Kabak lamba yapılışı

filizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2007
4.706
17
41
Ben bunu çok beğendim ve bir yerlerden acilen kabak bulmam lazım....Hasta oldum...
71_1.jpg

KABAK LAMBA YAPILIŞI MALZEMELER
Kurumuş halde Su kabağı,kağıt zımpara,maket bıçağı,Ahşap veya metal Lamba standı,Hafif bir el matkabı,
kalından inceye değişik matkap uçları,
yeteri kadar plastik veye cam boncuklar,japon yapıştırıcı.

Sukağının dışı yıkanır,üstündeki ince kabuk maket bıçağıyla temizlenir.
Bir marangozda sukabağının altı açtırılır.İçi kaşık ve tel fırça ile temizlenir.
Resimde ,temizlenmiş ve altı açılmış bir sukabağını ve Lamba standını görmektesiniz.

71_2.jpg

Kullanılacak malzeme ve aletleri görmektesiniz.
71_3.jpg

Lambanıza yapmayı düşündüğünüz deseni serbest elle veya herhangi bir kopye yöntemiyle çiziniz.
71_4.jpg

Kullanmayı düşündüğünüz boncuk çapına göre matkaba uç takınız ve çiziminizdeki çizgiyi takip ederek delikler deliniz.
71_5.jpg

Boncuksuz yapacağınız çizgileri de daha ince uçlarla çizgiyi takip ederek deliniz.
71_6.jpg

Deldiğiniz deliklere boncukları yerleştiriniz ve japon tutkalı ile sabitleyiniz
Delme ve boncuk işi biten kabağınıza ,püskürtme vernik atarak veya gomalak cila yaparak, kurumaya bırakınız.
Kuruyan kabağınızı Lamba standının üzerine yerleştiriniz.Fişe takıp seyrediniz.Kolay gelsin.

VEEEEEE İŞTE O AN!!!
71_7.jpg

KAYNAK:www.sukabagi .com

çok harikaa yaaaa ... bende okula giderken yapmıştım süs kabağının üzerine aynayı küçük parçalar halinde kırıp üzerine yapıştırmıştım aralıklı olarak sonrada beyaz açlıyla üzerini sıvadım tabi aralara beyaz alçı doldu kalan yerlerini silmiştim çok güzel olmuştu hala duruyorsa bende koyarım resmini herkes çok beğenmiştii...

buda çok güzel duruyor ya çok beğendim....

Tamam resmini bekliyorum canim koy lütfen.acaba bu kabaklari nereden bulabiliriz ya bilen var mi?

Yaaa ben nası gitcem Beypazarına yaff off Ankara'da gören yokmu?Yinede saol arkadaşım..

X