Aile Planlaması jerbera doğum kontrol hapı yardım kızlarrrr

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

aylin66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2009
212
1
mrh ben adet düzensizliğim için doktora ğittim testlerim çok temiz fakat 15 güne bir arayla adet ğörüyorum bazen daha erken doktor bana jerbera hapını verdim açıkçası korkuyorum hiç hap kulanmadım arkadaşlardan yasmin isminde bir doğum kontrol hapı duydum acaba ondan alıp mı kulansam kafam çok karışık hangisi daha zararsız of ya zaten bebeğim tedaviyle oldu ya yan etkisi olursa korkuyorum aranızda kulanan varmı arkadaşlar bunu jerbera hastane kendi veriyor doğru dürüst hastanede yokki ğidesin ben ilçedeyim offff:KK53:

mrh ben adet düzensizliğim için doktora ğittim testlerim çok temiz fakat 15 güne bir arayla adet ğörüyorum bazen daha erken doktor bana jerbera hapını verdim açıkçası korkuyorum hiç hap kulanmadım arkadaşlardan yasmin isminde bir doğum kontrol hapı duydum acaba ondan alıp mı kulansam kafam çok karışık hangisi daha zararsız of ya zaten bebeğim tedaviyle oldu ya yan etkisi olursa korkuyorum aranızda kulanan varmı arkadaşlar bunu jerbera hastane kendi veriyor doğru dürüst hastanede yokki ğidesin ben ilçedeyim offff:KK53:

canım,yasmin ile ilgili bir konu başlığı var ..oraya bakabilirsin..
açıkçası jerbera d.k.hapını duymadım ben.

canım bu jerbera yeni bir ilaç sanırım . ben de yeni evlenicem. ana çocuk sağlığına danışmaya gittim ve bana da bu hapı verdiler. daha önce hiç bunu duymadığımı genelde çevremde de yasmin kullanıldığını söyledim . sen bilirsin istersen yasmini alabilrsin dediler ama bu hapı verelim istersen 1 - 2 güne adet olursan kullanmaya başlaman lazım hemen dediler . aldım ben de. ama yine de güvenemedim onu kullanmaya. ertesi gün eczaneye gidip yasmin aldım onu kullanıcam. jerbera yı hiç bilmiyorum ki kullanan da yok güvenemiyorum.

bana da bugün aile sağlık merkezi verdi. piyasadaki hapların içeriğinin hep aynı olduğunu söyledi. bir de test mest yapmadan hiç hormon düzensizliği adet düzensizliği var mı sorgulamadan direkt verdiler ondan güvenemedim.

Bana da bugün bu hapı nikah işlemleri için gittiğim yerde verdiler. Bende kararsız kaldım kullanıp kullanmamakta pek duyulmamış bilinmeyen bişii :26:

kızlar ben bu hapı kullandım...ama 19 gun ıcebıldım...tansıyonumu dusurdu mıde bulantısı yaptı..bıraktım sımdı yasmın kullanıyorum.banada aıle hekımı vermıstı ucretsız....15 lıra ıcın canımdan olamam dedım artık hep yasmın kullanıyorum hıc bır problem yok cok sukur....kuzenımde kullanmıstı ondada yan etkı yapmıstı oda sımdı yasmın kullanıo....

Ben bu ilacı 7 aydır kullanıyorum kızlarr. Bana çok iyi geldi. Yeni evlendiğim için farklı bir şehire geldim.Jerberayı piyasada bulamadım. Sağlık ocağına da yazılmadığım için microgynon u kullandım o da bütün yan etkilerini gösterdi.Doktor hemen bırakmamı söyledi. Jerberaya geçiş yaptım hemen. kilo almadım, hatta dengede tuttuğu bile söylenebilir:))Tek yan etki var o da göğüslerimm 1 beden daha büyüdü neredeyse. ilaçı bırakınca yani 7 günlük boşlukta eski haline geri dönüyorlar. Ayrıca çok kötü adet sancısı çekrdim. Okula bile gidemezdim. Ama şimdi artık çokkkk rahatım:))

Son düzenleme:
bende kullanıyorum jerberayı 2. kutuya başladım ama hala adet olmadım.benm adetlerm hep düzenli olurdu bu ilaca başladım gecikti.doktora gittim sorun olmaz devam et dedi ama pek güvenemedim bu kutuyu bitirmeyi düşünmüyorum.daha önce yasmin kullandım ama gayet normaldi bu nasıl bi ilaçsa artık anlamadım.evli olsam hamile oldumu düşüncem

X