kafam karıştı hamile miyim

Doğruluk payını bilemem ama en sağlıklı sonuç için doktora gitmelisin canım,hayırlı uğurlu olsun bu arada :emir_bebek:

Hamilelik haftası hesaplamaktan bahsediyorsunuz sanırım. Ama bunun net tarihi belli olmuyor ki adetinizden önce mi yoksa sonra mı başladı hamileliğiniz. Son adet tarihiniz hamilelik başlama tarihi olarak sayılıyor. Ultrasonda hafta olarak önce ya da sonra çıkabiliyor. bebeğin ağırlığı ve uzunluğu yüzünden sanırım. Bu yüzden 42. haftaya sarkan doğumlar var. İnşallah karışık olmamıştır

önce hamıle olduğunuz kesınleşsın bunun için eczaneden test alın normalde 8 haftalıkken gıdıyorlar doktora

ama öncesınde gıdılse daha ıyı sonra doktora gıdın doktor sıze net tarıhı söylıcektır

ben şuan hamilemiyim onu bile bilmiyorum geçiktiğim için bir test yaptım netten şok oldum

kusura bakmayın ama fal bakar gibi nete baktınız ve gebe olduğunuzumu düşündünüz anlamadım
hemde herhangi bir gebelik testi yapmadan ve gününüz geçemden
gününüz geçmiş şimdi gördüm ama mevsimselde olabilir test yapmadan hayallere kapılmayın sonra bişi çıkmaz çok üzülürsünüz

Son düzenleme:
kusura bakmayın ama fal bakar gibi nete baktınız ve gebe olduğunuzumu düşündünüz anlamadım
hemde herhangi bir gebelik testi yapmadan ve gününüz geçemden
gününüz geçmiş şimdi gördüm ama mevsimselde olabilir test yapmadan hayallere kapılmayın sonra bişi çıkmaz çok üzülürsünüz

ben 4 senedir bu anı bekliyordum merak ettim paniğe kapılmadan bir sormak istedim doğruluk payını hem bunlar hassa konular fal bakar gibi derken yakalaşım tuhaf

ben 4 senedir bu anı bekliyordum merak ettim paniğe kapılmadan bir sormak istedim doğruluk payını hem bunlar hassa konular fal bakar gibi derken yakalaşım tuhaf

4 senedır beklediğin için hemen test yaptır varsada hayırlısı olsun yoksadaa dıye düşün

eğerki hamıleysenız ona göre dıkkatlı davranırsınız ılk zamanlar korursunuz bıraz kendınızı

önce test yapın. test sonucunda iki çizgi çıkarsa hamilesiniz demektir genellikle bu kadar yeni gebeliklerde ikinci çizgi silik çıkabiliyor ama bu hamile değilsiniz demek değil idrara kandan aha geç geçtiği için böyle olur genelde sonrada sonucu teyitlemek için kan testi verirsiniz. hesaplamada adet olduğunuz tarihin ilk gününden sayılmaya başlanır sanırım internette yaptığınız hesaplamada bu 4 hafta 6 gün ediyo. ama ultrasona göre bi hafta önce yada sonra değişebilir onuda bir önemi yok zaten.

zaten onu anayalamadım test yaptınızmı yoksa nettenmi hesapladınız gününüz geçtiği için onu diyorum
idrar veya kan testi yaptınızmı ?

Konu içeriği sebebiyle ilgili başlığa taşınmıştır.

bir an önce test yaptırmanızda yarar var...Allah gönlünüze göre versin...

keşke her gecikme hamilelik olsa ... benim gecikmem bugün 21 gün oldu ama hamile değilim mesela....

X