Kafam Allak bullak oldu yardım

carmencarmen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2024
59
9
26
Arkadaşlar ben dün kadın doğuma gittim eşimle nerdeyse 1 senedir evliyiz çocuk planladık ama olumlu sonuç alamadık bu yüzden doktor a gittim Doktor karnıma ultrasonla baktı yumurtalıklar ve rahim iyi durumda bi sorun yok dedi kan tahlili verdim hormonlarıma ve biyokimya bakıldı bugün sonuç almaya gittim o da temiz dedi ve beni eğitim araştırmaya yönlendirdi ayrıca adetli değildim hormon testlerinde tekrar kan verirsin adetin 2.günü dedi ama görünürde sorun yok dedi 2 aydır adette olamadım erken menapozdan korktum sordum öyle bir şey olabilir mi diye hayır korkulacak bir sonucun yok her şey temiz dedi yani ben eğitim araştırmaya gidince nasıl Farklı bir sonuçla karsılabilirim yani görünürde olmayan ama benim gebe kalmamı engelleyen ne olabilir kafam karmakarısık

Ben terimleri tam olarak bilmiyorum yapılan şey ultrasonla bakmak ve kan tahlili ve sonucumun temiz olduğu ama 1 yıldır olmamasının uzun olduğu bu yüzden detaylı tarama için araştırma hastanesine yonlendirdi
Hsg dediğiniz rahim filmiymiş şimdi baktım Google den onu çekmedi çekilmesi için eğitim araştırmaya yönlendirdi zaten

Hsg dediğiniz rahim filmiymiş şimdi baktım Google den onu çekmedi çekilmesi için eğitim araştırmaya yönlendirdi zaten
Tamam bi rahim filmi de çekilsin, önemli olan o çünkü.
Bende 3 yıldır evliyim, gebelik istiyorum. Sadece rahim filmi çektirmedim tüm sonuçlarım normal çıkmıştı. Belki rahim filmi çektirdiğimde sorun tüplerde çıkacaktı ama işte atladım o kısmı 😅 bu ayın ortasında bende gideceğim tekrar.

karından değil, vajinal ultrason bakması lazım. benim karından görünmeyen pcos, vajinal ultrasonda görüldü. hormon testleri için de doktorunuzun dediği gibi reglin 2.-3.günü kan vermek gerekiyor.

X