kadın doğuma ilk kez gitcem yardım!!!

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar 2 yıllık evliyim artık çocuk düşündüğümüz için doğum dr gitmeyi düşünüyorum.kontrol için.nasıl bakıyorlar yada gidenlerin bilgisine ihtiyacım var.a.s.

arkadaşlar 2 yıllık evliyim artık çocuk düşündüğümüz için doğum dr gitmeyi düşünüyorum.kontrol için.nasıl bakıyorlar yada gidenlerin bilgisine ihtiyacım var.a.s.

canım öncelikle hayırlısı olsun inşallah.hiç korkmana ve endişelenmene gerek yok tatlım.vajinal muayene oluyor.yani kaba tabirle aşagıdan bakılıyor.ama gerek duymazsa karnından da bakabilir.hayırdır bebiş olmuyor mu ?

saol canım.yok bebek olmadığı için değilde düşündüğümüz için gitmek istiyorum yani bişey varsa boşa kürek çekmeden tedavisine bakılsın varsa diye.yani illa alttan bakılıyormu

korkmana gerek yok cnm ultrasonla muayene edıyor daha sonra gerek varsa alttan muayene edıyor ama emın ol fazla bisey hissetmezsin

teşekkür ederim arkadaşlar acyip korkuyorum dr gitmekten.nedense kadınlar doğum dr dan çok korkuyorlar ben özellikle peki dr gittiğimde çocuk düşündüğümü ve muayene olmak istiyorummu diycem.kusura bakmayın acemiyim

ilk basta uatnıyorsun sonra alıyorsun dr un çoknormal bır sey gıbı bademcıgıne bakar gıbı muyene etmesı senı rahatlatıyor. canın acımıyor korkma zaten senın caylak oldugunu anlıyorlar o koltuga oturmayı bılmıyorsun tarıf edıyorlar

genelde alttan muayene ediyorlar ama çokk dikkatli ol ultrason aletinin bir şekilde hijenik olasına dikkat et (genelde przrvtif takıyolar) ben ilk gittiğimde bilmiyordum bu ayrıntıyı ve hijjeni saglamadıkları için ilk kez mantar oldum...

X