Jumbo mu WMF mi? Korkmaz mı Berghorff mu?

baklava yiyen kedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
102
139
Arkadaşlar merhaba,

Aklımda deli sorular var:rolleyes:. Sizden yardım rica ediyorum :)

Çeyizime Hisar bahama model 89 parça çkb takımı almıştım. Şimdi çok emin olmamakla beraber ikinci bir takım alacağım ama hangisini alacağıma bir türlü karar veremiyorum.

WMF 89 parça Denver setini mi almalıyım? ( Aşağıya remini yüklemeye çalışacağım) ( bu şekilde Hisar Bahamayı misar takımı yapıp, günlüğe oldukça sağlam cromargan kaplı bir setim olmuş olur) ya da Jumbo dan 84 parça bir set mi alsam ?( bu ihtimalde Jumbo misafir takımı olacak Hisar ise günlüğe kalacak) Jumbo'nun 84 parça çbk takımı fiyatları Wmf Denver ile aynı gibi o nedenle spesifik bir modelden bahsetmedim. Markaları karşılaştımak niyetim

ikinci kararsızlık konusu ise Bıçak Takımı;

Berghoff Hollow biçak setini mi alsam yoksa Korkmaz pro chef mi alsam?
Daha önce Berghoff kullanmadım ama iyi diye biliyorum. Kormaz hakkında da kötü sey duymadım.
Hangisinin çeliği daha iyidir?

Yardımınız için teşekkürler :):KK50:

Eklentiler

• berghoff hollow.jpg
    berghoff hollow.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 485
  • korkmaz.jpg
    korkmaz.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 451
  • denver.jpg
    denver.jpg
    28,9 KB · Görüntüleme: 492
Araştırmalarıma göre Alman çeliğinden çoğu kullanan memnun ki wmf de iyi bir markadır. Jumboyu Karaca almış ve ondan sonra epey şikayet oluşmuş Hakkı'nda o yüzden ben senin yerinde olsam wmf seti alırdım. Korkmaz Hakkı'nda çok yorum yapamayacağım ama yine de Aynı mantıkla bıçak takımını da berghoff öneririm Korkmaz yerine. Ben de yine Alman olan zwilling marka aldım bıçak ve tencere takımımı.

Merhaba:) zor bi kiyaslama gercekten:) bende jumbonun satilmasina ragmen urun kalitesinin degismedigini biliyorum ama hizmet kalitesini bilemem.. wmfnin tarzi bana cok hitap etmiyor ama şeklen begendiyseniz wmfyi deneyin derim. Celik bicakta butceniz nekadar? Korkmaz ve berghofftan farkli olarak wmfnin bicaklarindan cok memnunum ben ama set olanlarin fiyati biraz yuksek.

Jumbo çok beğeniyorum ama benim ayırdığım bütce için en fazla 84 parça alabiliyorum :KK43: sırıf bu yüzden wmf 89 parça olduğu için henüz almamıç olsam da ama sanırım çatal bıçak takımı olarak wmf alacağım günlük olarak artık tepe tepe kullanırım :)

Bıçak konusunda çok büyük bir bütçe ayırmıyorum max 250-300 lira arası düşünüyorum. refikanın bıçağını da aldığım için fiyat olarak daha yukarı çıkmam sanırım:/

Jumbo çok beğeniyorum ama benim ayırdığım bütce için en fazla 84 parça alabiliyorum :KK43: sırıf bu yüzden wmf 89 parça olduğu için henüz almamıç olsam da ama sanırım çatal bıçak takımı olarak wmf alacağım günlük olarak artık tepe tepe kullanırım :)

Bıçak konusunda çok büyük bir bütçe ayırmıyorum max 250-300 lira arası düşünüyorum. refikanın bıçağını da aldığım için fiyat olarak daha yukarı çıkmam sanırım:/
Buarada ben tupperware in bicaksetinden de memnunum

Buarada ben tupperware in bicaksetinden de memnunum
ya işte aceba set yerine tekli tekli mi alsam diye düşündüm sen öyle diyince:KK64: mıknatıslı bıçak şeritlerine mi yapıştırsam mutfakta ? hem ev filan da belli değil belki mutfağım küçük olacak? ay bilemedim :) ÇBK takımını da almadım henüz gereksiz pahalı mı olacak ondan da emin değilim? belki aryıldız vogue alırım bilemedim :kahve:

ya işte aceba set yerine tekli tekli mi alsam diye düşündüm sen öyle diyince:KK64: mıknatıslı bıçak şeritlerine mi yapıştırsam mutfakta ? hem ev filan da belli değil belki mutfağım küçük olacak? ay bilemedim :) ÇBK takımını da almadım henüz gereksiz pahalı mı olacak ondan da emin değilim? belki aryıldız vogue alırım bilemedim :kahve:
Cnm bence tek al yada standsiz set al, boyle bicakti yok servis setiydi cok kalabalik yarattigini dusunuyorum mutfakta..
Stand mikseri, kettle, surahi minik yagdanlik ve tuzluk yeter yani. He tabi yayla gibi mutfak bulursak o baska:) miknatisli seritte cok pratik diyorlar:)
Ckb bence onemli ya ben iyisini alirdim, seviyorum yani şik olsun.. aryildiz vogue a baktim cok şik. Buarada dik duran bicaklar varya gecen seneden beri moda, onlari hic onermiyorum

X