Kabızlık için activia, yovita yoğurt yiyenler!!!!

ebuka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
316
5
Kızlar ben doktoruma sormadım ama bir arkadaşım 6 aylık hamile, dün onunla konuşurken İstanbula geldikten sonra düzenli activia yoğurt yiyemediğimi, bu yüzden de yeniden kabızlık çektiğimi söylediğimde bana çok kızdı.
O da yemek isteyip sormuş doktoruna. Doktoru bu yoğurtların normal yoğurt olmadığını, içindeki bir maddenin de bebeğe zarar verdiğini söylemiş. Sadece bilgi vereyim dedim. İsterseniz doktorunuza danışın. Ama benim gibi sormadan yiyenler ve de yiyin die arkadaşlarına da söyleyenler yemesinler. Ben de iyi gelio diye herkese yiyin diyodum benneyaptımki
Herkesten özür dilerim benneyaptımki a.s.

sımdıye kadar hıc yemedım ama doktorum her yedıgın naturel olsun demıstı

kabızlık sorunu cok yasıyorum ama allahtan taze kayısı cıktı rahatladım
hergun 3-4 tane yıyorum sorun olmuyor

Kızlar ben doktoruma sormadım ama bir arkadaşım 6 aylık hamile, dün onunla konuşurken İstanbula geldikten sonra düzenli activia yoğurt yiyemediğimi, bu yüzden de yeniden kabızlık çektiğimi söylediğimde bana çok kızdı.
O da yemek isteyip sormuş doktoruna. Doktoru bu yoğurtların normal yoğurt olmadığını, içindeki bir maddenin de bebeğe zarar verdiğini söylemiş. Sadece bilgi vereyim dedim. İsterseniz doktorunuza danışın. Ama benim gibi sormadan yiyenler ve de yiyin die arkadaşlarına da söyleyenler yemesinler. Ben de iyi gelio diye herkese yiyin diyodum benneyaptımki
Herkesten özür dilerim benneyaptımki a.s.

canım merhaba.bende eylül annelerindenim.gezerken yazını okudum.öncelikle sorunsuz bi hamilelik ve hayırlı doğumlar dilerim.
bende folik asiti bırakıp kan ve vitamin ilaçlarına başladığımda kabızlık sorunu yaşamıştım.hatta çok aferdersiniz 4 gün tuvalete girememiştim.dr.um tabiki ilk önce lifli gıdalar yememi ve bol su içmemi önerdi.eğer devam ederse activia yoğurtlardan yiyebileceğimi söyledi.hatta ben yinede activianın sitesine girip inceledim.orada hamilelerin yiyebileceği yazıyordu.ama tabiki siz dr.nuz ne söylerse onu yapın.çünkü her dr.un söyledikler ve yaptıkları farklı olabiliyor.

canım merhaba.bende eylül annelerindenim.gezerken yazını okudum.öncelikle sorunsuz bi hamilelik ve hayırlı doğumlar dilerim.
bende folik asiti bırakıp kan ve vitamin ilaçlarına başladığımda kabızlık sorunu yaşamıştım.hatta çok aferdersiniz 4 gün tuvalete girememiştim.dr.um tabiki ilk önce lifli gıdalar yememi ve bol su içmemi önerdi.eğer devam ederse activia yoğurtlardan yiyebileceğimi söyledi.hatta ben yinede activianın sitesine girip inceledim.orada hamilelerin yiyebileceği yazıyordu.ama tabiki siz dr.nuz ne söylerse onu yapın.çünkü her dr.un söyledikler ve yaptıkları farklı olabiliyor.

Çok çok teşekkür ederim ya. Duyduğumda nasıl üzülmüştüm anlatamam. Bu doktorların işine de akıl sır ermiyorfisfisfis. Benim başka çarem kalmamıştı. Herşeyi denemiştim, doktorun verdiği ilaç dahil.
4-5 gün değil, 1 haftayı geçiyordu. Ben de siteye bakıp karar vermiştim ama o arkadaşımın doktorunun söylediklerini duyunca panikledim biraz. Demek her doktor farklı düşünüyo. Bu da bi ilginç yani. En azından rahatladım. Tekrar sağol.a.s.

hiç yemedim allaha şükür ki hiç kabızlık sorunu da yaşamadım

ben yovita yiyordum 8 kutu bitirdim walli iyi gelmişti
dr a sormuştum almadan olur yiyebiirsin demişti
ama şimdi içime kurt düştü yaaa...

bende bi süre yedim iyi geldi. ama söylendiği gibi 2 hafta sonra başlıyor etkisi. ve epey bi iyi geliyor. ama bırakınca gene aynı. belki 2 ay falan devam edilirse bağırsaklarda alışır ve düzenlenir. malüm kış ayında kabızlık biraz normal galiba birde meyilli olunca. havalar ısınınca gevşemede oluyor. bu aylarda bu tarz zararsız maddelerle kabızlıkla mücadele edebiliriz. sonrası allah kerim...

Ebukacım doktor görüşleri ve tavsiyeleri arasında fark olabiliyo, benim doktorum hamileyken ara öğünlerde yememi tavsiye etmişti, ben yemedim gerçi hiç kabızlık için kuru kayısı iyi geldi bana..

Benimde kabızlık sorunum var:KK14:Yeni konu açamak istemedim.Bende activia yoğurt yemek istiyorum sanırım bu soruna çare oluyormuş.Fakat ben meyveli yoğurt yiyemiyorum.Bu yoğurdun sadesini almam lazım ama sade yoğurduda yanlızca yemeklerin yanında tüketebilirim. Activia yoğurdu yemeklerin yanında tüketsem yinede faydasını görürmüyüm acaba?:26:

ben ocak annesi olcam ama kazbızlık başlıkğını görünce daynamdmm size tavsiyemm günde mutlakaa 1 2 tane yeşil elma 1 2 tane mandalina birde en önemlisii FISTIK GERÇEKTEN ÇOK GÜSEL BAGIRSAK ÇALŞTIRIYOOO SABAH VE AKŞAM 5 6 TANE YEYİNN BENDE SÜPER ÖTESİ İŞE YARADIII

X