Kadın sığınma evinde kalan birileri deneyimlerini ayrıntılı paylaşabilir mi?

Kadın sığınma evinde kalan birileri deneyimlerini ayrıntılı paylaşabilir mi?

• evet

OY: 1 100,0%
  • hayır

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    1

eburcugunay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
5
0
34
Şiddet mağduru kadınlar ile ilgili bir yayın için araştırma yapmaktayım. Ad soyad herhangi bir bilgi istemiyorum. Kadın sığınma evinde kalmış biri ile kadın sığınma evi gerçekleri üzerine bu platformdan da olsa bir görüşme sağlamak istiyorum. kim olduğu hiç önemli değil. güvenliğinizin çok önemli olduğunu biliyorum. Şahsınıza ait herhangi bir bilgi ile ilgilenmiyorum. Sadece içeride olanlar ile ilgili olumlu - olumsuz görüşe ihtiyacım var. Yardımcı olur musunuz.

Neden size burada anlatsınlar ki?
İnternet çok hızlı yayılan bilgi yumağı.
Küçük bir ipucu ile kimliğine ulaşırlarsa kim koruyacak kadını?

İpucu vermelerini istemiyorum. Kendileri ile ilgili yaşadıkları olaylar ile ilgili herhangi bir şey öğrenmek istemiyroum.
Kadın sığınma evinde günlük hayat nasıldır? karşılaşılan olumlu ya da olumsuz durumlar neler oluyor? Kadınlar orada gerçekten güvende mi? Kadınların mağduriyeti üzerine hazırlanan bir televizyon yayınında kadınların deneyimlediği kadın sığınma evleri deneyimlerine vurgu yapmak , şartlarını iyileştirmek üzerine dikkatleri çekmek istiyoruz. Bu yüzden karşılaşılan olumsuz durumlar ile ilgili anlatımlara ihtiyacımız var.

İpucu vermelerini istemiyorum. Kendileri ile ilgili yaşadıkları olaylar ile ilgili herhangi bir şey öğrenmek istemiyroum.
Kadın sığınma evinde günlük hayat nasıldır? karşılaşılan olumlu ya da olumsuz durumlar neler oluyor? Kadınlar orada gerçekten güvende mi? Kadınların mağduriyeti üzerine hazırlanan bir televizyon yayınında kadınların deneyimlediği kadın sığınma evleri deneyimlerine vurgu yapmak , şartlarını iyileştirmek üzerine dikkatleri çekmek istiyoruz. Bu yüzden karşılaşılan olumsuz durumlar ile ilgili anlatımlara ihtiyacımız var.
Bence bu konuları işin uzmanları ile konuşuyorlardır merak etmeyin.
Kadın sığınma evleri devlete bağlı değil mi?
Siz de devlet memuru değil misiniz?
Oradaki şartları iyileştirme adına çalışma yapması gereken yine devlete bağlı kurumlar değil mi?
Eğer tüm bu soruların cevabı evet ise neden amirinizle görüşüp gerekli izinleri alıp yerinde görmüyorsunuz kişileri?

Ben devlet memuru değilim . Devlet kanalı ile bu görüşmeyi yaptığımda tüm şartların harika olduğunu , kadınların hiç bir eksiklerinin olmadığını , harika şartlarda konakladıklarını anlatıyorlar. Sizce ne kadar objektif bilgi verebilirler? Özel bir televizyonda bu konu da hassasiyeti arttıracak Türkiye de yaşayan mağdur kadınlarla ilgili gerçeklerin görmezden gelinmesine engel olacak bir televizyon dizisi hazırlanmakta. Bu dizi için gerçek yaşanmış OBJEKTİF bilgi almak istiyorum. Kişilerle ilgili herhangi bir bilgi istemiyorum dememe rağmen neden rahatsız oluyorsunuz bu sorudan ? Örneğin sabah kahvaltı da bunlar yeniyor , banyo sorunu yaşanmıyor , odalarda şu kadar kişi kalınıyor. Yaşanan en büyük sorun para , olumlu en iyi yanı güvenlik gibi kişilerden bağımsız yorumlar istedim .

X