kablosuz modemimi kuramıyorum..

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.424
10
merhaba hanımlar..
INCA IM-204 marka adsl aldım.masaüstü bılgısayarıma kurup,içerden laptop ıle bağlanmak ıstıyorum fakat modemı kuramadım bıturlü.
ıncanın sayfasına girip oradan ayarlara girdim kitapcıktakı bılgıler gırıyorum " vpı/vcı zaten var" dıye bır uyarı yazısı cıkıyor anlamadım bıturlu bıri neyapmam gerektiğini anlayabıleceğim birsekılde anlatabılır mii??

canım öncelikle modeminin tüm ışıkları yanıyor mu? (wirelless ışığı dahil)
laptobunu açtığında kablosuz ağların içinde muhakkak modemini de görecektir (ekstra modem kurmana gerek yok)
büyük bir ihtimal ağın adı modeminin marka ve modeli olur

daha sonra modemine şifre koymak gerekli ki ağına başkaları girmesin
sonra explorer adres cubuguna 10.0.0.2 yazıp enterla
kullanıcı adına "admin" şifreye "epicrouter" yaz ve giriş yap
kablosuz menüden wpa şifrelemeyi seç ve kendi belirlediğin bir şifre ver tamam de
ınca modem kullanmadıgım için menulerın ısımlerını tam bilemiyeceğim
takıldıgın bı yer olursa sorarsın yine
kolay gelsinyerimseniben

ışıkların tümü yanıyor evet..
ben henüz laptop ile denemedim bğlanmayı ama masaüsütnden bağlanamıyorum.bağlanmam gerekmez mi?
ekstra bir modem derken neyı kastettın anlamadım.
ben bılgısayara kurarken modemi hanı bir bölüm var doldurmamız gereken orada vcı ve vpı numarası ıstıyor. 8 ve 35 dıye orneklemiş kıtapta gırıyorum zaten vcı-vpı ay var doye bır uyarı yazısı cıkıyor.bıtırlu anlamadım olmuyorr

bende inca nın kablolusu var adres çubuğuna 192.168.1.1 giriyorum kullanıcı adı ve şifre olarakda admin admin içerde dediğin gibi zaten vpı/vcı oluyor değer olarak yanlızca ttnet kullanıcı adı ve şifremi kaydetmem yeterli oldu bende

Modemin yanında çıkan kurulum CD'sini masaüstü bilgisayarına tak çalıştır.Açılan pencereden Türkiye annex A VPI 8 VCI 35 PPPoE LLC yi seç , altada kullanıcı adını ve şifreni gir ve save config e bas. Bu ayarlar internete bağlanman için gerekli. Kablosuz ağ ayarları için coyness'in yazdıklarını http://www.kadinlarkulubu.com/sorul...ablosuz-modemimi-kuramiyorum.html#post4496283 yapman yeterli.

modemin usb ise bu şekilde yapman gerekli tabikide
ethernet girişli modemlerde cd kurulumu gerekmez tak-çalıştır mantıgı vardır

X