyacı var. Belki atak haftasıdır reddedebilir mama verin doysun sarılın öpün oynayın. Hafif doyurup memeye de alabilirsiniz. Sakın kötü hissetmeyin siz çok iyi bir annesiniz kimsenin de özelinizi bilmesi gerekmiyor :)

Benim bebeğim neredeyse 5 ay reddetti memeyi aynı senin gibiydim. O kadar takmıştım ki kafama. Şimdi pişman oluyorum hem kendime o kadar haksızlık yaptım, hem herkesi memnun etmeye çalıştım ne gerek varsa artık, hem de bebeğimin o günlerini öyle stresli geçirdim gereksiz yere. Biberonla besle karnı doymaya başlayınca memeyi ver ya da uyku öncesinde ve uyku esnasında vermeyi dene. Ve süt alerjisi var mı bebekte onu da bir gözlemle

Aynı şeyi bende yaşadım.

Rezene çayını günde 3 kez ictim.

Galaktago süt yapıcı şurup var onu kullandım her gün.

Bebeğimin mememi kavrayamadigini anladımm. Mememin ağzına dayayıp ağzını genişçe açtıktan sonra kahverengi kısmın hepsini ağzına verdim ve öyle çekti. Çektikçe de artti bana da eziyet ediyorsun aç bırakıyorsun diyenler oldu ama emzirdim 3 ay gayette tombikti. Sütüm az gelito fibi olsa da sağım ile çocuğun içtiği ml aynı değil çocuk iki katını cekebiliyo kendini sartlama canim.

Birde dinlenmen gerek ki süt dolsun.

Sakın kendinizi üzmeyin o bebek daha minicik sizin güçlü olmanız lazım ki güvenli bağlanma gerçekleşsin. Gözlerine bakın gün boyu sarılın banyo yaptırın koklayın size çok iyi gelecek. Dışarıya alışmaya çalışıyorlar sadece bizi biliyorlar huysuzlukları olabilir hiç derde düşmeyin sütünüzü sağın çıktığı kadar verin üstüne mama eklersiniz. Bu zamanların kıymetini bilmek lazım

Bende fark ettim uyku esnasinda az da olsa emiyor ama gündüz asla. Artık ne yapalım dediğiniz gibi mamaysa mama etraftakilere bakacak olsam çocuk stresten ve açlıktan mahfolacak
Benim bebeğim neredeyse 5 ay reddetti memeyi aynı senin gibiydim. O kadar takmıştım ki kafama. Şimdi pişman oluyorum hem kendime o kadar haksızlık yaptım, hem herkesi memnun etmeye çalıştım ne gerek varsa artık, hem de bebeğimin o günlerini öyle stresli geçirdim gereksiz yere. Biberonla besle karnı doymaya başlayınca memeyi ver ya da uyku öncesinde ve uyku esnasında vermeyi dene. Ve süt alerjisi var mı bebekte onu da bir gözlemle

O kadar haklısınız ki. Kendimi uzmekle kalmayip küçücük bebeği de uzuyorum en çok da ona moralim bozuluyor vicdansız hissediyorum kendimi çocuğuma bağırıyorum sanki beni anliyormus gibi 😭 offf lohusalık çok kötü
Sakın kendinizi üzmeyin o bebek daha minicik sizin güçlü olmanız lazım ki güvenli bağlanma gerçekleşsin. Gözlerine bakın gün boyu sarılın banyo yaptırın koklayın size çok iyi gelecek. Dışarıya alışmaya çalışıyorlar sadece bizi biliyorlar huysuzlukları olabilir hiç derde düşmeyin sütünüzü sağın çıktığı kadar verin üstüne mama eklersiniz. Bu zamanların kıymetini bilmek lazım

Yaa kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Daha iki ay olmadı bebeğim doğalı şimdiden memeyi reddediyor ne yaptıysam tutmadı bugün hep mama vermek zorunda kaldık. Sagmaya kalktım az bı sütüm var yetmiyor bile. Ne yapacağımı bilemiyorum. Mamaya devam etsem içim el vermiyor süt sagayim her zaman desem yetmiyor her aciktiginda sagacak kadar yok. Korkuyorum ki kaynvalidem falan bunu duysun hemen başlayacaklar zorla da olsa ver aaa mama ile cocuk mu büyüteceksin. Tabi bilmiyorlar ki sabahtan beri ağlıyorum çocuğu memeye zorlamaktan nefesini kesene kadar aglatmisim
Biberon .... Meme reddi yapar. Malesef kaşık biberon veya eds şırınga gibi seçeneklerle verebilseydiniz olmazdı. Fakat geç değil bu yöntemlerle verip sık sık teklif ederseniz. Ayrıca da 2 saat arayla sağım yapıp sütünüzü arttirirsaniz tekrar memeye dönebilir. Tabi bu sabır ve çaba işi hazırsanız bir emzirme uzmanından da yardım alabilirsiniz.
Not: kardeşim 40 günden sonra meme reddiyle karşılaştı biberon yüzünden .hiç almıyordu çığlık çığlığa oluyordu. Arabada giderken ,banyoda su sesiyle yada anne karnı sesleri beyaz gürültüyle memeye döndürdü 3.5 yaşında bıraktı emzirmeyi.

Bende fark ettim uyku esnasinda az da olsa emiyor ama gündüz asla. Artık ne yapalım dediğiniz gibi mamaysa mama etraftakilere bakacak olsam çocuk stresten ve açlıktan mahfolacak
Etraftakiler sadece konuşuyor böyle zamanlarda hiç kulak asma. Bi bebeği iyi annesi tanır kalbinin sesini dinle ❤️

Ahh canim benim, her meme sağımda t boşalma yapmayabiliyor o nedenle gördüğün süt memendeki tum süt değil.. ayrica yeri gelir mama verirsin yeri gelir emer en azindan mama da alıyormuş benim oğlum ne biberon ne mama almadi.. sadece anne sutu ve memesi istedi ilginctir yeri geldi ona bile direndi.. kendimce farklı şeyler denedim.
Karanlikta emzirme
Loş ışıkta emzirme
Ayakta emzirme
Ayakta emzirirken ufak ufak hoplatma pispislama gibi
Boyle böyle direnci kırdım..
Bir bebek 2 saatte bir emer 15 dk emer demi benimki yarim saatte bir meme istiyordu iki çekip birakiyordu haliyle ben de aç mi doydu mu vs vs diyordum sonra bir yerde bir yazi okudum bir bebek kendini asla ac birakmaz memeye geldiyse mutlaka doyuyordur diye o gün aydinlanma yasadim iki kere cekse de emzirmeye israr devam ettim cok sukur boyu kilosu hep önde gitti belki işine yarar kuzum

Evet malesef biberon yüzünden bu reddi yapuyor. Ama inanin kaşıkla siringayla yüzlerce kere denedjm direk boğazına kaçıyor emerken bile bazen kaçırıyor ama kaşıkla çok fazla kaçtı boğazına korktum diye biberona mecbur kaldım. Dün o kadar uğraştım gece çok şükür tekrar emdi uyandırdgim zamanlarda ama gündüz nasıl olur gorucez
Biberon .... Meme reddi yapar. Malesef kaşık biberon veya eds şırınga gibi seçeneklerle verebilseydiniz olmazdı. Fakat geç değil bu yöntemlerle verip sık sık teklif ederseniz. Ayrıca da 2 saat arayla sağım yapıp sütünüzü arttirirsaniz tekrar memeye dönebilir. Tabi bu sabır ve çaba işi hazırsanız bir emzirme uzmanından da yardım alabilirsiniz.
Not: kardeşim 40 günden sonra meme reddiyle karşılaştı biberon yüzünden .hiç almıyordu çığlık çığlığa oluyordu. Arabada giderken ,banyoda su sesiyle yada anne karnı sesleri beyaz gürültüyle memeye döndürdü 3.5 yaşında bıraktı emzirmeyi.

Evet evet bende oule yaptım. Ayakta gezince sallayınca hoplatinca vs. Tutuyo memeyi çok şükür. Allah sizlerede bizleerede kolaylık versin ya benimki kolik gazdan ve kabızlıktan bayagi çekiyorum o yüzden aslında mama vermek istemiyorum ama aç kalsın da istemiyorum tabiki de
Ahh canim benim, her meme sağımda t boşalma yapmayabiliyor o nedenle gördüğün süt memendeki tum süt değil.. ayrica yeri gelir mama verirsin yeri gelir emer en azindan mama da alıyormuş benim oğlum ne biberon ne mama almadi.. sadece anne sutu ve memesi istedi ilginctir yeri geldi ona bile direndi.. kendimce farklı şeyler denedim.
Karanlikta emzirme
Loş ışıkta emzirme
Ayakta emzirme
Ayakta emzirirken ufak ufak hoplatma pispislama gibi
Boyle böyle direnci kırdım..
Bir bebek 2 saatte bir emer 15 dk emer demi benimki yarim saatte bir meme istiyordu iki çekip birakiyordu haliyle ben de aç mi doydu mu vs vs diyordum sonra bir yerde bir yazi okudum bir bebek kendini asla ac birakmaz memeye geldiyse mutlaka doyuyordur diye o gün aydinlanma yasadim iki kere cekse de emzirmeye israr devam ettim cok sukur boyu kilosu hep önde gitti belki işine yarar kuzum

Merhaba benim bebeğim suan 8 aylık, o kadar çok meme reddi yaşadık ki sürekli emmek istemedi bende onu sürekli sallayıp uyutarak emzirdim uyurken emiyordu çünkü. Lütfen sütünüz çok kıymetli cogu hastalıklardan koruyor bebeğinizi asla pes etmeyin sabredin elbet alışacak. Rabbim kolaylık versin.

Komşunun anasının bir süru çocuğu var 5 6 tanr var galiba neyse hepsi emmiş. En küçüğu emmemiş. Şekerli su filam vermişler yani olmesin diye 30 yıl önce Bitlis'in bi köyü yani mama nerdeeee... O kadin bugün iki çocuk anası ögretmen. Yani emmiyorsa emmiyor nasio değilmiş diye mamayla devam. Öncesinde bi kaç yöntem dene tabi eds filan elimden geleni yaptım dersin.

Ağlamayın, üzülmeyin de, kimsenin de haddine değil yeni bebeği olmuş bir anneye laf etmek. Sagdiginiz sütü biberonla vermeyin sakın, çay kaşığı, süt kaşığı ya da şırınga kullanın. Sağlık ocağı ya da hastaneye gidin size emzirme eğitimi versinler. Doğru tutuş, bebeğin kavraması vs önemli, belki de bebeğin çene kuvveti yoktur onlar sizi yönlendirir. Ayrıca sagdiginiz süt ile bebeğin memeden çekip emdiği süt bir olmaz, makine memeyi tam boşaltmaz. Mama veriyorum diye de stres etmeyin ben 30 gün hem mama hem meme gittim bebeğimde, sütüm azdı doymuyordu, sarılık oldu geçmedi uzun sürdü derken.. şimdi 3 aylık oldu sadece meme alıyor. Asla biberon vermeyin, meme alması için de ebelerden yardım isteyin. Sağlıkla büyüsün yavrunuz

Evet malesef biberon yüzünden bu reddi yapuyor. Ama inanin kaşıkla siringayla yüzlerce kere denedjm direk boğazına kaçıyor emerken bile bazen kaçırıyor ama kaşıkla çok fazla kaçtı boğazına korktum diye biberona mecbur kaldım. Dün o kadar uğraştım gece çok şükür tekrar emdi uyandırdgim zamanlarda ama gündüz nasıl olur gorucez
Biberonu çöpe atın evde bulundurmayin. Üst üste verilen bütün biberonlar red yapar. Kaşık biberon diye aratın nette . Başta zor geliyor fakat kullanımı çok kolay. Bebekde sende alisiyorsunuz . Bende zorlandım. Almak istemedi ama kullanımını öğrenince Luk Luk sn yede hiç dökmeden bitirdi. Bende hem mama hem meme gittim . Silikon kaşığı bebeğin diline yerleştir yanlardan sıkınca geliyor damla damla bebeğin yutkunma ritmine göre ayarliyorsun.nbebek emecek kaşığı yani sen boca etmiyeceksin . Kaşık biberon benim kurtaricim olmuştu. Günde 2-3 öğün veriyordum 60 CC bazende hiç. 6 aylık olunca tamamen bıraktım. He emzirme sonu sağımda yapın sık sık saat zaman farketmeden meme verin artsın sütünüz. 3 saat de birde 30-60 CC mama verin eğer huzursuzsa.

Evet evet bende oule yaptım. Ayakta gezince sallayınca hoplatinca vs. Tutuyo memeyi çok şükür. Allah sizlerede bizleerede kolaylık versin ya benimki kolik gazdan ve kabızlıktan bayagi çekiyorum o yüzden aslında mama vermek istemiyorum ama aç kalsın da istemiyorum tabiki de
O şekilde aliyorsa cok guzel emmeye niyeti var findigin demekki.. azicik sabir annesi olacak bu iş ve amin herkese kolayliklar diliyorum

Her bebek emecek yada her anne inek gibi süt üretecek diye bir kural yok öncelikle, seni çok iyi anlıyorum bebeğini kendi sütünle beslemek istiyorsun haklı olarak, ama lütfen canını sıkıp moralini bozma. Buda bir süreç ve inanki geçecek, ne kadar memeye yakın tutarsan o kadar çok emmek isteyecek kendine ve bebene zaman tanı, Mama vermek de kötü bir şey değil, ben doğduğundan beri hem mama hem süt gidiyorum. Önceliğimiz bebemizi doyurmak. Sen bebeğin için mükemmel bir annesin bunu unutma, kimsenin söylediğine yada söyleyeceklerine de kafanı takma duyma, ağzı olan herkes konuşur. İnşallah bebeğin memeyi sorun etmeden iştahla emer ve inşallah sütün fazla fazla gelir 🙏🏻

X