Kadınlara özel yaptırılan termal tesisi önce erkekler test etti

Huy Meselesi

🌜🌚🌛
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
61.512
62.458
Tesisin tanıtımına olimpiyat ikincisi milli güreşçi Rıza Kayaalp de katılarak havuzda antrenman yaptı, gazetecilere su içinde güreş tekniklerini gösterdi.

803883.jpg

Yozgat Valiliği Özel İdaresi tarafından yaptırılan termal tesisin tanıtımını yapan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, kentin yöneticileri ve basın mensupları ile birlikte havuzda yüzdü.
Türkiye’nin kadınlara özel ilk aqua parkı olma özelliğine sahip olduğu belirtilen tesiste, çocuk eğlence havuzu, yetişkin eğlence havuzu, yüzme havuzu, güneşlenme terası, sauna, jakuzi, Türk hamamı, masaj odaları, buhar odası, fitnes alanı, kardiyo alanı, çocuk odası, yetişkin oyun odası, kafeterya gibi pek çok alan bulunuyor.Kayaalp, kendisine rakip olan bir gazeteciye güreş oyunları yapıp, havuzda vakit geçirdi.

587f4d0cc03c0e0f741dc78ejpg.jpg

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, şifalı suları ve modern yapısı ile kadınlara özel olarak şubat ayınca açılacak tesisle Yozgat’ın sınıf atladığını söyledi. Böyle bir tesisin Türkiye’nin hiçbir yerinde olmadığını söyleyen Vali Yurtnaç, "Burası tamamen kadınlara, hanımlara ait. Burada hem termal su var 30 derece, aynı zamanda eğlencesi de var. Hızlı treninin Yozgat’a gelmesi, seferlerin başlaması ile Ankara’dan, Kayseri’den çok sık buraya günü birlik müşteri geleceğini düşünüyorum. Aynı zamanda da Yozgat’ın sosyal hayatında bir hareketlilik olacak. Burayı hanımlar kullanacak ama biz erkekler olarak ilk defa bir deneyelim dedik bir yanlış var mı, noksan var mı diye. Bundan sonra da hanımlar burada günlerini güzel şekilde geçirecekler, daha sağlıklı şekilde yaşayacaklar" dedi.Milli Güreşçi Rıza Kayaalp de Yozgat’ta kadınlara özel bir termal tesis kazandırılmış olmasının önemine dikkat çekerek, "Kadınlar için böyle bir yerin yapılması sevindirici. Çünkü Yozgat gibi küçük bir şehrin gerçekten buna ihtiyacı var" diye konuştu.

kaynak :http://www.medyafaresi.com/haber/ka...-termal-tesisi-once-erkekler-test-etti/803883

Huy Meselesi Huy Meselesi hanım;

Umarım doğru kelimeleri seçerek anlata bilirim.

Konuyu açarken haberin başlığı, "kadınlara özel açılan termal tesisi önce erkekler test etti" diye belirtmek yerine " Yozgat da kadınlara özel termal tesis hizmete girdi, Yozgat'lı hanımlara müjde " vs vs bu cümle minvalinde bir cümle olabilir miydi?

Çünkü; şu an ki başlığı okuyunca sanki absürt bir durum gibi algı oluşturuyor, " kadınlara özel termal tesis mi?" " neee önce erkekler mi denemiş" gibi gibi bir alt yapı oluşuyor haberi okurken.

Halbuki bence olağan bir haber, olağan bir durum.

Bunu belirtmek istedim, çünkü günümüzde haber kaynaklarında bu kelime oyunları, algı yönlendirme durumları çok yapılıypr.

Umarım yanlış anlaşılmaya mahal vermeden , Meramımı anlatabilmişimdir.

evet bence absürd bir durum var.. kadinlara yapilan havuzda erkeklerin isi ne??kadina hizmet yapacaklarsa kadinlara ait olmasi gerekirdi.hic hos degil bence.savunalacak bir yani yok.ben orda yasayan bir kadin olsam bunun üzerine o havuza asla gitmezdim..

Çünkü; şu an ki başlığı okuyunca sanki absürt bir durum gibi algı oluşturuyor, " kadınlara özel termal tesis mi?" " neee önce erkekler mi denemiş" gibi gibi bir alt yapı oluşuyor haberi okurken.

Tam olarak olan bu değil mi peki?
Olan durumdan başka bir şey yazılmamış ki. Kadınlara özel bir tesis var ve önce erkekler denemiş. Bu absürt bir durum mu o kişinin kendi tasarrufu. Bence kadınlara özel bir tesis olması absürt değil ama eksiği gediği var mı biz erkekler bir deneyelim dedik denmesi absürt bir durum. Onu da absürt bulmayanlar olabilir.
Başlık tamamen olanı söyleyen bir şey. Üç tane ünlem falan koysa hani neyse en azından bir şey ima edilmeye çalışılıyor denilebilir. Başlık absürtse olan şey de absürt. Olan şey normalse başlıkta da hiç bir sıkıntı yok.

Konuyu açarken haberin başlığı, "kadınlara özel açılan termal tesisi önce erkekler test etti" diye belirtmek yerine " Yozgat da kadınlara özel termal tesis hizmete girdi, Yozgat'lı hanımlara müjde " vs vs bu cümle minvalinde bir cümle olabilir miydi?

Bunu belirtmek istedim, çünkü günümüzde haber kaynaklarında bu kelime oyunları, algı yönlendirme durumları çok yapılıypr.

Bölüm kuralları uyarınca haberin alındığı kaynakta kullanılan başlık neyse, forumda da o yazılır. Başlığı açan kişi haber başlığına veya metnine müdahale edemez, bunları değiştiremez, yorum yapamaz.

En son öyleydi yani, değiştiyse Chess Chess bilgi verebilir misin? :)

Bölüm kuralları uyarınca haberin alındığı kaynakta kullanılan başlık neyse, forumda da o yazılır. Başlığı açan kişi haber başlığına veya metnine müdahale edemez, bunları değiştiremez, yorum yapamaz.

En son öyleydi yani, değiştiyse Chess Chess bilgi verebilir misin? :)

Bölüm kurallarını bilmiyordum, teşekkürler En Büyük KK

Verdigim bir kaynak var
Ve haber başlığı , icerigi ne ise değiştirmeden paylaşımda bulunuyoruz =)

Benim olusturmus oldugum bir paylaşım değil..

Bu deneme sürüşü :)) yapılmalıydı.

Bunu böyle kameralı ... çoşkulu yapmaları da bir çeşit reklam .

Sürüşün keyfini çıkarmışlar ...

X