kafamı boşaltamıyorum

Bu büyük soruna zaten çoğunlukla esnaflar sebep oldu,dolar dendi kur dendi 100 TL kar koymak yerine 1000 lira koyuldu,galericiler araç stokladi yükselsin diye şu an ağlıyorlar yedikleri günlere saysınlar,geçen bir ev sahibinin emlakçıyı ifşa mesajını gördüm adam 15 bin kira istiyor emlakçı ben 20 ye bulurum hemen siz merak etmeyin diyor ev sahibi ben 15 dedim siz neden 20 ye veriyorsunuz diye cevap yazmış,krizden faydalanmak için vurdukça vurdular halka,fiyat algımızı kaybedince onlar da kâr algısını kaybetti şimdi de millet uygun diye Yunan adasına gidince toplanıp kapıda vizeyi şikayet edeceklermiş yani ha bire söğüşleme derdindeler
Evet emlakçılar özellikle kiraları çok artırdılar. Daha bu ev kira krizleri olmadan benim bölgemde buna benzer kira artislari olmuştu. Birden değerlenen bir bölge oldu çünkü. Ev sahibi 1800 e ver diyor. Emlakçı diyor ki 1800 olur mu. Öyle olsa iki hafta önce vermiştim kiraya. Ben herkese 2000 diyorum. Hatta eski ogrencim geldi ona da 2000 dedim diyor. Bunu yapan eski bir ogretmen şimdinin emlakcisi. Öğrencisini bile kaziklama derdinde. Sırf piyasa yükselsin ve onların da komisyonları artsın diye. Bence emlakçı komisyonlarini yüzde üzerinden değil avukatların gibi tek hizmet bedeli üzerinden olması lazım. Atıyorum ev kiralama 5 bin vs gibi. Yoksa daha da yükselecek.

Bence arada pazara da çıkın. İnternetten de satışa koyun. Ben dükkanım olsa bu şekilde yapardım. Pazardaki tezgaha Instagram adresinizi falan da koyarsınız. Sosyete pazarına haftada bir iki kere çıkın deneyin bence.
bizim burda sosyete pazarı var sordum fakat herkes 1 senelik kiralamış dediler tekrar görüşmeye gidicem pazar çok mantıklı geliyor bana da

Kızımı babasına vermek zorunda kalmak istemiyorum demişsin orada bir içim cız etti.
Bak reklam çok önemli. Geçen gün reels videoya denk geldim bir takı dükkanı güya (kurgu) müşteri notu olarak iki tane aldım ikisi farklı adrese biri eşime biri sevgilime yazmış onu paylaşmıştı binlerce yorum almış 😀 yine aynı şekilde kurgu yapmış bir tane daha işte güya biri sipariş veriyor ürünler eline ulaşıyor ama iade etmek istiyor neden diyor takıcı adam diyor ki en yakın arkadaşımla yakaladım değmezmiş bunları geri alın diyor 😅 bu tarz reklamlar işe yarıyor

Kızımı babasına vermek zorunda kalmak istemiyorum demişsin orada bir içim cız etti.
Bak reklam çok önemli. Geçen gün reels videoya denk geldim bir takı dükkanı güya (kurgu) müşteri notu olarak iki tane aldım ikisi farklı adrese biri eşime biri sevgilime yazmış onu paylaşmıştı binlerce yorum almış 😀 yine aynı şekilde kurgu yapmış bir tane daha işte güya biri sipariş veriyor ürünler eline ulaşıyor ama iade etmek istiyor neden diyor takıcı adam diyor ki en yakın arkadaşımla yakaladım değmezmiş bunları geri alın diyor 😅 bu tarz reklamlar işe yarıyor
aklıma türlü türlü senaryolar geliyor anksiyetem var her senaryoyu sağolsun yazdırıyor kafamda lanet şey :)
kuzum reklam vermek için de ciddi bir bütçe gerekiyor. ben telefonumu da sattım dükkana ürün alayım diye her yolu denedim. Allah yardımcım olsun ne diyim

çok teşekkür ederim o kadar moral oluyor ki yazdıklarınız.
ben yine de umudumu kaybetmiycem umarım güzel bir sonucu olur yaptığım emeklerimin karşılığını alırım :KK43:
Kredi kartı borcunu yapilandirsaniz uzun vadeli krediye yaysaniz elinizdeki parada peşinat gibi olur ilk taksite sizi 1 2 ay rahatlatir

öyle mı yapsam ya akşam bakayım bi uygulamadan yapılabiliyorsa yapayım
Uygulamadan değil hangi bankanın kartiysa hangi şubede hesabınız varsa şubeden giriş yapsınlar krediye uygulamadan ret vb olursa bu sefer hiç finansal konuda banka desteği alamazsınız. Şubeye gidip kredi kartimi ödemek için kredi çekmek istiyorum diyin bir de tekrar bu borçlara çıkmamak için limitinizi biraz düşürün. Çünkü bir kaç sonra hem kredi hem kredi kartı borcu ile başbaşa kalirsiniz

Uygulamadan değil hangi bankanın kartiysa hangi şubede hesabınız varsa şubeden giriş yapsınlar krediye uygulamadan ret vb olursa bu sefer hiç finansal konuda banka desteği alamazsınız. Şubeye gidip kredi kartimi ödemek için kredi çekmek istiyorum diyin bir de tekrar bu borçlara çıkmamak için limitinizi biraz düşürün. Çünkü bir kaç sonra hem kredi hem kredi kartı borcu ile başbaşa kalirsiniz
tamam bir bakayım teşekkür ederim

Uygun olursa buradan bile satış için izin isteyebilirsin.

Ama kriz birçok sektörü vurdu. Allah kolaylık versin. Eskiden üniversite öğrencileri dışarıda yerdi. Şimdi yurt ve üniversite yemeklerine talim ediyor 🙄

Benim esiminde iş yerine 5.000 bin dolar borcu var. Başkasından alıp odeyip başka işe girmeye çalışıyor. Şuan bizde çok zor durumdayız.

İnternete koydum, hoop sattım devrim bitti malesef rekabet çok olduğu için. İnstagramda öne çıkmak için düzen li bir içerik planlaması ve reklam stratejisi gerekiyor. Tabi takıcılar daha avantajlı olabilir ne tarz takı bilmiyorum ama insanlar çıldırmış gibi çelik takı alıyor. Beğendiğim bir hesap var ilgilenirseniz size atabilirim ilham olur. Alışveriş merkezlerinde de stantlar açılıyor. Öyle bişeyler de deneyebilirsiniz. Belediyelerin desteklediği kadınları destekleme amaçlı kermesler oluyor. Bulunduğunuz şehirde belki vardır. Pazar yerleri de olabilir. Başka bir lokasyonda uygun tanıdığınız bir mağaza varsa sergileyebilir belki, komisyon usulu. Aklıma gelenleri sıraladım:)

İnternete koydum, hoop sattım devrim bitti malesef rekabet çok olduğu için. İnstagramda öne çıkmak için düzen li bir içerik planlaması ve reklam stratejisi gerekiyor. Tabi takıcılar daha avantajlı olabilir ne tarz takı bilmiyorum ama insanlar çıldırmış gibi çelik takı alıyor. Beğendiğim bir hesap var ilgilenirseniz size atabilirim ilham olur. Alışveriş merkezlerinde de stantlar açılıyor. Öyle bişeyler de deneyebilirsiniz. Belediyelerin desteklediği kadınları destekleme amaçlı kermesler oluyor. Bulunduğunuz şehirde belki vardır. Pazar yerleri de olabilir. Başka bir lokasyonda uygun tanıdığınız bir mağaza varsa sergileyebilir belki, komisyon usulu. Aklıma gelenleri sıraladım:)
Malesef internetten reklam verilmediği sürece olmuyor ki miktarlar da ciddi miktarlar verim alabilmek için günlük 3000 i gözden çıkarmak gerekiyor. Avmlerde stand araştırdım ama yok yer yok çevremde olan avmlerde. Pazaryerine tekrar bakıcam en son sorduğumda her yer dolu demişlerdi.

Malesef internetten reklam verilmediği sürece olmuyor ki miktarlar da ciddi miktarlar verim alabilmek için günlük 3000 i gözden çıkarmak gerekiyor. Avmlerde stand araştırdım ama yok yer yok çevremde olan avmlerde. Pazaryerine tekrar bakıcam en son sorduğumda her yer dolu demişlerdi.
Evetreklam maliyetini çıkarabilecek mi belli değil. Organik büyümek gerek, işte o da çok zaman gerektiriyor. Pazaryeri derken trendyol vs demek istedim.

Her sabah iş yerinizi açtığınızda youtubedan vakıa süresini açın dinleyin. İşlerinizin açılması için dua edin. Ticaret peygamber mesleği açılır inşallah. Vakıa suresinin de ben etkisini görmüştüm:)

Evetreklam maliyetini çıkarabilecek mi belli değil. Organik büyümek gerek, işte o da çok zaman gerektiriyor. Pazaryeri derken trendyol vs demek istedim.
trendyol hesabım var ama orda çok komisyon kesiyor diye orayı bırakmıştım. instagramdan devam etmek istiyorum instagramda çok ciddi potansyel var ama dediğim gibi orda da ciddi bir reklam bütçesi ayırmak gerekiyor.

Her sabah iş yerinizi açtığınızda youtubedan vakıa süresini açın dinleyin. İşlerinizin açılması için dua edin. Ticaret peygamber mesleği açılır inşallah. Vakıa suresinin de ben etkisini görmüştüm:)
ben bunu biliyorum ara ara açıyorum desem :) ama bayadır açmıyordum şimdi açayım aklıma getirmişken :)

X