Jandarma eğitimleri

mcery

31.07.2013
Kayıtlı Üye
14 Mart 2014
255
58
Arkadaşlar sevgilim,dün itibariyle itibariyle YENİFOÇA 7’NCİ J.KOMD.EĞT.A.K.LIĞINDA (İZMİR'e teslim oldu.Jandarma Uzman Erbaş olarak 75 gün eğitim görüp,atanıcak ama haber alamıyorum sanki bana çok uzun süredir görüşemiyormuşum gibi oldum.Müsait olunca dönerim dedi ama dönmedi çok merak ediyorum şimdi,napıyor nasıl iyi mi çok merak ediyorum.Daha önce eşi,nişanlısı yada sevgilisi burada eğitim gören varmı acaba? Nasıldır nedir,merak ediyorum sevdiceğimi :KK36::KK61::KK61:

Sabırlı olmalısın...

Askeriye de telefon yasak. O yüzden arayamıyodur musait de olamamıştır. Arayamazsa cumartesi kesin arar

Askeriye de telefon yasak. O yüzden arayamıyodur musait de olamamıştır. Arayamazsa cumartesi kesin arar

cnm izmir foça acemilik için zor bir yer.kardeşimse yeni manisa kırkağaçta yaptı acemiliğini.o gitiği günden beri aradı ama onun eğtimi ağrdı.çok merak diyorsan oranın tel numarası vardır.aile fertlernden biriyim diyerek arayabilirsin.biz bir kere o şeklde aradık komutanlığı hemen çağırdılar kardeşimi tele görüştük.ama ilk günler çok zor ve kalabalık oluyor daha yerleşemeiştir bile 1 olamadı 2 gün bekle mutlaka arar ona çok destk ol kardeşim ilk gün beni burdan kuratarn demişti ama 2 haftada alıştı.en büyük görev sende moralini yüksek tut ve ona moral ver.

Arkadaşlar sevgilim,dün itibariyle itibariyle YENİFOÇA 7’NCİ J.KOMD.EĞT.A.K.LIĞINDA (İZMİR'e teslim oldu.Jandarma Uzman Erbaş olarak 75 gün eğitim görüp,atanıcak ama haber alamıyorum sanki bana çok uzun süredir görüşemiyormuşum gibi oldum.Müsait olunca dönerim dedi ama dönmedi çok merak ediyorum şimdi,napıyor nasıl iyi mi çok merak ediyorum.Daha önce eşi,nişanlısı yada sevgilisi burada eğitim gören varmı acaba? Nasıldır nedir,merak ediyorum sevdiceğimi :KK36::KK61::KK61:
Merak etme iyidir telefon yasak olduğu için arayamamış olabilir çünkü eğitimleri çok ağır normalde 2 yılda verilen eğitimi 75 güne sığdıracaklarını düşünürsen bir fikrin olur sanırım.

Dün mesaj attı ben burda çok iyiyim merak etme rahatım endişelenme eğitimler başlamadı sadece kayıt olduk dolanıyoruz askeriyede dedi,Şarj sorunu olduğundan msj atmadım birde daha çok yeniyim ilk haftadan sıkıntı olmasın diye mesaj atmadım ama telaşlanma iyiyim dedi seni çok özledm dedi yüreğim ferahladıı :) Bugün msj atarmı bilmiyorm ama elimden gelen tüm desteği vercem ona sevdiceğm rahat olsun ben beklerm bir ömür :)) :):KK68::KK68::KK68:

Canim uzman cavusluk icin mi egitime gitti ben tam anlamadim

Sevgilimde sinava girecek cnm ya biraz ayrintili bahsedrrmisin bana sinavi zormuydu mulakat filan

Canım yazılı sınav kolay demişti sevgilim,ama Sözlü sımav yani mülakatta çok zorluyorlar,Tarih yada genel kültürle ilgi soru soruyolar genellikle tarih çok soruyorlar zamanı varsa bolca tarih çalışsın,spor mülakatındada koşu sınavları barfiks falan varmış ne kadaar çok spor yaparsa gitmeden onun için o kadar iyidir canım.bolca antreman yapsın

Canım yazılı sınav kolay demişti sevgilim,ama Sözlü sımav yani mülakatta çok zorluyorlar,Tarih yada genel kültürle ilgi soru soruyolar genellikle tarih çok soruyorlar zamanı varsa bolca tarih çalışsın,spor mülakatındada koşu sınavları barfiks falan varmış ne kadaar çok spor yaparsa gitmeden onun için o kadar iyidir canım.bolca antreman yapsın
Canim peki puanlandirma nasildi yazili sinav cok onemli miydi bide sinavlar ayni gun mu oluyor mesela spor yazili mulakat sevgilim simdi asker izni ona gore alacak ondan soruyorum canim sonuclari ne zaman ogrendiniz yani kazandigini

merak etme iyiler :) eşim jandarma uzman çavuş ve şu an kaynım orada eğitimde. telefon yasak o yüzden arayamıyordur hatta belki kendi telefonu bile elinde değildir(saklamadıysa) çünkü telefonları toplandı ve evlere kargoyla yollandı...
2 buçuk ay sonuçta sabret ve sonrasında kura için dua et :KK39:

Canim peki puanlandirma nasildi yazili sinav cok onemli miydi bide sinavlar ayni gun mu oluyor mesela spor yazili mulakat sevgilim simdi asker izni ona gore alacak ondan soruyorum canim sonuclari ne zaman ogrendiniz yani kazandigini
Puanlamayı tam bilemiyorum canım ama aynı gün içerisinde tüm sınavlar oluyor ve aynı gün sonuçla açıklanıyor,önemli olan sözlü mulakatta komutanların sorduğu soruya cevaplar vermek cevap verirsen kazanıyorsun zaten. Günü birlik ooluyor canım sözlü sınava çok çalışşın tarh okusun bolca

merak etme iyiler :) eşim jandarma uzman çavuş ve şu an kaynım orada eğitimde. telefon yasak o yüzden arayamıyordur hatta belki kendi telefonu bile elinde değildir(saklamadıysa) çünkü telefonları toplandı ve evlere kargoyla yollandı...
2 buçuk ay sonuçta sabret ve sonrasında kura için dua et :KK39:
İlk ataması Doğumu oluyor acaba uzmanların,ulaştı bana ilk günden çıkartmak istememiş ctesi aradı çok özlemişim sesinii :)

İlk ataması Doğumu oluyor acaba uzmanların,ulaştı bana ilk günden çıkartmak istememiş ctesi aradı çok özlemişim sesinii :)

özlersin tabi özlenmez mi ama alışmalısın :KK51:

genelde doğu ama batı da olabilir. kura ile belirlenecek yani tamamen şans :)

diğer konuna da yazmıştım eş götürülemez de çıkabilir, iyi doğu da, batı da...
şimdi doğu çıkarsa batıyı yaptıktan sonra yeniden doğu var o_O

özlersin tabi özlenmez mi ama alışmalısın :KK51:

genelde doğu ama batı da olabilir. kura ile belirlenecek yani tamamen şans :)

diğer konuna da yazmıştım eş götürülemez de çıkabilir, iyi doğu da, batı da...
şimdi doğu çıkarsa batıyı yaptıktan sonra yeniden doğu var o_O
Ailem beni sevdiceğime versinlerde doğusu batısı farketmez ben onunla her yere giderim e götürülemez çıkarsa mecbur ailemn yanında kalırım. Bi eğitimden gelsinde hayırlısıyla nişanımız olsaa keşkee :KK68:

Puanlamayı tam bilemiyorum canım ama aynı gün içerisinde tüm sınavlar oluyor ve aynı gün sonuçla açıklanıyor,önemli olan sözlü mulakatta komutanların sorduğu soruya cevaplar vermek cevap verirsen kazanıyorsun zaten. Günü birlik ooluyor canım sözlü sınava çok çalışşın tarh okusun bolca
Canim egitim kac ay maas almaya basladi mi :)

X