Kadin dogum kontrol sonuca gore bu ay ?

Giresuncikamiyursun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2022
328
73
Merhaba kızlar bi kaç gün önce rutin kontrole gittim acaba bu ay sağ tarafta ki yumurtami büyüyor anlayamadim bugün keskin bi ağrı girdi acaba çatlama agrisimi ya

Eklentiler

• 20230113_004024.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 61
8mm yeni büyümeye başlamış. Düzenli olarak ilerlerse 18-20de çatlaması lazım. şimdilik birşey yok yani birkaç gün daha geçmesi lazm.

Kizlar benimde aletimin 12. Günü alttan muayeneyle bakıldı 8 mm büyümüştü yumurtalıklarım doktor da raporuma normal dedi acaba diğer günlerde büyümeye devam ediyormudur yada bu süreç kac gün daha sürüyor büyüme süreci bizde çocuk düşünüyoruz ama nasip olmadı henüz, adet takvimine göre aletimin 14 günü yüksek doğurganlık gösteriyor ama yeterli mm ye ulaşmamış oluyor sanirim ultrason sonucuna bakarak olursak,yada 8 mm ile hamile kalınabiliyormu cevaplarsanız çok sevinirim

20mm civarı olunca çatlama oluyor. 8mm çatlama için küçük diye biliyorum. Doktorunuz yumurta takibi yapmadı mı? Benim 11mm iken hsg çekildi dün yumurta takibi için gittim 20mm idi. 1-2 güne çatlar dedi. 8mm küçük yani çatlama için

Yok canım henüz tedavi sürecine alınmadım 7 aylık evliyiz 1 sene bekleyin diyolar, peki senin adetin kaçıncı günü 11 di ve sonra kacici günü 20ye ulaştı insallah hayırlı haber alırsın

Yok canım henüz tedavi sürecine alınmadım 7 aylık evliyiz 1 sene bekleyin diyolar, peki senin adetin kaçıncı günü 11 di ve sonra kacici günü 20ye ulaştı insallah hayırlı haber alırsın
Herhangi bir tedaviye ihtiyaç yok aslında yumurta takibi dediğinizde doktorunuz size gün veriyor ve o günlerde yumurtanın ne kadar büyüdüğüne, kendi kendine çatlayıp çatlamadığına bakıyor. Bir çeşit ovülasyon testi gibi düşünebilirsiniz. Ya da evde ovülasyon testi yapabilirsiniz. Geçen hafta pazartesi 11mmidi yumurtam dün yani tam 1 hafta sonra 20mm olmuştu

Öylemi bir dahaki ay gidip dediğini yapayım çok teşekkür ederim,peki bilgin varsa eğer bu çatlama 1 hafta sonra mı oluyor herkeste, en azından bu ay bu bilgiyle yola çıkıp denerim

Öylemi bir dahaki ay gidip dediğini yapayım çok teşekkür ederim,peki bilgin varsa eğer bu çatlama 1 hafta sonra mı oluyor herkeste, en azından bu ay bu bilgiyle yola çıkıp denerim
Yani kişiden kişiye göre değişiyor ama genel olarak 28 günde adet görüyorsanız 14.günde yumurtlama oluyor. 30gün ise 16.günde. Yani kişiden kişiye değişiyor. Bazen daha erken de yumurtlama olabiliyor. En iyisi ovülasyon testi ya da yumurta takibi yaptırmak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…