Göz Makyajı Japonlar işi biliyor :)

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

mimarella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2010
27
0
Merhaba bayanlar...Makyaj yapmayı burada öğrendim desem yalan olmaz,konu açmak bugüne kısmetmiş:) Göz makyajında hemen hemen denemediğim marka kalmadığını düşünüyordum ki son seyahatimden sonra hata ettiğimin farkına vardım. Hep özendiğim Japon kızlarının sırrını çözdüm sonunda :))) reklam repliği gibi oldu ya neyse:KK70: Shiseido bir japon markasıymış ve mükemmel krem eyelinerı var-mış!!! (nedense hep USA olarak düşünmüşümdür) Japonyada marketin birinde satılan bu krem eye linerdan ve rimelinden birer tane alıp attım sepete alelacele. Sonra baktım kızlar Kose diye bir markadan alıyor,ondan da rimel,far,allık birer tane hooop:))) Kutuları pek küçük geldi gözüme, bi de üzerindeki fiyatı anlayamadığım için 1 er taneyle yetinmek zorunda kaldım. Akşam deneyip beğenirsem tekrar gidip bikaç tane daha alırım dedim, unutup döndüm tekrar yurda.Tanrım yok böyle bir şey. Shiseidonun krem eyelinerı süper!!! Hayatımda hiç bu kadar kolay ve düzgün sürülen, 24 saat boyunca dağılmayan bir şey görmemiştim.Rimelinin tek katı,diğer markaların 2-3 katından bile iyi.Anında takma kirpik etkisi yaratıyor.Tek kötü yanı biraz zor çıkıyor:) Kose yi daha önce ne duydum ne de görmüştüm.Ama Japonyada acayip rağbet görüyor.Cidden hakkını da veriyor marka. Sabah 7-akşam 9 akmayan,dağılmayan,bulaşmayan bir göz kalemi!!! Alırken satıcı akmıyor deseydi güler geçerdim sanırım ama ilk sürdüğüm anki gibi kaldı(oysaki benim gözlerim sürekli sulanır) Farı ve allığı deneyemedim,kuzenime kaptırdım onları çünkü...Çok pişmanım 5 er 10 ar almadığıma...

kose shiseidodan pahalı bır marka diye biliyorum
ama shiseido da çok güzel bir markadır eyeliner ini alıcam mademki siz bu kadar beğendiniz
almam lazım

shiseido boyner, tekin acar, sevil de var.Ben aldığımda fiyatları birbirine yakındı,hatta bu yüzden Kose nin ambalajı biraz da uyduruk gelmişti shiseidoya göre
( kocaman gözlü anime karakterleri var üstünde). Krem eyelinerı kesinlikle tavsiye ederim,kutusu küçük gözüküyor ama uzun süre gidebilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.

$clip_image001.jpg $cosmagic_blusher.jpg $images (1).jpg $Megaton_Wing_Mascara.jpg $images (2).jpg ambalajlarını yırtarak açtığım için netten buldum.İlki bahsettiğim akmayan,göz pınarında birikmeyen ve de çamurlaşmayan göz
kalemim.allıkları ben deneme fırsatı bulamadım ama kardeşim mükemmel olduğunu söylüyor(benim aldığım renk biraz daha farklıydı) göz temizleyicisi süper
çıkarıyor.Aynı ambalajda bir de bakım losyonu var (onu da göz temizleyicisi diye almıştım losyon çıktı iyi mi :) maskarayı da kendim denemedim ama yine
kardeşim de mükemmel durmuş.Kirpikleri birbirine yapıştırmadan aynen fotodaki gibi.Son foto ise daha önce hiç görmediğim(ya da ben cahilim bilemedim şimdi)
göze buğu veren garip bir ürün,buna aşık oldum resmen.Cat eye makyajımın bi parçası oldu. Tam anlamıyla göz makyajımı yaptığımda kendi fotolarımı da
ekleyeceğim.

arkadaşlar shiseido ürünleri alıcam ama birinin bana yardımcı olması lazım. magazadaki sözde uzmanlara pek güvenmiyorumda

internetten baktımmm bi göz kalemii 40-50 milyon ama yaa :KK43:

$images.jpg
Kusura bakmayın cevap biraz geç oldu:KK59: benim eyelinerın orjinal fotosunu ekliyorum.Tam adı Accentuating Cream Eyeliner.Kalemin daha doğrusu çoğu ürünlerin fiyatı yüksek haklısınız ama çok uzun süre gidiyor.Hergün kullanmama rağmen kalem en az 1 yıl gider diye düşünüyorum.Bir de bu göz sağlığı,şakaya gelmez.Başka markaların ucuz ve ilk başta çok iyi gözüken ürünleri illaki vardır fakat uzun vadede ne sonuçlar doğurur bilmiyoruz.Bi markada 5 lirayken göz kalemi ,diğerinde 60 liraysa muhakkak bişeyler farklıdır diye düşünüyorum.

X