Aile Planlaması Jinekolog arkadaşlar ve doğum kontrol hapı kullanan arkadaşlar bir bakın lutfen..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Zadegan

Yeteeer,,, demek yetmez ki bazen...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
1.766
1.527
29
2 yasinda kızım var. Bu ay itibariyle doğum kontrol hapı ile korunmaya karar verdim (başka yöntemler ile korunuyorduk). Ve ömrü hayatımda ilk kez doğum kontrol hapı kullandım..

Her ay ayin 7 sinde adet olurum. Bu ay ayin 6 sinin akşamında hafif kahverengi leke gördüm. Fakat ilacı almaya başlamadım. Hafif olduğu için ve her ay 7 sinde olduğum için. Ayın 7 si sabahi kahverengi lekeden eser yoktu tamamen beyaz yani. Fakat aksami bariz adet oldum. Ve akşam 9 da yani adeti gördüğüm gibi ilk drajeyi aldım. Ertesi gün öğlen kadar (ayin 8 i ) adeti devam etti. Hatta Ped bile değiştirdim. Fakat öğlen bir kesildi bugün oldu hala bembeyaz.

Geçen ay geri çekilme hariç korunmamistik. Acaba hamile kaldım da yerleşme kanaması mi oldum diye suphelenip binbir korku ile de test yaptım. Test negatif. Hamile de değilim.

Yani belli ki bu hap benim adetimi kesti.. acaba ilk defa kullandığım için bünyem mi şaşırdı ? Bir dahaki ay düzelir mi ? Aranızda böyle olan var mı ?

Ha bir de ilacı tam dakikası dakikasina almadım. Yani ilk gün 21.05, ikinci gün 21.00 üçüncü gün 21.03 gibi dakikalık farklar var sadece acaba bundan mi oldu ?

NOT= ilacı sağlık ocağında kızım doğduğundan beri bizimle ilgilenen hemsiremizden ücretsiz olarak aldım. Ve ilacın tarihi geçik değil..

Dogum k. Haplari adeti duzene sokar fazla kanama oluyorsa azaltir vs. Bende kullaniyorum eskiden asri kanama olurdu ilaci kullandigimdan beri azaldi ve tam saati saatine almissiniz ben oglen 3 te ictiysem ertesi gun aksam 5te ictigimde oldu hatta bi gun unutup ertesi gun iki tane ictigim bile oldu.. yalniz ben eczaneden aliyorum ilacimi saglik ocagindaki degil.. saglik ocagindaki 21 tablet galiba benim kullandığım 28.

Evet 21 draje var içinde.. sizce ilacı sağlık ocağından almamla ya da adet sayısı ile alakası olabilir mi ki ?

Ben sanmıyorum saglik ocagi yada eczanedeki fark etmez saglik ocagindakinde ilac birince 7 gun icerisindr adet olman gerekiyor ki olmussunuz birde az gelmesi dedigim gibi ilaclar azaltiyor kanamayi.. ilaci bildiginIz gibi kullanmaya dewam edin iciniz rahat etmezse bi kan tahlili yaptirin ve hsirenize sorun oda bilir

Karışık anlattım biraz ben sanırım.. hapı 4 gündür kullanıyorum. Ve hapa adetin ilk günü başlamak gerekiyormuş. Yani her ay ayin 7 sinde başlayan adetin başladı. Fakat diğer anlar 7 gün devam ederken bu ay 24 saat dolmadan kesildi gitti.. ve değişen tek şey ilaç kullanmaya başlamış olmam.

Simdi anladim... cok kisa surmus adetniz receteyi bi okuyun yan etki olarak falan belki biseyler yapmistir... hemsirenize de danisin 24 saatten az oldu dahada gelmio bise diye oda aciklama yapamazsa bi kan tahlili yaptirin.. ben qlairista kullaniyorim 9 aydir cok memnunum ne sekme ne bisey hoc bi sikayetim olmadi.

Yav benim bir pis huyum var ki sinir eder beni. Herşeyi atarım.. ödenmiş fatura belgesi, alışveriş fişleri, senet ödediğimi bildiren kağıtlar, makbuzlar, gözümü yoran sus eşyası, bilimum herseyi atarım.. ve reçete de k7vvetle kuhtemel Çöplükte.
Dediginiz gibi yarın hemsireyi arayayim. Olmadı bir dahaki ay ilaç değiştiririm. Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…