Kaç yaşında Gebe kalma sıkıntıları ile karşılaştınız ?

Mathilda66

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2022
157
33
Merhaba hanımlar yardıma ve psikolojik desteğe ihtiyacım var ...gebe kalma sıkıntılarını kaç yaşındayken yaşadınız kaç yaşında evlendiniz ve nezamn bebek düşündünüz ? Ben 4 yıllık evliyim son 7 aydır düşünüp uğraş verdim ama psikolojim bozuldu vicdan yapıyorum çünkü 4 yıl evlilik zamanı tanıdım eşimle kendime acaba hata mı yaptım dedim krndim 31 elim 33 yaşında bilmiyorum bu psikoloji den nasıl çıkacağım lütfen hikayeniz varsa paylaşınm

5 yıllık evliyim 30 bitiyor benimde. İlk 2 yıl çocuk istemedim sonra ani bir karar ile olsun dedik ilk ay oldu Tabi ben hazır değilmişim ağlaya ağlaya nasıl olacak hazır değilim diye düşünmeye başladım testim pozitfi çıkınca doktora gittim kimyasal dedi direk. Sonra tekrar erteledim bu yılbaşına kadar sonra dedik artık olsun bebeğimiz yeteri kadar gezdik tozduk evliliğin tadını çıkardık. Şimdi olmuyor ve ben olmayacak diye çok korkuyorum. Çevremdeki insanlar 2. Yi 3. Yü doğurdu. Böyle görünce diyorum sorun ne acaba. Hormon testi yaptırdım doktor sorun yok 1 yıl dene dedi. Vajinal ve karın ultrasonu baktırdım sorun yok dendi. Artık bu ay hsg düşünmeye başladım randevu yok. Diğer aya kaldım yine Zaman geçtikçe yaş korkusu daha çok sarıyor insanı. Kimyasal gebelik yaşadığımda ilk aydan gebe kaldığım için istediğim zaman yaparım diye korunup durdum

24 yaşındayım 20 yaşında evlendim yani 4 senelik evliyim ilk sene önce evliliğe adapte olmak için düşünmedim bu sürecte çok korunmadım olmazssa korkusundan dolayı ki öyle de oldu 2. seneden sonra doktora gitmeye başladık tabi bu süreçte çok zorlandım eşimi ikna etmek için olur kafasındaydı ama ben uzun süreceğini anldim testler yapdık esim de 1. derecede hafif varikosel ve morfoloji 1 di benim hormonlarım dengesizdi 3 çatlatma iğnesi denedik olumsuz sonuç alınca bitkisel macuna başladim 3 ay kullanim sonucu hamile kaldim sevincini bile yaşyamadan 7 haftalikken kaybettim tekrar başladim yine 3 ay sonunda hamile kaldım çok şükür bu yolda çok yıpraniyor insan çok iyi anliyorum sizi ağlamaklı günlerim uykusuz gecelerim oldu.

Bende 25 yaşındayım, 15 aydir evliyiz ilk gunden beri korunmadik olmadi bebisimiz, suan da sanirim adet olucam hsg icin randevu alacagim tam.sökülebilirsem

30 dan beri düşünüyorum 32 yaşındayım
eşimin sperm değerlerinde sıkıntı var
malesef olmuyor

27 yaşındayım 4 senelik evliyim 3 sene çocuk istemedim 1 senedir istiyoruz olmuyordu eşimde de bende de sorun yokken hemde doktor doktor gezdik hep aynı cevabı aldık 2 sene olmaması normal uzun süreli korunmuşsunuz dendi her belirtimi hamilelik sanıp sonucu negatif olunca hep yıkıldım, hep ağladım ama bir yandan da Allaha dua ediyordum artık pes etmiştik akışına bıraktım her şeyi, rabbim bilir zamanını dedim ve bir baktım ki bu ay hamile olduğumu öğrendim çok şükür rabbime

Allah sabırın selametini verirmiş çok sevindim anne adaylarına olanlara çok teşekkür ederim Allah olmayanlara tez zamanda nasip eder o duyguyu yaşatır inşallah..okadar zor bir süreçti uzaktan dinlerdim eskiden hiç bu kadar insanoğluna ağlatan yıpratan bişeymiş gibi gelmezdi insan kendi başına gelince anlıyor herşeyi meğer ne zormuş gerçekten

Bende 30 yaşına giricem 2 yıllık evliyim hiç korunmadık hiç düşük bile olmadı halbuki doktorlar sıkıntı yok dedi testlerimize rahim filminide çekildim geçen ay beklemedeyiz bakalım sabır gerekiyor demekki

bizim 6 bitti 7. yılımızdayız 5,5 ta çocuk düşündük ve başladık artık denemelere ben 34 yaşındayım eşim 42 yeni nasip oldu kısmet işi bence bu hormonlarınıza baktırın bir sorun yoksa strese girmemeye çalışın

benim sorunum doğuştandı. 24te evlendim 26da istemeye başladım eşimi anca ikna ettim şimdi 28e girdim hala olmadı. eşim 35 yasında. ama onda sorun yok tahlilleri temiz.. biz ne kadar moral versekte herkesin bi kaderi var ve o gün geleden inanın ne yaparsak boş. benden seneler sonra evlenen ufacık cocuklar dogurdu ben hala boş boş ağlıyorum olmayınca olmuyo ama doktorların imkansız illa tüp bebek denen kuzenim bi anda gebe kaldı ve sağlıkla dogurdu. gerçekten ne kadar kafayı taksakta ugrassakta boş. gerçekten zamanı var sanırım... o arada da kendimizi yıprattıgımızla kalıyoruz

26 yaşında evlendim eşimle aynı yastayız şuan 38 yaşındayım 4 yıl boyunca doktorlar tarafından oyalandık hep yumurtalık zayıf diye ilaç verip gonderiyorlardi bir sürü doktor değiştirdik enson gittiğimiz doktor eşimden sperm testi istemeyi akıl etti bende miyom ve troid dışında sıkıntı çıkmadı eşimde varikosel ve ileri hız düşüklüğü ve sperm yetmezliği çıktı 2 asilamadan sonra tup bebeğe yönlendirdi 6.denemeden sonra oğluma hamile kaldım 30 yaşında oğlum şuan 8 yaşında ve onun ısmarlarına dayanamadık şubat ayında tekrardan tüp bebek tedavisine başladım 19 yumurta toplandı 5 tanesi dollendi ve 11 nisanda transfer yapıldı önce boş gebelik dediler kürtaj olacaktım 8.haftada kalp atışını duyduk şuan 23 haftalik bir kız çocuğuna gebeyim bence sizde vakit kaybetmeden tüp bebeğe baş vurun eğer çok istiyorsanız vakit kaybetmeyin

Arkadaşlar çok mutluyum yaa bugün muayene oldum herşeye bakıldı yumurta rezervi yumurtalar çok iyi olduğunu tahmin çok iyi olduğunu hiç bir kist oluşum vs olmadığını söyledi doktor en çok enfeksiyon sıkıntısı çekerdim o bile kalmamış tertemiz dedi doktor anlamış ki yüz ifadem endişemden bana senin çocuğun olur merak etme dedi :) Allahını çok şükür 6 ay daha dene dedi bakalım başka problem çıkmazsa inşallah hamile kalabilirim

çook sevindim İnşAllah.
Ne zamandır deniyordunuz eşiniz muayne oldumu

çook sevindim İnşAllah.
Ne zamandır deniyordunuz eşiniz muayne oldumu
Evet oldu onun normal çıktı tek sorun benim geçmek bilmeyen enfeksiyonumdu onunlada sanırım doğal yolla kurtuldum ...7 ay oldu denemeye başlayalı ama arada kaçırdım bu yaz süreci sürekli hareketli ve yoğun geçti uygun zaman olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…