Kadının kendine güveni yeterli mi ?

yenibirsayfa

Guru
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2007
183
0
47
Kızlar merhaba,

Bir kadın bir erkeği sevdi evlendi.Evliliklerinde herşey yolunda.Ama sonradan eşinin çevresindeki insanlardan erkeğinizi kıskanmaya başladınız.Çünkü eşiniz çok sosyal ve yardımsever biri.Arkadaşlıklar onun için değerli.Bir arkadaşınız size dedi ki,kadın eğer kendine güvenmiyorsa tedirgin olur,kıskanır,ortada birşey yokken evham yapar.Bu fikre ne kadar katılıyorsunuz.Kıskanmak bana göre sadece güven sorunu değil bir içgüdü.Kendime çok güveniyorum ama bu kadınlık duyguları çok karışık niye bu kadar kendimizi yoruyoruz ip üstünde yürüyoruz anlamıyorum,bazen kendime de söz geçiremiyorum.Kendime güveniyorsam eşimi her şartta ona göz koyacak insanlardan korurum ve eşim en azından içinden olsa bile karşı tarafa birşeyler hissetmez diyemiyorum.Eşim ve ben birbirimize deli gibi aşığız ama o insanlara çok değer veriyor ve onun arkadaşlığını kötü anlayacak insanlar beni tedirgin ediyor.Kendime güvenirim gerisi boş diyebilir miyim ki kafamçokkarıştı.

Benim sizlerden beklediğim bu evham konusunu nasıl bastırrabilir kadınlar.

walla kendine guvenle ne kadar alakası var bilemiyorum ama bu hisse eğer kadınların hisleri kuvvetlidir sen ne kadar guvensende karşında mutlaka gölge edecek otlar çıkar eşin bunun farkında olur yada olmaz, ama ben kendime guveniyorum deyip şap gibi ortada kalmakda var birde guvensemde guvenmesemde ortaya çıkacak durumla başa çıkarım demek var, eşine her fırsatta şaka yollu sana guveniyorum ama bak falan gibi eğer çevrende iletişimde olduğun gölge kadınlarda varsa onlarada sağlamlığın temelini belli etmen lazım ki cesaret yitirsinler ama bunları her durumda her şartta herkese yapma tabi yoksa paronaya olursun sadece gerektiğinde aileni koruyan kadın olduğunu göster yeter...aklı olan zaten böyle bişi düşünmez
-bu arada allah dirlik düzenden etmesin sizi hep böyle mutlu kalın-

sağol canım yorumun için.her zaman gözüm açık dolaşıyorum.yeri gelirse eğer yapmam gerekirse o pis kadınlara da hissettirim tavrımı.

ettir tabiki, kocaya sahip çıkmak hatadan korumak suçmu? bu ayıp değildir eğer çevrende böyle kadınlar varsa allah sizi sakınsın kendi başlarını yesinler

ettir tabiki, kocaya sahip çıkmak hatadan korumak suçmu? bu ayıp değildir eğer çevrende böyle kadınlar varsa allah sizi sakınsın kendi başlarını yesinler

Şimdilik yok gibi ama görecez bakalım.Bizi herkes bilir sevgimizi umarım benle uğraşmak gibi bir hataya düşen olmaz.Kötü Kazen

Hımm çok ilginç bir konu.. Ben de çok kıskancım.. Hatta annesinden kızkardeşinden bile...

Evliliğimin ilk aylarında ona hayatı zehir ederdim normal kız arkadaşlarına bile tahammülüm yoktu.. Ama bu sene olgunlaştım kendime güvenim yerine geldi. Hatta buradaki bazı konuşmaları örnek gösterdim nette eşini aldatma vs...

"Eğer sen böyle bir iş yaparsan kapı orada gidersin,senden ayrılmaktan hiç korkmuyorum,çünkü böyle bir adama üzülmem ben! Asıl sen yanmalısın beni kaybettiğine,çünkü benim gibisini bulamazsın" dedim. Ama sakince kızmadan,bağırmadan anlattım bunları.

O da "aşkım ben sensiz hiç bir şeyim! Sen benim herşeyimsin" diyerek ağlamaklı oldu.. Ama cidden böyle düşünüyorum. Ondan eksiğim yok,fazlam var! Onsuz çok rahat hayatıma devam edebilirim. Ama o bensiz hiç bir b.. yapamaz!!!

naniknanik naniknanik naniknanik

Walla arkadaşlar...ben henüz 10 aylık evli bir kadın olarak yarama parmak bastığınızı söylemeden edemiyicem. Ben bide öyle belli etmeden de duramıyorum.Kimisi kıskanır belli etmez.Bende yok öyle bişey.Kıskançlık krizlerim bi tuttumu kalp çarpıntılarım yükseliyo falan acaba bende bi anormallikmi war? Bi de Kimi insanı kıskanıyoruz kimisini kıskanmıyoruz. Bencede kesinlikle güdülerle alakalı bişey.Ben kimi kıskandıysam ve sorun yaptıysam mutlaka o kişinin sonradan bi açığı çıktı arkadaşlar. Hislerinize güvenin derim ben.

şimdilerde aynen bunları düşünüyorum.. geçmişte çok hatam oldu yanarım zamanında böyle düşünmediğime.

Kızlar yanlız dogduk yanlız ölücez önce anne babalarımızı bırakıp yuva kurduk sonra çocuk yaptık onlarıda büyütüp özgür bırakıcaz ve bu serüven böyle devam edicek . kadın olarak aynaya baktıgımda kendimizi begenmezsek hep ezik oluruz bedenimizi ve ruhumuzu sevmeliyiz kendimize saygı duymalıyız.özgüveni ve egosu olmayan kadını önce eşi sonra çocukları ve sonra çevresi ezer.kıskançlık dozunda az şekerli olursa kıymetli olur. Ama ben kıskanmam niye korkum yok .zira hayatımdan birileri çıkabilir ölüm var kaybedebiliriz ben tek başıma yola devam ederim herşeyi tek başıma hallederim güçlüyüm korkusuzum maddi manevi herşeyin üstesinden gelirim.YETERKİ ALLAH SAGLIK VERSİN CÜMLESİNE BANADA.bu böyle olunca erkek sizi severde sayarda ve o tek başına bunları yapamayacagı için seni gözünün nuru gibi kollar. benim hayat felsefem bu kıskanmam kıskanılmakta istemem özgürlüğümden kısıtlama yapmam onuda kısıtlamam böyle oluncada harika bir evlilik olup yıllarca devam ediyor ALLAH BOZMASIN İNŞ.kendinizi sevin saygı gösterin.

walla benımki kıskançlığımı biliyo tahsin bey gibi tık tıkı tutar adamın...kendine guven erkeğine guven ama gözün açık olsundan yanayım

Eşler hadlerini ve hududlarını bilmezlerse...ve karşıdaki kadına da bildirmezlerse... o zaman durum vahim...
Çünkü eşinizin tutumu ve davranışları karşı taraftaki insana farklı yansıyabilir...yanlış anlaşılabilir... Maalesef (istisnaları katmıyorum) erkeklerin bu dostça tutumlarını dilediği gibi anlayan bir kadın olduğunda,, sonuç her zaman aynı olur... Hiç bir erkek kadına dur demez.... :1ninca:

Evliligimin ilk yillarinda bende cok kiskanirdim, ama simdi degistim, yani kiskansamda hic belli etmem. Ne bilim aldatan erkek öyle yada böyle aldatir, aldatmayan ise zaten aldatmaz. Bu insanin yapisina bagli diyorum. Eger beni aldatmis olsada - büyük konusmak gibi olmasin - kolay kolay affedemem. Cok sükür Allaha, kendi ayaklari üzerinde durabilen bir insanim. Allahim öyle günler ne yasatsin ne de göstersin, zor bir sinav.

ya allah göstermesin böyle bi durumda en kötüsüde aptal yerine konmak, eşinin kabahatlıde olsa alttan almaması ve dahada üstüne gitmesi, yoksa tabiki hayatta ayrılık ve ölüm var ama olaylar cereyan ederken yaşadığın gerginlik asap bozukluğu hissettirmiyo anca içinde soğuyo olay ondan sonra devam ediyorsun
allah kimsenin mutluluğunu sadakatini yuvasını bozmasın...

Hımm çok ilginç bir konu.. Ben de çok kıskancım.. Hatta annesinden kızkardeşinden bile...

Evliliğimin ilk aylarında ona hayatı zehir ederdim normal kız arkadaşlarına bile tahammülüm yoktu.. Ama bu sene olgunlaştım kendime güvenim yerine geldi. Hatta buradaki bazı konuşmaları örnek gösterdim nette eşini aldatma vs...

"Eğer sen böyle bir iş yaparsan kapı orada gidersin,senden ayrılmaktan hiç korkmuyorum,çünkü böyle bir adama üzülmem ben! Asıl sen yanmalısın beni kaybettiğine,çünkü benim gibisini bulamazsın" dedim. Ama sakince kızmadan,bağırmadan anlattım bunları.

O da "aşkım ben sensiz hiç bir şeyim! Sen benim herşeyimsin" diyerek ağlamaklı oldu.. Ama cidden böyle düşünüyorum. Ondan eksiğim yok,fazlam var! Onsuz çok rahat hayatıma devam edebilirim. Ama o bensiz hiç bir b.. yapamaz!!!

valla bende kıskancım ama herşeyide kafama takmam yani, evli bir erkeğin bayan arkadaşlarına sınırlarını belirlemesinden yanayım yani bekar gibi davranamaz. kıskanırsamda belli edrim ve söylerim yapmamsı gereken ve beni rahatsız eden durumları anlatırım ona eğer suçluysada bunu bi şekilde düzeltmesini beklerim.
ama etrafta o kadar evli bu olmaz demeyen hem cinsler varki bekar aramıyolar yapışıyolar ne olduğu önemli değil bu yüzden ayağı denk almak lazım.
erkek nede olsa bu hiç belli olmuyo yanii..

hani erkeklerin bir sözü vardır yaa ben sana güveniyorum ama erkeklere güvenmiyorum diye bende onlara cevaben

sana güveniyorum aşkım ama kadınlara güvenmiyorum:)))))))))))))))))))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…